Realu.lt

Ką daryti ir ko ne, kad nuosavas kiemas džiugintų

Ką daryti ir ko ne, kad nuosavas kiemas džiugintų

Nors žaliuojančios ir kvepiančios vasaros Lietuvoje turime vos kelis mėnesius, tačiau net ir dėl jų verta puoselėti savo namų aplinką ir kiemą. Kas gali būti maloniau, nei gaivų vasaros vakarą prisėsti savo žydinčiame kieme? Keli naudingi sodo ir kiemo tvarkymo patarimai – jūsų dėmesiui.

Poreikiai svarbu

Nepriekaištingai išpuoselėti alpinariumai, tvarkingai suformuotos gyvatvorės labai gražu, bet tikrai ne visuomet praktiška. Planuodami savo individualaus namo aplinką visų pirma atsižvelkite į savo šeimos poreikius ir sudėtį. Jei dirbate daug, o namo grįžtate pailsėti tik sutemus, tuomet ir namų aplinkos puoselėjimui, tikėtina, daug laiko skirti nenorėsite – aplink namus puikiai gali atrodyti ir natūrali, reguliariai šienaujama pieva. Jei mėgstate dirbti kieme – tada ir gėlynų ravėjimas jums nekels nemalonių jausmų.

Valgomasis po atviru dangumi

Terasa ar pavėsinė vasarą – tai pati geriausia vieta laikui leisti. Planuodami ją, numatykite pakankamai ploto, kad tilptų ne tik lauko valgomasis, bet ir patogi poilsio zona. Apsvarstykite, kokio dydžio kompanija dažniausiai leis laiką jūsų terasoje ar pavesinėje ir tada planuokite bent 0,4 kvadratinio metro ploto vienam asmeniui. Kad būtų patogu judėti aplink su indais ir patiekalais, iš visų pusių aplink valgomojo baldus palikite vieno metro pločio neužstatytą erdvę.

Rožynai

Ne veltui šios gėlės buvo auginamos prie gražiausių dvarų ir ištaigingiausių rūmų. Kurį laiką lietuvių jos buvo primirštos, tačiau pastaruosius kelerius metus išgyvena tikrą renesansą. Derinkite jas su kitais kvapiais gėlių krūmais – taip suteiksite savo namų aplinkai natūralumo. Nepamirškite bijūnų, jurginų, lubinų ir kitų gėlių, kurias tikrai būsite matę pas močiutę augančias po virtuvės langu. Visai nebūtina gėlėmis apsodinti visą kiemą. Puikiai gali atrodyti ir tik greta pagrindinio įėjimo į namus žydintis raudonų rožių krūmas.

Šviesų terapija

Įrenginėdami namus apšvietimui skiriame daug dėmesio, tačiau veiksmui persikėlus į kiemą dažnai apie jį tiesiog nepagalvojame. Pridėdami arba pakeisdami sodo apšvietimą, bendrą kiemo vaizdą galima pakeisti neatpažįstamai. Tinkamai po medžiais ar krūmais išdėstytas apšvietimas padės sukurti modernų ir šiuolaikišką namų aplinkos vaizdą. Aplink medžių kamienus apvyniotos ar ant medžių šakų pakabintos smulkios lemputės padės kurti šventinę atmosferą kieme ištisus metus.

Tegul kiemas pasakoja istoriją

Esate girdėję istoriją apie sodyboje augančią senelio sodintą liepą ar močiutės jaunystės obelis? Jūsų sklypo teritorija dar jaukesne ir artimesne taps tada, kai ji turės istoriją. Esate naujakuriai? Įkurtuvių proga su šeima pasodinkite ąžuolą ar kelis vaismedžius. Susilaukėte atžalos? Ir tai galima įprasminti vienu ar kitu augalu. Po daugelio metų šie augalai ne tik puoš jūsų kiemą, bet ir neleis pamiršti brangiausių gyvenimo akimirkų. Be to, didelis medis sklype yra vertybė.

Žvelkite universaliai

Jei nusprendėte gyventi individualiame name, išnaudokite visus kiemo privalumus. Funkcines zonas galima iš anksto numatyti ne tik planuojant namo vidų, bet ir kiemą. Planuodami jas stenkitės žvelgti plačiau – jei kol kas vaikų neturite, palikite vietos jų žaidimo aikštelei įrengti. Dažnai kviečiate bičiulius pas save, planuojate rengti švente kieme? Numatykite vietos erdvesniam parkingui. Mėgstate gaminti po atviru dangumi? Apgalvokite, kur bus jūsų lauko virtuvė su kepsnine ir kur laikysite malkas.

 

Pasidalink naujiena