Berlynas: nekilnojamojo turto oazė vokiečių NT rinkoje

Trečiadienis, 21 vasario 2024

Autorius: Realu.lt

Nors Vokietijos nekilnojamojo turto rinka išgyvena nuosmukį, Berlynas išlieka tvirta sala neramioje jūroje. 2023 m. būsto kainos sostinėje išaugo mažiausiai 1proc., priešingai nei kitose šalies dalyse, kur jos smuko. Kas traukia investuotojus į Berlyną ir ar ši tendencija išliks ateityje?

Investuotojus vilioja kelios Berlyno savybės. Pirma, nuomos kainos čia nuolat auga. Šiuo metu vidutinė kaina siekia apie 18 eurų už kvadratinį metrą, o tai yra viena didžiausių kainų Vokietijoje. Antra, Berlyne būstas yra palyginti nebrangus, lyginant su kitomis Europos sostinėmis. Trečia, nuolat didėja potencialių nuomininkų skaičius – tik 15 proc. Berlyno gyventojų yra savo būsto savininkai.

Berlyno gyventojų skaičius nuolat auga, o naujų būstų statyba neatitinka paklausos. Nors politikai bando skatinti plėtotojus ir žada pagreitinti statybas, kol kas nėra jokių akivaizdžių rezultatų. Dėl to susidaro disbalansas tarp pasiūlos ir paklausos, lemiantis aukštas nuomos kainas.

Ar ateitis žada pokyčius? Vargu. Vokietijos nekilnojamojo turto federacija prognozuoja, kad iki 2025 m. šalyje trūks mažiausiai 750 tūkst. būstų. Vyriausybė kol kas nepasiūlė įtikinamų priemonių šiai krizei spręsti. Tikėtina, kad Berlynas išliks patraukliu investuotojų taikiniu, o būsto kainos ir nuomos mokesčiai čia ir toliau augs.

Berlynas išsiskiria iš Vokietijos nekilnojamojo turto rinkos konteksto savo stabilumu ir augimo potencialu. Investuotojus vilioja aukštos nuomos kainos, palyginti nedidelė būsto kaina ir nuolat augantis gyventojų skaičius. Nors vyriausybė bando spręsti būsto trūkumo problemą, kol kas realių pokyčių nematyti. Todėl Berlynas ir toliau turėtų būti patrauklus nekilnojamojo turto investuotojams.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą

Temos: Pasaulis