Būsto nacionalizavimas neatbaidė stambių investuotojų į Berlyno NT

Antradienis, 05 spalio 2021

Berlyno gyventojai jau balsavo už didžiųjų nekilnojamojo turto kompanijų nuosavybės nacionalizavimą, tačiaušiam tikslui pasiekti  vis dar lieka didžiulės politinės ir teisinės kliūtys. Daugelis paveiktų įmonių atrodo įsitikinusios, jog nacionalizavimas niekada neįsigalios.

Daugiau nei milijonas Berlyno rinkėjų pritarė siūlymui apie 230 000 nekilnojamojo turto objektų priverstinai perduoti valstybės nuosavybėn. Tuo tarpu Švedijos nekilnojamojo turto bendrovė „Heimstaden Bostad“ paskelbė apie naują didelį sandorį Vokietijos sostinėje. Organizacija iš konkurento „Akelius“ ką tik nupirko 28 776 būstus Vokietijoje, Švedijoje ir Danijoje, iš jų 14 050 yra Berlyno centre. Įmonė taip pat paskelbė apie savo įėjimą ir į Hamburgo rinką su 3592 būstais.

„Heimstaden Bostad“ generalinis direktorius Patrickas Hallas teigė, kad referendumo dieną paskelbtas pranešimas apie sandorį nebuvo sąmoningas žingsnis. „Kai viskas bus sutarta ir pasirašyta, privalome - laikydamiesi biržos taisyklių - nedelsdami pranešti apie sandorį. Tai reiškia, kad tokiame procese beveik neįmanoma planuoti paskelbimo dienos“, - sakė jis.

Tačiau Patrickas Hallas pridūrė, kad kompanija džiaugiasi šiuo atsitiktinumu. „Tai dar vienas patvirtinimas, kad esame įsitikinę Berlyno nekilnojamojo turto rinka“, - sakė jis.

Kiti dideli Berlyno nekilnojamojo turto investuotojai po referendumo taip pat turėjo teigiamų naujienų. Kitą dieną po balsavimo „Vonovia“ paskelbė įsigijusi daugiau nei 50% savo konkurento „Deutsche Wohnen“ akcinio kapitalo. Tai atveria kelią dviejų didžiausių Vokietijos nekilnojamojo turto bendrovių susijungimui ir milžiniško investuotojo sukūrimui.

Bendrovė pareiškė, kad yra pasirengusi bendradarbiauti su naująja vyriausybe ir su pagrindinėmis socialinėmis suinteresuotosiomis šalimis Berlyne „kartu spręsti miesto būsto rinkos iššūkius“.

Hallas taip pat kalbėjo apie būtinybę klausytis žmonių. „Mes taip pat vertiname referendumą kaip aiškų berlyniečių signalą politikams ir būsto bei komunalinių paslaugų sektoriui, siekiant pagerinti esamą padėtį. Mes tikimės, kad galėsime prisidėti kuriant naujus būstus ir nuomininkams palankius sprendimus bei paslaugas“.

Investuotojų taikinamoji pozicija suprantama: abi bendrovės būtų rimtai nukentėjusios, jei Berlyne būtų parengtas įstatymas, pagrįstas referendumo rezultatais.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Investicijos