Investicijos į Europos nekilnojamąjį turtą pasiekė rekordinį lygį

Pirmadienis, 14 vasario 2022

2021 metais nekilnojamojo turto sektorius pritraukė rekordines investicijas Europoje ir siekė 359 mlrd. eurų, teigiama konsultacijų įmonės CBRE paskelbtoje ataskaitoje. Praėjusių metų investicijos buvo ne tik 25 proc. didesnės nei 2020 m., bet ir 8 proc. didesnės nei 2019 m., kai investicijų apimtys taip pat buvo pasiekusios visų laikų rekordą, o pandemija dar nebuvo prasidėjusi.

Didžiausias šuolis įvyko metų pabaigoje. Konsultacijų įmonės duomenimis, 2021 m. ketvirtąjį ketvirtį nekilnojamojo turto sektorius surinko 136 mlrd. eurų investicijų.

Didžiausia investicijų dalis teko Vokietijai ir Šiaurės Europos šalims - atitinkamai 39 proc. ir 44 proc. Ataskaitoje taip pat pažymima, kad Vokietijos rinka surinko „110 mlrd. eurų – didžiausią investicijų sumą, kurią kada nors užfiksavo Europos šalis“.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą per metus išaugo beveik visose Europos šalyse. Pagal investicijų augimą pirmauja Didžioji Britanija (+49 proc.), Airija (+54 proc.), Ispanija (+33 proc.) ir Italija (+13 proc.). Kai kuriose rinkose pastebėtas ir investicijų sumažėjimas: Prancūzijoje (-9 proc.), Portugalijoje (-21 proc.) ir Nyderlanduose (-10 proc.).

Vertinant atskirus nekilnojamojo turto sektorius, 2021 m. daugiausia investicijų - daugiau nei 111 mlrd. eurų - pritraukė biurai. Palyginus su 2020 m., investicijos išaugo 16 proc. CBRE teigimu, šis skaičius „rodo investuotojų pasitikėjimo sugrįžimą”. Šis sektorius ypač sparčiai augo Šiaurės šalyse (117 proc.), JK (48 proc.), Nyderlanduose (30 proc.), Ispanijoje (27 proc.) ir Vokietijoje (10 proc.).

Antroje vietoje pagal investicijų apimtis yra daugiabučių sektorius su 102,6 mlrd. eurų. Pramonės ir logistikos sektorius surinko 62 mlrd. eurų, o apgyvendinimo sektorius - 17,1 mlrd. eurų arba 70 proc. daugiau nei 2020 m.

Investicijos į mažmeninės prekybos sektorių sumažėjo 11 proc., nepaisant to, kai kuriose šalyse investicijos į šį sektorių augo: JK (+51 proc.), Šiaurės šalyse (23 proc.), Vidurio ir Rytų Europoje (41 proc.).

Šiais metais ekspertai tikisi, kad nekilnojamasis turtas ir toliau bus investicijų dėmesio centre. CBRE mano, kad atsigavimą skatina žemos palūkanų normos ir stiprus ekonomikos augimas. Tačiau kylanti infliacija ir nuolatinis Covid-19 atmainų atsiradimas tebėra problema.

Tarptautinė nekilnojamojo turto profesijų federacija (FIABCI) skaičiuoja, kad šiais metais investicijos į nekilnojamąjį turtą Europoje gali išaugti 5 proc., daugiausia dėl „logistikos ir su būstu susijusių sandorių bumo“. Specialistai mano, kad rinka stabilizuojasi, tačiau įspėja dėl išorinių veiksnių įtakos: infliacijos ar bendro žaliavų brangimo.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Investicijos