Bulgarijos įstojimas į eurozoną: poveikis nekilnojamojo turto rinkai

Antradienis, 19 kovo 2024

Autorius: Realu.lt

Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad Bulgarijai perėjus prie euro, šalis taps patrauklesne įsigyti nekilnojamojo turto. Tikimasi, kad įstojimas į eurozoną paskatins užsienio investuotojų susidomėjimą vietos nekilnojamojo turto rinka, o tai lems kainų kilimą.

Bulgarijos nekilnojamojo turto rinka yra gerai pasiruošusi perėjimui prie euro. Jau 20 metų kainos šalyje skelbiamos eurais, todėl techninių pokyčių beveik nebus. Tačiau prisijungimas prie euro zonos turės įtakos paklausai ir pasiūlai.

Pasak brokerių, jau pastebimas šioks toks užsienio pirkėjų susidomėjimo padidėjimas. Tikimasi, kad įvedus eurą, rinka taps patrauklesnė nekilnojamojo turto pirkimui užsienio piliečiams, įmonėms ir investiciniams fondams. Tai turėtų smarkiai padidinti paklausą.

Prognozuojama, kad prieš pat euro įvedimą ir keletą mėnesių po jo pardavėjai gali imtis laukimo taktikos. Tikėdamiesi aukštesnių kainų, jie gali neskubėti siūlyti savo objektų rinkoje.

Įvedus eurą, būsto kainos šiek tiek pakils ir priartės prie kitų euro zonos šalių lygio. Tačiau poveikis gyvenamųjų namų ir butų rinkai bus mažesnis nei komercinio nekilnojamojo turto rinkai.

Tikimasi, kad didės stambių investuotojų susidomėjimas komerciniu nekilnojamuoju turtu – sandėliavimo, prekybos ir biuro patalpomis. Neatmetama galimybė, kad atsiras naujų investicinių projektų, galbūt visiškai skirtingų nuo tų, kurie buvo populiarūs iki šiol, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto kompleksų statyba nuomai, didėjantis susidomėjimas kurortais ir SPA zonomis Bulgarijoje.

Įvedus eurą, Bulgarijoje turėtų padidėti turistų skaičius, nes jiems bus patogiau atsiskaityti eurais nei levais. Tai paskatins nekilnojamojo turto pirkimo augimą trumpalaikei nuomai turistams.

Sofijos butų kainos turėtų atitikti kitų Europos sostinių kainas. Šiuo metu miestas išlieka viena iš labiausiai prieinamų Europos sostinių nekilnojamojo turto rinkos požiūriu.

Įstojimas į eurozoną turės teigiamą poveikį darbo užmokesčio kilimui, o tai taip pat bus naudinga nekilnojamojo turto rinkai. Padidėjusi paklausa ir gyventojų pajamos lems „betono aukso“ kainų kilimą.

Bulgarijos įstojimas į eurozoną turės teigiamą poveikį nekilnojamojo turto rinkai. Tikimasi padidėjusio užsienio investuotojų susidomėjimo, kainų kilimo ir bendro rinkos suaktyvėjimo.

Pagal pirminį planą eurą Bulgarija turėjo įsivesti 2024 m. sausio 1 d., tačiau šalis neatitiko jai keliamo infliacijos reikalavimo, tad stojimą į eurozoną teko atidėti, kol infliacija šalyje nuslūgs iki reikalaujamo lygio.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą

Temos: Pasaulis