Realu.lt

Registrų centras: lapkritį NT sandorių skaičius sumenko 13 proc.

Registrų centras: lapkritį NT sandorių skaičius sumenko 13 proc.

Lietuvoje lapkritį, negalutiniais duomenimis, pirkimo sandoriais įsigyta 10,8 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) objektų – 13 proc. mažiau nei spalį. Palyginti su 2017-ųjų lapkričio mėnesiu, perleistų NT objektų skaičius ūgtelėjo 1,1 proc., pranešė Registrų centras. 

Anot Registrų centro, lapkritį, palyginti su spaliu, rinkos aktyvumo mažėjimą iš dalies lėmė ir tai, kad spalį aktyvumas buvo pasiekęs aukščiausią tašką per pastaruosius ketverius su puse metų.

„Be to, vertinant daugiametes tendencijas, lapkričio mėnesį NT pirkėjų entuziazmas paprastai sumažėja, o paskutinį metų mėnesį vėl atsigauna“, – teigiama Registrų centro pranešime.

Lapkritį daugiabučiuose parduoti 3 tūkst. butų – 6,6 proc. mažiau nei spalį, tačiau 4,5 proc. daugiau nei pernai lapkritį. Registrų centro teigimu, tai ketvirtas kartas šiais metais, kai butų pardavimai perkopė simbolinę 3 tūkst. ribą.

Tik Vilniuje butų pardavimai lapkritį, palyginti su spaliu, ūgtelėjo 6,2 proc. iki 1,1 tūkstančio. Šiemet sostinėje daugiau butų parduota tik per gegužės mėnesį. Palyginti su praėjusių metų lapkričio mėnesiu, butų pardavimai Vilniuje išaugo 22,9 procento.

Kituose šalies didmiesčiuose fiksuotas butų pardavimų mažėjimas. Kaune praeitą mėnesį parduotas 441 butas – 9,1 proc. mažiau nei spalį, bet 13,4 proc. daugiau nei pernai lapkritį. Uostamiestyje butų pardavimai per mėnesį sumenko 1,4 proc., bet per metus – ūgtelėjo 1 proc. iki 286.

Šiauliuose ir Panevėžyje per lapkričio mėnesį savininkus pakeitė atitinkamai 120 ir 88 butai (pernai lapkritį – atitinkamai 125 ir 113 butai, o šių metų spalį – 153 ir 124 butai).

Individualių gyvenamųjų namų kategorijoje savininkus praėjusį mėnesį pakeitė 989 NT objektai – 15,9 proc. mažiau nei spalį, bet 11,9 proc. daugiau nei prieš metus.

Lapkritį iš viso perleista 5,3 tūkst. žemės sklypų – 14,8 proc. mažiau nei spalį, tačiau 1,5 proc. mažiau nei 2017-ųjų lapkričio mėnesį.

Pasidalink naujiena