Ekspertai įvardijo geriausias pilietybės mainais už investicijas programas

Pirmadienis, 21 rugsėjo 2020

2020 m. rugsėjo 8 d.
 Autorė: Olga Petegirič
 170

Sąrašą paskelbė „Financial Times“ (FT) leidinio žurnalas „Professional Wealth Management“

Kas įvyko? „Financial Times“ grupei priklausantis žurnalas „Professional Wealth Management“(PWM) paskelbė ataskaitą „Pasaulio pilietybės gidas: 2020 m. CBI indeksas“ („A Guide to Global Citizenship:The 2020 CBI Index“). Leidinys kasmet vertina visas pasaulyje įgyvendinamas pilietybės už investicijas programas ir pateikia jų reitingą atsižvelgdamas į devynis pagrindinius kriterijus, laikomus svarbiausiais įgyjant antrąją pilietybę mainais už investicijas.

Kriterijai:

  •  Judėjimo laisvė
  • Gyvenimo lygis
  • Minimalus investicijų dydis
  • Prievolė lankytis arba gyventi
  • Pilietybės suteikimo terminai
  • Paraiškų tvarkymo paprastumas
  • Patikimumo tikrinimas
  • Šeima
  • Produkto patikimumas

Geriausių pilietybės už investicijas programų TOP 14:

1. Dominika
2. Sent Kitsas ir Nevis
3. Grenada
4. Sent Lusija
5. Antigva ir Barbuda
6. Vanuatu
7. Malta
8. Kipras
9. Juodkalnija
10. Turkija
11. Bulgarija
12. Austrija
13. Kambodža
14. Jordanija

Detaliau. Dominika sėkmingai išlaiko pusiausvyrą tarp suprantamo paraiškų tvarkymo ir didesnių investuotojų šeimų nariams siūlomų galimybių, užtikrina sąžiningą kompleksinę patikimumo tikrinimo procedūrą, be to programa turi ir šiaip labai gerą reputaciją. Sent Kitse ir Nevyje paraiškos tvarkomos greičiausiai, o išduoti pasai galioja ilgiausiai. Ši Karibų jūros valstybė pabrėžia, kad orientuojasi į investuojančias šeimas: pasinaudojusi nauju riboto laiko pasiūlymu, ne didesnė kaip keturių asmenų šeima pilietybę gali įsigyti už 150 tūkst. JAV dolerių.

Ankstesni CBI indekso septyni kriterijai 2020 metais buvo papildyti dviem naujais – „Family“(„Šeima“) ir „Certainty of Product“ („Produkto patikimumas“), o į „Freedom of Movement“ („Judėjimo laisvė“) kriterijų įtrauktos teisės gyventi. „Šeimos“ kriterijus leidžia įvertinti, kiek yra paprasta artimiausius ir kitus giminaičius įtraukti į vieną paraišką, kurią teikia pagrindinis pareiškėjas. “Produkto patikimumo“ kriterijus leidžia išanalizuoti programos stabilumą pagal penkis pagrindinius požymius: galiojimo laiką, populiarumą ir žinomumą, stabilumą, reputaciją ir prisitaikymą. Šie svarbūs patikslinimai parodo, kad investicinė imigracija siekia padidinti jos prieinamumą pareiškėjo šeimos nariams, taip pat pasitikėjimą pelniusių programų būtinybę. COVID-19 pandemija ir vėliau užsidariusios sienos daugelį investuotojų privertė didžiausią dėmesį skirti sveikatai, saugumui, palankiai atmosferai ir vietinių gyventojų svetingumui, o ne galimybei laisvai keliauti po visą pasaulį.

 Citata. „Dabartinė pasaulio krizė paskatino investuotojus ieškoti alternatyvių pilietybės ir leidimųgyventi įgijimo galimybių, didesnį dėmesį skiriant sveikatos apsaugos kokybei ir gyvenimo lygiui“  – mano Londono bendrovės „CS Global Partners“ generalinė direktorė Mika-Rose Emmet.Investicijų bendrovės „UBS“ Pasaulio gerovės planavimo skyriaus viena iš vadovių Anna Brugnolipritaria Emmet nuomonei  ir priduria, kad pasiturintys asmenys, ketinantys keisti gyvenamąją vietą, dabar vertina, kaip efektyviai viena ar kita šalis reagavo į sveikatos apsaugos ir ekonomikos krizes – ir šiuo aspektu Karibų baseino šalys pasirodė geriausiai. „Dabar stebime, kaip žmonės savęs klausia: „Ar man tinka mano pilietybė?“, – žurnalo „PWM“ korespondentui sakė p. Brugnoli.

Paantraštės: Imigracija, Investicijos, Imigracijos programos, Leidimai gyventi ir pilietybė, Reitingas

Šaltinis: //prian.ru/ 

 

Temos: Investicijos