Realu.lt

3 priežastys, kodėl būsto rinkos prognozių nereikia priimti už gryną pinigą

3 priežastys, kodėl būsto rinkos prognozių nereikia priimti už gryną pinigą

Šių metų pradžioje žurnaluose, laikraščiuose ir internete buvo įprasta matyti straipsnius, pateikiančius nacionalinės būsto rinkos raidos prognozes. Jose galbūt yra vertingų įžvalgų nekilnojamojo turto rinkos specialistams ir suinteresuotiems investuotojams, tačiau apie būsto pirkimą arba pardavimą svarstančių paprastų žmonių sprendimams tokios prognozės paprastai neturi įtakos dėl toliau nurodytų priežasčių.

1. Visas nekilnojamasis turtas yra vietinis. Nacionalinės rinkos įvykiai nebūtinai atspindi vietinės rinkos realijas. Jeigu norite sužinoti apie vietinę rinką ir būtent savo būsto vertę, mielai atsakysiu į visus klausimus, susijusius su nekilnojamuoju turtu.

2. Ateitis nenuspėjama. Ekspertai numato būsimas rinkos tendencijas remdamiesi dabartine statistika ir praeities tendencijomis. Kitaip tariant, naudodamiesi dabarties ir praeities informacija jie ieško užuominų apie tai, kas galėtų atsitikti ateityje. Tačiau šalies ir pasaulio įvykiai gali padaryti nenumatytą poveikį ekonomikai ir kartu būsto rinkai. Taigi ekspertai dabar prognozuoja viena, o ateities realybė gali pasirodyti visai kita.

3. Pardavimas ir pirkimas yra asmeninis pasirinkimas. Jeigu ketinate pirkti arba parduoti būstą, jūsų sprendimą veikiausiai lemia ne tik su rinkos būkle susiję veiksniai. Pavyzdžiui, dvi dažniausios būsto keitimo priežastys yra permainos šeimoje ir darbovietės keitimas. Taigi, nors svarstant apie pirkimą arba pardavimą yra protinga įvertinti bendrą rinkos būklę, galop paaiškėja, kad tam tinkamas laikas yra tada, kai jis tinkamas jums.

 

Jeigu svarstote apie pirkimą ar pardavimą arba norite gauti naujausią lyginamąją savo būsto rinkos analizę, paskambinkite man! Mielai padėsiu jums sutvarkyti visus su nekilnojamuoju turtu susijusius reikalus ir atsakysiu į rūpimus klausimus.

Svarstote apie pirkimą arba pardavimą?

 

Kodėl ketinate pirkti?

1. Tai jūsų finansinio plano dalis. Esate pakankamai finansiškai apsirūpinę ir galite turtą paversti namais.

2. Atsirado tinkamos aplinkybės. Ar dėl darbo keičiate gyvenamąją vietą, ar tiesiog pardavėte savo būstą – vienaip ar kitaip susiklosčiusios aplinkybės verčia įsigyti naujus namus.

3. Jus dominančioje rinkoje parduodama daug būstų. Jeigu jau radote parduodamą norimą būstą ir vis dar svarstote, neabejokite – kaip tik dabar puikiausias metas jį įsigyti.

 

Kodėl ketinate parduoti?

1. Savo namus „išaugote“. Jeigu pagausėjo šeima arba pas jus atsikraustė tėvai ar suaugę vaikai, galbūt jau laikas parduoti turimą būstą ir įsigyti erdvesnius namus.

2. Norite gyventi arčiau giminių ar draugų. Jeigu norite praleisti daugiau laiko su brangiais žmonėmis, galbūt atėjo metas, pardavus turimą būstą, persikelti arčiau jų.

3. Pakeitėte darbovietę. Nesvarbu, ar pakeitėte darbovietę toje pačioje įmonėje, ar susiradote naują svajonių darbą, darbovietės keitimas gali paskatinti jus paskelbti apie būsto pardavimą.

Pasidalink naujiena