Realu.lt

Dėl ko labiausiai nerimauja pirmą kartą perkantieji būstą?

Dėl ko labiausiai nerimauja pirmą kartą perkantieji būstą?

JAV buvo atlikta apklausa, kuri atskleidė, dėl ko labiausiai nerimauja pirmą kartą perkantieji būstą. Apklausoje dalyvavo beveik 1300 būsimų būsto pirkėjų arba neseniai įsigijusių nuosavą būstą. Remiantis apklausos duomenimis, planuojantiems pirmą kartą įsigyti būstą didžiausią stresą kelia taupymas pradiniam įnašui. Kas dar kelia nerimą būsimiems būsto pirkėjams?

Pradinio įnašo kaupimą, kaip didžiausią nerimą ir stresą keliantį veiksnį įvardijo 59 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų. Iš jų 72 proc. pažymėjo, kad sukaupti reikiamą sumą padeda šeimos nariai ir giminaičiai.

Apklausa atskleidė, jog 30 metų ir jaunesni asmenys labiau vengia įsiskolinimų nei vyresnėms amžiaus grupėms priklausantys respondentai. 47 proc. vadinamosios „millenials” kartos atstovų kaip priežastį, kodėl delsiama įsigyti nuosavą būstą, nurodė norą išvengti skolų.

Aukštos būsto kainos taip pat kelia nerimą būsimiems pirkėjams. 54 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų, kurie planuoja pirkti būstą, aukštas kainas nurodė kaip priežastį, dėl kurios jie delsia įsigyti būstą. Tuo tarpu tų, kurie neseniai įsigijo būstą, tik 32 proc. nurodė, kad būsto pirkimo metu aukšta kaina kėlė didžiausią stresą.

Trečdalis (32 proc.) planuojančių įsigyti būstą negali apsispręsti, kur jie norėtų gyventi, o pusei neseniai būstą įsigijusių respondentų perkamo būsto lokacija kėlė didžiausią nerimą. Panašus procentas respondentų kaip didelį stresą keliantį veiksnį nurodė ir apsisprendimą, ar apskritai pirkti būstą. Dėl šio sprendimo nerimauja 28 proc. būsto įsigijimą dar tik planuojančiųjų, o 47 proc. jau įsigijusių būstą šis sprendimas kėlė didžiausią stresą būsto pirkimo metu.

Tarp kitų veiksnių, keliančių nerimą būsimiems pirkėjams, buvo nurodyti negalėjimas nuspręsti, kokio tipo būsto nori, baimė, jog įsigytas būstas neatitiks poreikių ir lūkesčių, taip pat padidėjusi atsakomybė bei sumažėjęs mobilumas.

Pasidalink naujiena