Betono gaminiai veržiasi iš standarto rėmų ‎‎

Trečiadienis, 29 liepos 2020

Keičiantis visuomenės įpročiams bei poreikiams ir tobulėjant gamybai, aplinkos tvarkymui skirti betono gaminiai ima keisti įprastus granito ar marmuro gaminius. Naujausi „Brikers LT“ betono gaminiai padeda įgyvendinti estetinius aikščių, skverų bei funkcinius viešųjų erdvių lūkesčius. Įmonė drąsiai siūlo gaminius, pritaikytus neįgaliesiems bei aktyvaus poilsio mėgėjams: riedutininkams, dviratininkams, riedlentininkams.

Patenkina vis platesnius poreikius

„Brikers LT“ pardavimo vadovas Audrius Brazdeikis pasakoja, kad prieš 15–20 metų buvo vien siekiama pailginti viešosioms erdvėms skirtų dangų naudojimo laiką, todėl betono gaminiai daugiausia atitikdavo praktiškumo reikalavimą. Dangos dažniausiai būdavo betonuojamos ar asfaltuojamos, o betono gaminiai naudoti retai. Keletas juos gaminusių gamintojų naudodavo gana primityvią įrangą, gaminiai nebuvo nei kokybiški, nei ilgaamžiai, o apie jų pritaikymą dviračių eismui, riedučiams ar neįgaliesiems nebuvo nė minties. Tad architektai, projektuotojai, dizaineriai neturėjo jokios galimybės gaminių panaudoti pagal plačius visuomenės poreikius.

Šiandien betono gaminių asortimentas stipriai išaugęs. „Artėjame prie galimybės visiškai patenkinti architektų norus, aprūpindami juos visomis reikalingomis medžiagomis, pagamintomis mūsų gamyklose. Tai leistų sutaupyti nemažai lėšų, nes betono gaminiai šiandien yra daugiau kaip 50 proc. pigesni nei natūralios medžiagos. Be to, visos žaliavos, naudojamos šių gaminių gamybai, yra vietinės“, – teigia įmonės atstovas.

Vis tik A. Brazdeikis apgailestauja, kad kol kas įmonė dar neturi pakankamai galimybių mažosios architektūros – suoliukų, atraminių sienelių, laiptų pakopų, gėlinių, šiukšliadėžių ir kitų panašių gaminių – gamybos poreikiams patenkinti, todėl šiuo metu būtų tikslinga viešąsias erdves projektuoti sujungiant betono ir natūralių medžiagų gaminius.

 

Auga spalvotų gaminių pasiūla

„Brikers LT“ siūlo net 45 skirtingas betono trinkelių pozicijas, besiskiriančias forma, ilgiu ir pločiu (nuo 12 iki 60 cm). Gaminiai gali būti lygaus, šiurkštaus, dirbtinai pasendinto paviršiaus, pereinančių spalvų, imituoti granitą ar marmurą. Architektai, projektuotojai gali panaudoti net 5–6 skirtingų matmenų tos pačios dizaino linijos gaminius. Anot A. Brazdeikio, tai vienas didžiausių privalumų, leidžiančių įgyvendinti įvairias dizaino, funkcionalumo idėjas. Gerokai išaugo ir gaminių spalvų pasiūla. Prieš 10 metų natūralios spalvos gaminiai sudarydavo net iki 95 proc. visos produkcijos, o spalvoti – vos kelis procentus. Šiandien spalvoti gaminiai sudaro jau 15 proc. produkcijos. „Brikers LT“ siūlo ne tik tradicines – juodą, rudą, geltoną, raudoną – spalvas, bet ir daugiaspalvius gaminius. Šiais metais „Brikers LT“ rinkai pasiūlė naują daugiaspalvių gaminių liniją – „Amber“ (geltona ir raudona), „Mercury“ (juoda ir raudona), „Bronze“ (juoda, pilka ir ruda), „Silver“ (juoda ir balta) ir „Copper“ (ruda ir balta).

Vis tik populiariausios Lietuvoje išlieka tradicinės spalvos – juoda ir ruda. „Manau, tai susiję su mūsų, lietuvių, mentalitetu, nes šios spalvos yra įprastos lietuvio akiai, neįžūlios. Tačiau vis dažniau klientai renkasi ir daugiaspalvius gaminius. Tai rodo, kad tiek architektai, projektuotojai, tiek gyventojai į viešąsias erdves ir savo kiemus siekia įnešti daugiau spalvų“, – pastebi A. Brazdeikis.

 

Vis dar traukia standartas

„Viena pagrindinių problemų, kurią akcentuojame jau kurį laiką, – tai, kad neišnaudojamas platus betono trinkelių formų pasirinkimas. Pavyzdžiui, miestų ir miestelių šaligatviams parenkamos vis tos pačios klasikinės stačiakampės trinkelės „Prizma 8“ (200 x 100 x 80 mm). O juk vien šaligatviams galėtume pasiūlyti net 15 skirtingų formų trinkelių. Galima tik įsivaizduoti, kaip netradiciškai ir gražiai atrodytų mūsų miestai ir miesteliai, jeigu gatvės, pėsčiųjų takai būtų grįsti skirtingų formų ir atspalvių trinkelėmis“, – kalba pardavimo vadovas. Pavyzdžiui, DEKOR trinkelių liniją sudaro net 11 skirtingų matmenų gaminių, taigi derinimo galimybės itin išauga.

A. Brazdeikis išskiria dvi naujausias betono trinkelių tendencijas: išaugusią kuo didesnio ploto gaminių paklausą ir vis populiaresnes natūralius gaminius (klinkerį, granitą, marmurą) atkartojančias trinkeles. Pavyzdžiui, BARONS trinkelių linija buvo sukurta klinkerio gaminiams pakeisti. Šios trinkelės yra be nuožulos, siauros ir ilgos formos (gaminio ilgis – 24 arba 36 cm, o plotis – tik 6 cm).

Prie „Dekor 600“ linijos plytelių (600 x 300 mm) galima komplektuoti „Dekor 300“ (300 x 300 mm) ar „Dekor 150“ (300 x 150 mm) gaminius. Jų paviršių galima pašiurkštinti, suteikti natūralaus granito, marmuro vaizdą.

 

Svarbiausia bendradarbiauti

„Vienas svarbiausių mūsų tikslų – intensyvus darbas su architektais, projektuotojais, dizaineriais. Šiam tikslui įgyvendinti turime paruošę nemažai techninės medžiagos, šiais metais įrengėme mūsų gaminamų betono gaminių ekspoziciją. Svarbu, kad mūsų kūrėjų idėjos ir lūkesčiai atitiktų mūsų, kaip gamintojų, galimybes. Dėl to būtinas glaudus bendradarbiavimas“, – tvirtina „Brikers LT“ atstovas. Betono gaminių paviršių dažymo, apdirbimo įrangos kainos siekia šimtus tūkstančių eurų, todėl norinčiam į jas investuoti gamintojui turi būti aiški miestų aplinkos darbų plėtros, viešųjų erdvių įrengimo tikslų ir funkcijų, kitų objektų vizija. Tik taip architektai galėtų plačiai siūlyti savo idėjas, o gamintojai – jas įgyvendinti.

Šiandien „Brikers LT“ džiaugiasi įgyvendintais reikšmingais projektais: Draugystės parku ir Popiežiaus aikšte Santakos parke Kaune, Vilkaviškio autobusų stotimi, Neries krantine Vilniuje, Elektrėnų buvusio atrakcionų parko aikštele, Lauko gatve Kėdainiuose, Krašto gatve Neveronyse, Vytauto gatve Garliavoje bei daugybe kitų objektų didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

‎‎

Temos: Technologijos