Realu.lt

Prabangaus būsto ypatumai: kiek kainuoja vaizdas į jūrą?

Prabangaus būsto ypatumai: kiek kainuoja vaizdas į jūrą?

Lietuvos pajūrio regionas į prabangaus nekilnojamojo turto žemėlapį „įsipaišo“ kaip unikalus gamtos kampelis. Būsto išskirtinumą čia lemia gana nedidelis pajūrio ruožas, todėl norintieji įsikurti arčiau jūros turi būti pasirengę už tai sumokėti. Kuo arčiau, tuo brangiau. Tokių objektų pasiūla labai ribota, todėl jie visada yra išskirtinumo besidairančiųjų akiratyje.

Prabangaus nekilnojamojo turto pirkėjai skirstomi į dvi kategorijas: vieni nori prabangiai gyventi patys, kiti planuoja reziduoti tik laisvalaikiu, todėl toks turtas paprastai dar yra ir nuomojamas. Pajūrio regione tokio turto dažniausiai dairosi didmiesčių gyventojai – vilniečiams labiau prie širdies Neringa, kauniečiams – Palanga ir Šventoji, o vietinius gyventojus galima suskaičiuoti rankų pirštais. Visgi, ekspertai pastebi, kad tokie būstai patenka į investicijai įsigyjamų objektų kategoriją, o pagrindinė prabangaus nekilnojamojo turto pasiūla gyventi nuolat pajūrio regione yra Klaipėdos periferinėje zonoje.

 

Būtinas vaizdas į jūrą

Klaipėdos mieste prabangaus nekilnojamojo turto objektams priskiriami aukštų pastatų paskutiniuose aukštuose įrengti butai-apartamentai, vadinamieji penthauzai. Tai pirmiausia miesto centre esantys objektai – „Gandrališkės“, „Klaipėdos burė“, per kurių viršutinių aukštų butų-apartamentų langus atsiveria vaizdas į jūrą. Prie prabangaus nekilnojamojo turto butų-apartamentų kategorijos priskiriami Klaipėdos senamiestyje esantys „Zauerveino apartamentai“, taip pat „Girulių apartamentai“. Kainos čia prasideda nuo 2 200–2 500 Eur už m2. „Dauguma prabangių butų-apartamentų nėra ypač brangių projektų, bet tą išskirtinumą lemia būsto specifiškumas. Tai, pavyzdžiui, paskutiniai aukštai, kur butai jau yra gerokai didesnės kvadratūros, su vaizdu į jūrą ir kainuoja visai kitokius pinigus negu apatiniuose aukštuose esantys butai“, – sako „Capital Team“ vadovas Mantas Mikočiūnas. Palyginimui, įprastai tokio projekto butų kaina gali būti 1 400–1 500 Eur už m2, o viršutinių aukštų – nuo 2 000 Eur už m2.

 

Klaipėdoje prabangaus nekilnojamojo turto objektams priskiriami aukštų pastatų paskutiniuose aukštuose įrengti butai-apartamentai, vadinamieji penthauzai.

 

Svarbus sklypo dydis

Individualių namų segmente prabangiam nekilnojamajam turtui priskiriamas „Žaliasis slėnis“ – šis kvartalas matosi važiuojant iš Klaipėdos į Palangą. Pastaruoju metu Klaipėdos rajone ypa plečiama zona už Palangos plento, todėl gali būti siūloma ir daugiau prabangių objektų. Tokių namų kainos prasideda nuo 300 tūkst. Eur ir kopia į viršų, kvadratūra – 250–300 m2, sklypo plotas – nuo 12 arų. „Vėlgi, būna išimčių, ypač jeigu namas yra kvartale. Tokiu atveju sklypai ne visada būna tokie dideli, kartais plotas siekia 8 ar 10 arų, bet žmonės pageidauja daugiau nei 10, bent jau 12 arų sklypo“, – tendencijas vardija M. Mikočiūnas. Tokie pirkėjai nori privatumo, pabėgti nuo šurmulio, todėl dažniausiai prabangiam nekilnojamajam turtui priskiriami namai, statomi kuo atokiau, nemažai tokių yra Klaipėdos rajone, kur nėra išplėtota infrastruktūra.

„Capital Klaipėda“ NT brokerė Živilė Gerulaitienė pastebi, kad į kiek prabangesnių nekilnojamojo turto objektų sąrašą bando lygiuotis Klaipėdos priemiestis – Labrenciškės.

 

Palangoje prabangių apartamentų, kurių plotas – apie 75 m, kaina gali būti daugiau nei 320 tūkst. Eur.

 

Pageidauja visiškai įrengto būsto

Prabangių butų-apartamentų pirkėjai kaip vieną esminių ieškomo objekto kriterijų nurodo vaizdą į jūrą. Pats butas nebūtinai turi būti didelis, jo plotas gali siekti 60–70 m2, tačiau būtinai turi būti įrengti du atskiri sanitariniai mazgai.

Kalbant apie individualius namus, priešingai nei kartais manoma, nėra tendencijos, kad Lietuvos pajūrio regione toks namas būtinai turi turėti prieigą prie vandens: žmonių, turinčių laivą, jachtą, yra vienetai.

„Pastebime, jog perkantieji prabangesnį būstą, nesvarbu, tai namas ar butas, priešingai nei Kaune arba Vilniuje, nori, kad jis būtų visiškai įrengtas. Toks pirkėjas renkasi jam patinkančią stilistiką – klasikinis, modernus, skandinaviškas ir pan. – ir nori ateiti gyventi į jau įrengtą būstą. Kitaip tariant, turi būti padaryta viskas, kad šeimininkui tik reikėtų atsinešti savo šlepetes ir dantų šepetėlį“, – sako M. Mikočiūnas.

 

Dėl ribotos pasiūlos – aukštos kainos

Arti jūros ar marių yra griežtos apsaugos zonos, todėl čia parduodamų namų, sklypų tikrai labai nedaug. Natūralu, kad tokie objektai turi savo kainą ir, žinoma, savo pirkėją. „Prie jūros nekilnojamojo turto kainos itin aukštos. Būtų sudėtinga įvardyti konkrečią kainą, nes ji priklauso nuo konkretaus objekto. Kadangi pajūrio Lietuvoje mes apskritai turime nedaug, išgirdę kainą ir sužinoję, koks skirtumas tarp pajūrio ir kitų zonų, neretai žmonės persigalvoja“, – sako „Capital Team“ vadovas M. Mikočiūnas. Pasak jo, į šią zoną dažniausiai dairosi čia nekilnojamojo turto ieškantys didmiesčių gyventojai, o, tarkime, patys klaipėdiečiai į tai žiūri gerokai praktiškiau, nes gyvenimas prie pat vandens turi savų niuansų: pirmiausia, vėjas, drėgmė ir kt.

 

Patraukli gamtos kaimynystė

Palangoje nuolat gyventi įsigyjamas prabangus nekilnojamasis turtas taip pat išsiskiria ribota pasiūla ir tai suformuoja gana aukštas kainas. Palyginimui, jeigu vidutinis pirkėjas dairosi buto už 60 tūkst. Eur sumą, prabangių apartamentų, kurių plotas – apie 75 m2, kaina gali būti daugiau nei 320 tūkst. Eur. Palangos centre, prie bažnyčios, parduodamų prabangių objektų kaina yra apie 2 500 Eur už m2, nuo 3 000 Eur už m2 kainos prasideda Vanagupėje. Namai arti jūros, prie pušyno – tai kaip esminius reikalavimus nurodo čia būsto ieškantys pirkėjai. Panašiai teks sumokėti už galimybę gyventi netoli Botanikos parko arba prabangaus 5 žvaigždučių viešbučio „Palanga“ kaimynystėje, kur sutelktos aukščiausios kokybės grožio paslaugos, restoranai ir kt. „Savo kainą rinkoje jau turi plėtojamas Plaušės kvartalas, statybos ten vykdomos apie pusantrų metų. Tai vienas naujesnių objektų, ten dar nesutvarkyti keliai, o kainos jau prasideda nuo 3 000 Eur už m2“, – kur dairytis būsto Palangoje, rekomenduoja „Capital Palanga“ NT brokerė Ieva Kaštaunaitė ir pastebi, kad tokio būsto poreikis tikrai yra.

 

Didžioji dalis parduodamo prabangaus nekilnojamojo turto yra viešai nereklamuojama ir laikoma blogu tonu, jeigu toks skelbimas atsiranda interneto portaluose.

 

Skelbimuose to tikrai nerasite!

„Capital Team“ vadovas M. Mikočiūnas atkreipia dėmesį, kad prabangaus nekilnojamojo turto pagal skelbimą tikrai neįsigysite – tokie objektai ten paprastai net nepatenka. „Labai dažnas atvejis, kai žmonės tiesiog nenori viešinti, nes dažnai aplinkiniai žino, kas ten gyvena, ir nepageidaujama, kad pardavimas būtų viešai aptarinėjamas, spekuliuojama sumomis ir įvairaus lygio gandais“, – sako M. Mikočiūnas. Tokių objektų pirkėjų per savo kontaktus, duomenų bazėse ieško nekilnojamojo turto brokeriai. Apskritai, didžioji dalis parduodamo prabangaus nekilnojamojo turto yra viešai nereklamuojama ir laikoma blogu tonu, jeigu toks skelbimas atsiranda interneto portaluose. „Rimtam turtui brokeriai atrenka potencialius pirkėjus, „atsijoja“ vadinamuosius turistus, kurie reguliariai domisi parduodamais objektais, bet nieko neperka. Tokie objektai aprodomi tik rimtiems pirkėjams“, – prabangaus nekilnojamojo turto įsigijimo niuansus vardija „Capital Team“ vadovas M. Mikočiūnas.

 

TEKSTAS – Aistės Jasinskaitės

Pasidalink naujiena