Realu.lt

Islandijoje parduodamas sklypas su pabudusiu ugnikalniu

Islandijoje parduodamas sklypas su pabudusiu ugnikalniu

Islandijos šeima, kurios sklype 2021 m. kovo mėn. nubudo ugnikalnis Fagradalsfjall, nusprendė sklypą parduoti ir jau sulaukia potencialių pirkėjų, suinteresuotų plėtoti šios vietos turizmą. Tiesa, savininkai nenorėjo viešai atskleisti kainos, rašo “Bloomberg”. Nubudęs ugnikalnis - puikus turistų traukos objektas.

Islandijos vyriausybė jau skyrė 564 000 USD lėšų vietovės infrastruktūrai sukurti ir unikaliam objektui prižiūrėti. Tikimasi, kad ugnikalnis taps populiaria turizmo kryptimi. Islandijoje sklypų savininkai turi teisę imti mokesčius už jų nuosavybėje teikiamas paslaugas.

Turizmo ministrui atsiųstam laiške dabartiniai savininkai tikisi, kad jų parduodame sklype bus įrengtas paslaugų centras ir automobilių stovėjimo aikštelė, o kelionių kompanijoms bus suteiktos išskirtinės teisės keliauti į išsiveržimo vietą arba netoliese leistis sraigtasparniais.

Ugnikalnis Fagradalsfjall yra tik valandos kelio atstumu nuo Reikjaviko ir dar arčiau nuo oro uosto. Geologai sako, kad lavos tekėjimas gali tęstis net keletą metų. Išsiveržęs ugnikalnis jau vilioja turistus. Kovo mėnesį tūkstančiai žmonių susirinko stebėti išsiveržimo, kai kurie virš karštos lavos net skrudino dešreles. Remiantis Islandijos statistika, balandžio mėnesį viešbučiuose apsistojusių užsieniečių skaičius beveik trigubai padidėjo, palyginti su ankstesniais metais.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena