Kunigiškiai – auganti poilsio oazė prie jūros
Kunigiškiai – lietuvių pamėgta Palangos dalis, garsėjanti gražiu paplūdimiu ir pušynu bei intensyviai statomais naujais projektais. Kuo Kunigiškiai žavi būsto pirkėjus? Kodėl ten taip aktyviai darbuojasi vystytojai? Apie šį unikalų Palangos kampelį pasakoja „Capital“ nekilnojamojo turto brokerė Gražina Tiškutė.
Kunigiškiai – Palangos rajonas su turtinga istorija ir puikiomis ateities perspektyvomis
Kunigiškiai kadaise buvo kaimas ant jūros kranto, dabar – Palangos miesto dalis, įsikūrusi tarp Palangos miesto centro ir Šventosios. Kunigiškiai pirmą kartą paminėti 1562 m. XVI–XVII a. kaimas buvo valdomas kunigų, todėl gavo būtent tokį pavadinimą. XIX a. Kunigiškiai buvo svarbus prekybinis centras, čia buvo įsikūręs uostas ir turgus.
Kunigiškiai – auganti poilsio oazė prie jūros
Kunigiškiai – lietuvių pamėgta Palangos dalis, garsėjanti gražiu paplūdimiu ir pušynu bei intensyviai statomais naujais projektais. Kuo Kunigiškiai žavi būsto pirkėjus? Kodėl ten taip aktyviai darbuojasi vystytojai? Apie šį unikalų Palangos kampelį pasakoja „Capital“ nekilnojamojo turto brokerė Gražina Tiškutė.
Kunigiškiai – Palangos rajonas su turtinga istorija ir puikiomis ateities perspektyvomis
Kunigiškiai kadaise buvo kaimas ant jūros kranto, dabar – Palangos miesto dalis, įsikūrusi tarp Palangos miesto centro ir Šventosios. Kunigiškiai pirmą kartą paminėti 1562 m. XVI–XVII a. kaimas buvo valdomas kunigų, todėl gavo būtent tokį pavadinimą. XIX a. Kunigiškiai buvo svarbus prekybinis centras, čia buvo įsikūręs uostas ir turgus.
XX a. pradžioje Kunigiškiai pradėjo kurtis kaip kurortas. 1937 m. čia buvo pastatytas Palangos aerodromas, kuris išaugo iki oro uosto, tapusio svarbiu šalies oro transporto centru.
Po Antrojo pasaulinio karo Kunigiškiai intensyviai vystėsi. Rajonas tapo populiariu kurortu, čia vyko poilsiautojai iš visos Lietuvos ir užsienio.
Šiandien Kunigiškiuose būsto dairosi tie, kas nori turėti savo nuosavą atostogoms skirtą būstą ar turintys tikslą gauti pajamų iš būsto nuomos. COVID-19 pandemijos metu, kai žmonės buvo priversti atsisakyti socialinio gyvenimo ir daug laiko praleisti namuose, Kunigiškiai ypatingai išpopuliarėjo. Netoli esantis Palangos centras, kuriame kultūrinių ir pramoginių veiklų bei koncertų netrūksta visus metus, palengvina apsisprendimą įsigyti būstą Kunigiškiuose ir nuolatiniam gyvenimui.
Gamta, infrastruktūra, poilsio ir gyvenimo galimybė
Kaip pasakoja G. Tiškutė, Kunigiškiuose būstą renkasi tie, kas mėgsta ramų gyvenimo tempą ir vertina poilsį gamtos apsuptyje. Kunigiškiuose gyvenamąją zoną nuo jūros skiria brandus pušynas, kuris užima apie trečdalį Kunigiškių teritorijos. Čia augančių pušų amžius svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių šimtų metų. Pušys – neatsiejamos nuo Kunigiškių kraštovaizdžio. Jos išskiria natūralius antibiotikus – fitoncidus, kurie padeda naikinti bakterijas ir grybelius, jonizuoja orą, todėl pušyno oras yra itin naudingas sveikatai.
Kunigiškiuose, kai vyksta spartus gyventojų skaičiaus augimas, labai svarbi gerai išplėtota infrastruktūra. Panašu, jog vystytojai ir verslininkai atsižvelgė į tai ir Kunigiškių gyventojams siūlo vis daugiau paslaugų.
„Kunigiškiuose jau turime ir prekybos centrą, labai įdomų ir modernų. Jame verslininkai siūlo poilsiautojams skirtas prekes, sukomplektuotas ir paruoštas taip, kad atostogaujantys galėtų kuo greičiau ir patogiau pasiruošti vakarienę ar pietus. Mėgstantys rūkytą žuvį gali jos įsigyti čia pat vietoje esančioje rūkykloje. „Tikrai žinau, kad net iš Palangos centro atvažiuoja žmonės pavalgyti Kunigiškiuose esančiose kavinėse, tad norintys skaniai pavalgyti, čia taip pat ras kur tai padaryti“, - dalijasi brokerė.
Kunigiškius vis dažniau atostogoms pasirenka aktyvių vandens pramogų mėgėjai. Čia yra įkurtas vandenlenčių parkas su kliūtimis, kur sportininkai gali treniruotis.
„Aido takas“ – privatumas, natūralumas ir gamtos apsuptis
Vystytojai Kunigiškiuose siūlo tiek kompaktiškus butus mažaaukščiuose daugiabučiuose, tiek kotedžus, tiek nedidelius individualius namus, tinkančius ne tik atostogauti šiltuoju metų laiku, bet gyventi ir žiemą.
Vieno iš arčiausiai jūros esančių projektų „Aido takas“ namuose yra įrengtas net dviejų tipų šildymas – „oras-oras“ ir „oras-vanduo“. G. Tiškutė komentuoja, jog toks kombinuotas šildymo sprendimas leidžia gyventojui pasirinkti maksimaliai jo poreikius atitinkantį šildymo būdą. Jei patalpas reikia pašildyti minimaliai, pavyzdžiui, atvykus pailsėti rudenį, galima jungti „oras-oras“ sistemą. Jei name gyvenama visus metus, žiemą šildytis galima naudojant efektyvesnį „oras-vanduo“ šildymą.
Projektas prie jūros „Aido takas“Projekte – 24 individualūs, A+ energetinio naudingumo klasės namai. Pusė jų jau parduota. Kiekvienas namas turi nuosavą, želdiniais įrėmintą kiemelį, privačią terasą. Nekilnojamojo turto brokerė atkreipia dėmesį, jog šiame projekte visi namai parduodami jau pilnai įrengti. „Dažnai būstą prie jūros perka kitame mieste gyvenantys žmonės, o per atstumą suvaldyti vidaus įrengimo darbus yra laba sudėtinga. O ir vis mažiau žmonių nori tuo užsiimti patys. Vystytojas tai išsprendė įrengdamas namus, į kuriuos pirkėjui tereikia susivežti baldus“, - pasakoja G. Tiškutė.
Iš kitų Kunigiškėse esančių projektų „Aido tako“ namai išsiskiria savo pamario stilistika. Fasadus puošia medienos apdaila, namams suteikianti natūralumo ir jaukumo, bet kartu ir šiuolaikiškumo bei modernumo įspūdį. Namai natūraliai susilieja su aplinkine gamta, sukurdami vizualinę harmoniją. „Gyvenant ar poilsiaujant prie jūros norisi maksimaliai pasinerti į gamtą, o „Aido takas“ ir buvo kurtas būtent tokiu tikslu“, - sako brokerė.
Projekte – tik individualūs namai, o tai reiškia uždaroje teritorijoje mažiau gyventojų ir daugiau ramybės. „Čia nėra daugiabučių, kur būna daugiau šurmulio, daugiau žmonių ir automobilių. Tik ramybė ir jūros bei pušyno ošimas“, - pasakoja G. Tiškutė.
Projektas „Aido takas“ yra patogioje Kunigiškių vietoje. Iki pat jo veda asfaltuotas kelias, o vos už 500 metrų – jūra, kurią pasiekti galima tiesiu taku per pušyną. Asfaltuotas kelias, anot brokerės, yra didelis privalumas, nes Palangoje dažniau pirma susiformuoja gyvenamasis kvartalas, o asfaltuotų gatvių jo gyventojams tenka laukti ne vienerius metus.
Per pušyną link jūros vedančiu taku patogu keliauti pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku, stumti vežimėlį ar nešti vandenlentę ar kaituoti reikalingą įrangą. Vos keletą minučių – ir jau paplūdimyje.
Visai šalia vystomo projekto yra viešojo transporto stotelė, tad pasiekti Palangą papramogauti ar vaikams nukeliauti į mokyklą yra visai paprasta ir patogu.
Namai ir sau, ir nuomai
NT brokerė Gražina Tiškutė
Nekilnojamojo turto brokerė G. Tiškutė pasakoja, jog namai prie jūros vis dar vilioja lietuvaičius. „Tokio tipo namai, kokie yra projekte „Aido takas“, labai paklausūs tarp tokių pirkėjų, kurie nusprendžia turimą butą iškeisti į namą arba sprendimą pirkti butą pakeičia sprendimu įsigyti namą. „Aido tako“ projekto namai yra nedideli, kompaktiški, tačiau patogūs šeimai gyventi. Galima pasirinkti 2 arba 3 miegamųjų namą, kuriame vietos užteks tėvams, vaikams ir, reikalui esant, svečiams“, - sako brokerė. Namų plotas – nuo 44 iki 72 kvadratinių metrų – atrodo nedidelis, tačiau protingai išplanuotose erdvėse vietos užteks visai šeimai.
„Jau šią vasarą pastebėjome, jog daugėja nuomininkų, ieškančių erdvesnio būsto atostogoms. Kam jam nuomotis butą, kur iš visų pusių kaimynai, kai gali išsinuomoti panašaus ploto namą, su atskiru kiemu, parkavimo vieta ir privačia erdve“, - pasakoja G. Tiškutė. Projekto „Aido takas“ namai kuo puikiausiai atitinka nuomininkų paieškos kriterijus ir yra tinkami nuomai.
Anot G. Tiškutės, vystytojai pajūryje nėra sustoję ir tęsia savo darbus. „Skirtumas tik tas, kad parduoda nebe taip sparčiai, tačiau pirkėjų tikrai netrūksta“, - įžvalgomis dalinasi nekilnojamojo turto brokerė. Kadangi pajūrio turime labai nedaug, tad naujai pradedami ar dar tik projektuojami projektai tolsta nuo jūros. Norint įsigyti būstą kuo arčiau jūros, brokerė pataria nedelsti.
Daugiau apie projektą „Aido takas“ -> SKELBIME
Pardavimo atstovė: