Kalnaberžės dvaras turės naujus šeimininkus

Penktadienis, 23 rugsėjo 2022

Turto banko organizuotame Kalnaberžės dvaro aukcione varžėsi du dalyviai, statymus pradėję likus vos porai minučių iki aukcionui skirto laiko pabaigos. Dvaro kompleksas buvo parduotas už 20 tūkst. eurų didesnę nei pradinė kainą – 73 tūkst. eurų. Lėšos bus pervestos į valstybės biudžetą.

„Dvarai yra išskirtinė turto grupė, reikalaujanti daug dėmesio ir didelio įdirbio ruošiant tokį turtą pardavimui bei ieškant galimų investuotojų. Potencialiems pirkėjams stengiamės suteikti išsamią informaciją apie saugomas tokių objektų savybes. Kiekvienas dvaras turi surasti savo pirkėją, kuris turėtų viziją, kaip tokį ypatingą turtą būtų galima prikelti naujam gyvenimui. Labai džiaugiamės, kad Kalnaberžės dvarui tokį investuotoją pavyko surasti jau paties pirmojo aukciono metu“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė. Pasak jos, paprastai šio turto aukcionai dėl savo specifikos sulaukia mažesnio dalyvių skaičiaus.

Kalnaberžės dvaro kompleksą sudaro 5 statiniai ir jų dalys: išlikę beveik 507 kv. m ploto pagrindiniai rūmai (administracinis pastatas), 982 kv. m ploto mokyklos pastato liekanos, 495 kv. m ir 570 kv. m ploto ūkiniai pastatai bei 72 kv. m ploto kiemo rūsys. Dvarą supa XIX a. viduryje įkurtas parkas. Parduodamam dvaro kompleksui priskirtas nuomojamas 13,7 ha žemės sklypas. Pradinė dvaro komplekso kaina buvo 53,7 tūkst. eurų.

Kalnaberžės dvaro sodyba yra įtraukta į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Pirmą kartą ši vietovė minima dar kryžiuočių kronikose 1371 m. Dvarą prieš keletą metų valstybė buvo susigražinusi iš privačių asmenų, kurie objekto išsaugojimu nepasirūpino, o 2017 m. buvo pradėti sodybos rūmų stogo ir fasadų tvarkymo darbai.

Dar šįmet Turto bankas planuoja pabaigti dar kelių – Vyžulėnų ir Buivydiškių dvarų, Vilniaus rajone – parengimą pardavimui. Jų aukcionus tikimasi paskelbti kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Apie Turto banką

Turto bankas yra valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.

Temos: Investicijos