Realu.lt

Įrenginėjame vonios kambarį: idėjos ir patarimai

Įrenginėjame vonios kambarį: idėjos ir patarimai

Vonios kambarys be konkurencijos yra viena svarbiausių patalpų kiekvienuose namuose – čia prasideda ir baigiasi visų šeimos narių diena. Norisi, kad jis būtų jaukus, gražus ir, žinoma, funkcionalus, tačiau tokį įsirengti pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Kodėl? Jūsų dėmesiui – keletas naudingų patarimų ir idėjų, padėsiančių susikurti svajonių vonios kambarį.

Funkcinių zonų išdėstymas

Apie teisingą funkcinių zonų išdėstymą virtuvėje jau kalbėta ne kartą. Ne mažiau svarbu racionaliai suplanuoti ir vonios kambario išdėstymą – čia privalomi trys atributai: vonia arba dušas, tualetas ir kriauklė. Viena svarbiausių užduočių – palikti pakankamai vietos praėjimui ir laisvam judėjimui patalpoje. Iš anksto pasiruoškite ne tik tikslų vonios kambario įrangos, bet ir baldų išdėstymo planą su tiksliais matmenimis. Jei įrenginėjama patalpa nėra didelė, vėliau vietos improvizacijoms gali tiesiog nebelikti. Su funkcinių zonų išdėstymu tiesiogiai susijęs ir plytelių klijavimas. Jau senokai baigėsi laikai, kai jos būdavo klijuojamos nuo grindų iki lubų. Pakaks klijuoti tik ten, kur pasiekia vanduo ir sienas yra būtina apsaugoti nuo drėgmės.

 

Vientisumas

Kuriant stilingą vonios kambarį svarbi kiekviena smulkmena. Jei nusprendėte netaupyti plytelėms ar santechnikai, tad ir dušo užuolaida, vonios kilimėlis, rankšluosčiai ir kitos bendrą vaizdą kuriančios interjero detalės neturėtų būti pačios pigiausios. Ne mažiau svarbu, kad vonios kambarys tiek spalviniais sprendimais, tiek savo stiliumi derėtų prie bendro namų interjero. Jei namuose vyrauja skandinaviško interjero sprendimai, pritaikykite juos vonios kambaryje. Jei namie dominuoja medis, jo detalės puikiai tiks ir vonios kambaryje. Dažnai pasikartojanti klaida – kukliame būste užsinorima itin pompastiško vonios kambario. Pripažinkime, kad standartiniame dviejų kambarių bute Viktorijos laikus menantys praustuvai atrodys išties keistai.

 

Apšvietimas

Tinkamas apšvietimas vonios kambaryje – viena svarbesnių šios patalpos interjero detalių. Pasisekė tiems, kurie vonioje turi langą. Kitiems tenka pasukti galvą ir paieškoti kūrybingesnių apšvietimo sprendimų, nei viena palubėje kabanti lempa. Kad vėliau į darbą netektų ruoštis prieblandoje, iš anksto numatykite, kokie apšvietimo sprendimai jums aktualūs – apgalvokite bendro patalpos apšvietimo taškus, numatykite vietą akcentiniams šviestuvams. Nepamirškite, kad veidrodį geriausia apšviesti iš viršaus krentančia šviesa, spintelėse neabejotinai pasitarnaus funkcinis apšvietimas. Prisiminkite, kad palikti tamsūs kampai mažina erdvę, todėl neapšviestų vietų vonioje stenkitės palikti kuo mažiau.

 

Veidrodžiai

Dar vienas svarbus daiktas, be kurio neįsivaizduojama funkcionaliai įrengta vonios kambario patalpa – veidrodis. Kadangi dažniausiai jis kabinamas matomiausioje vietoje, todėl turi būti ne tik tinkamo dydžio, bet ir stilingas. Siekiant sukurti nesibaigiančios erdvės ir gilumo įspūdį padeda dabar populiarūs berėmiai veidrodžiai, kabinami tarp lubų ir praustuvo. Vienas prieš kita kabantys veidrodžiai sukuria begalinės erdvės iliuziją. Jei nevengiate drąsesnių sprendimų, galite žmogaus dydžio veidrodį pakabinti ant durų arba rinktis veidrodines plyteles. Tiesa, priimdami galutinį sprendimą pasitarkite su specialistu, nes tai, kas gražu jums, nebūtinai atrodys stulbinančiai pabaigus remonto darbus.

 

Daiktų laikymas

Niekas taip nesugadina darnaus interjero, kaip aibė ne vietose prikrautų nereikalingų rakandų. Gerai pagalvokite, ar tikrai vonios kambarys yra pati tinkamiausia vieta nešvarių skalbinių krepšiui, kibirams, šluotoms ir valymo priemonėms laikyti. Jei kitos vietos namuose šiems daiktams tikrai nėra, tuomet pasistenkite viską paslėpti tam skirtoje spintoje. Vonios kambaryje palikite tik dažniausiai naudojamus daiktus. Kūno priežiūros priemones tvarkingai surikiuokite į krepšius ar tam skirtas dėžutes. Rečiausiai naudojamas priemones ir daiktus tvarkingai sudėkite į tam skirtas spinteles. Mažiau daiktų vonios kambaryje leis jaustis laisviau, ryte nereikės gaišti laiko ieškant reikiamo kremo tarp galybės kitų kartą per mėnesį naudojamų kosmetikos priemonių indelių.

Pasidalink naujiena