Realu.lt

4 protingo grindų dangos pasirinkimo kriterijai

4 protingo grindų dangos pasirinkimo kriterijai

Tvarkingos, kokybiškos, į interjero visumą darniai įsiliejančios grindys – kiekvienų namų puošmena. Patikėsite, ar ne, tačiau grindys turi didelės įtakos ne tik estetinei kambario pusei, bet ir jūsų jausenai būnant toje erdvėje. Priklausomai nuo jūsų ir šeimos narių gyvenimo būdo, turimo biudžeto ir netgi gyvenamosios vietos klimato ypatumų, egzistuoja gausybė grindų dangos pasirinkimų. Nesvarbu, ar atnaujinate namų interjerą naujomis grindimis, ar įsirenginėjate namus nuo nulio, kviečiame skirti laiko keliems naudingiems patarimams.

Gyvenimo būdas. Dar kitaip šį kriterijų galime pavadinti jūsų namų vartojimo ypatumais – gyvenate bute ar name, mieste ar kaime, kiek šeimos narių sudaro jūsų šeimą, kiek augintinių turite, kiek laiko praleidžiate namuose, kiek aktyviai naudojamos bendrosios namų erdvės? Šeimos, gyvenančios kaime ir auginančios du retriverius, poreikiai gerokai skirsis nuo viengungio miestiečio, kuris namo grįžta tik nusiprausti. Aptartai šeimai, ko gero, būtų naudinga ir praktiška pasvarstyti apie atspariausių grindų dangų naudojimą: keraminių plytelių, vinilinės (PVC) dangos, medinių grindų. Jeigu namuose per parą žengiami vos keli žingsniai maršrutu koridorius-dušas-miegamasis, galima svarstyti ir laminuotos grindų dangos ar netgi minkštos kiliminės dangos variantus. 

Namų erdvė ir jos paskirtis. Tambūre ar koridoriuje išklotos grindys turi ne tik daryti gerą pirmą įspūdį, bet ir būti itin atsparios ir lėtai dėvimos. Jeigu sniegas, lietus, purvas iš kiemo nešis vidun dažnai, rinkitės skalūno arba akmens plyteles, ilgaamžę ąžuolo medieną. Rinkdami grindi svetainės ir miegamojo kambariams nepamirškite to malonaus jausmo po namus vaikščioti basomis. Ant kokių grindų kas rytą norėtume padėti savo pėdas vos nubudę? Virtuvėje, vonioje, skalbykloj kituose kambariuose be didesnių diskusijų, ko gero, dar ilgai karaliaus plytelės. Nors ir čia jau pasitaiko netikėtumų ir variacijų, tokių kaip epoksidinė grindų danga, kuri išliejama tiesiog objekte.

Kaina. Statybos ir remonto prekių parduotuvėse dabar galima rasti pačią plačiausią įvairovę grindų dangų. Pavyzdžiui, viename tokiame populiariame tinkle 6 mm storio laminuotos grindų dangos 1 kv. m. kainuos vos pusketvirto euro. O ąžuolo medienos masyvo parketo kvadratinis metras prabangesniame specializuotame salone gali kainuoti ir vieną šimtą eurų. Viskas priklauso nuo jūsų finansinių galimybių ir kokybės reikalavimų. Visos grindų dangos turi savo kokybės matavimo standartą. Sintetinė kiliminė danga visuomet kokybės aspektu bus vertinama prasčiau už natūralią, 34 atsparumo klasės laminatas bus kokybiškesnis už 31 klasės numeriu paženklintą. Gera žinia ta, kad tobulėjant technologijoms, kokybiški gaminiai tampa vis labiau prieinami.

Draugiškumas aplinkai. Paskutinis, bet jokiu būdu ne mažiausiai svarbus kriterijus. Juk visi norime gyvent namuose, kurie ne tik gražūs, bet ir nekenkia sveikatai ir aplinkai. Šiandien atsakingo vartojimo kryptimi judančiame pasaulyje pasirinkimų randasi vis daugiau. Perdirbto stiklo plytelės, bambukų mediena, kamštinės grindys, betono danga – vos keli elementarūs ir aplinkai draugiški pavyzdžiai. Ir tai jokiu būdu nėra blogi variantai. Priešingai, kiekvienas iš jų turi savų privalumų. Pavyzdžiui, kamštinės grindys nuostabiai slopina garsą. Puikiai industriniame interjere atrodančios betoninės specialiai apdorotos grindys ar lubos – dar vienas paprastas, bet gamtai draugiškas pasirinkimas. Tokių protingų pasirinkimų apstu, todėl rinkdamiesi grindis nepamirškite ir jų.

Pasidalink naujiena