Miško sanatorijos kūrimas ir gamtos terapijos - veiklos šalia nekilnojamojo turto ir investicinių veiklų

Trečiadienis, 13 gruodžio 2023

Nekilnojamojo turto  ir investicinė veikla kasdien sugeneruoja  daug iššūkių. Rinkos išmanymas, bendravimas su įvairių sričių specialistais, buvimas tarp pirkėjo ir pardavėjo reikalauja daug vidinės energijos ir tvirtybės. Brokerio kelią pasirenka įdomios, drąsios ir smalsios asmenybės. Tai patvirtina ir Aušros Birvydaitės, nekilnojamojo turto agentūros „Augida“ vadovės, pavyzdys.

Kelio pradžia – „laukiniais“ 1993-aisiais

Aušra į nekilnojamojo turto pasaulį įžengė prieš 30 metų. Kaip ji pati pasakoja, su nekilnojamojo turto rinka pirmą kartą jai teko susidurti pardavinėjant butą Raseiniuose ir ieškant būsto Vilniuje. Profesionali karjera šioje srityje prasidėjo 1993 m., kai būdama ekonomikos paskutinio kurso studentė ji įsidarbino vienoje iš kelių tuo metu Vilniuje veikusių nekilnojamojo turto agentūrų.

Jau tada Aušra išsiskyrė savo požiūriu ir vidine motyvacija. „Darbo pokalbio metu manęs paklausė: o kaip bus, kai teks bendrauti ir su piktais posovietiniais žmonėmis- su nepatenkintais viskuo, ir velniop tave siuntinės, sukčiaus, įtarinės, ką darysi? O aš atsakiau: O kas čia tokio? Eisiu į priekį“, - prisimena Aušra. Būtent tokiu požiūriu Aušra sužavėjo tuometinius savo darbdavius.

Dirbti nekilnojamojo turto srityje tuo metu buvo sudėtinga. Trūko informacijos, veiklos gairių. Mokymasis vyko praktikoje, sugalvojant savo taisykles ir darbo principus. Dabar su šypsena Aušra prisimena, kaip jai teko atlikti netgi gana sudėtingų objektų vertinimą. Vienas įdomesnių ir rimtesnių iššūkių buvo Kruonio elektrinės ir Lietuvos energijos turto Elektrėnuose vertinimas „O kaip jį atlikti? Niekas nežino. Tada vadovaujiesi savo ekonomikos žiniomis ir kažkaip sukiesi“, - pasakoja Aušra.

Veržlumas, ėjimas į priekį ir stipri vidinė motyvacija lėmė puikius Aušros darbo rezultatus, tad netrukus buvo įkurta ir „Augida“ – viena ilgiausiai veiklą vykdančių nekilnojamojo turto agentūrų. Iki pat 1999 m. įkurtą įmonę reikėjo ginti nuo tuomet aktyviai veikusių reketininkų, sukčių, nesąžiningų klientų. Lygindama tuometines galimybes dirbti nekilnojamojo turto srityje su šiandiena, Aušra neslepia, kad anais laikais buvo gerokai mažiau konkurentų, taip pat daug itin patiklių klientų, kuriais kai kurie brokeriai pasinaudodavo savo naudai.

Aušra Birvydaitė su sutuoktiniu Kęstučiu Aleksejūnu

„Pamenu, kaip galvodavau, koks aš laimingas žmogus“

Išdirbti tą patį darbą kelis dešimtmečius – vis rečiau pasitaikantis reiškinys. Žmonės linkę keisti darbus dėl atsiradusios monotonijos, vedini atsiradusių kitokių tikslų. Aušra pasakoja, jog darbas su nekilnojamuoju turtu jai niekada nebuvo nuobodus, nes kiekvienas žmogus, su kuriuo teko dirbti, buvo unikalus, su savo išskirtine istorija ir situacija. „Pamenu, kaip galvodavau, koks aš laimingas žmogus – juk mano kiekviena diena vis kitokia. Tokia pakilia nuotaika ir eini į darbą“, - prisimena Aušra.

Iššūkiai, kuriuos reikėjo įveikti, vis kitos užduotys, kurias reikėjo išspręsti, neleido įsisukti nuoboduliui ir monotonijai daugybę metų, motyvavo judėti pirmyn.

„Jei nori padėti kitiems, pirmiausia susitvarkyk su savimi“

Per ilgą karjerą Aušra susipažino su tūkstančiais žmonių, šimtams šeimų padėjo įsigyti namus, pradėti naują gyvenimo etapą naujame būste. Nuolatinė įkvepianti veikla tapo rutina, pradėjo varginti. Su kiekvienais veiklos metais augo Aušros juntama atsakomybė už klientus ir už žmones, su kuriais dirbo. Kartu augo ir kasdieninis stresas. Nuveikti darbai ir pasiekti rezultatai nebekėlė pasitenkinimo. „Nebemokėjau jais džiaugtis, tik atrodo bėgau ir bėgau“, - pripažįsta Aušra. 

Prieš COVID pandemiją Aušra kartu su vyru Kęstučiu Aleksejūnu sugalvojo Molėtų rajone įkurti senolių namus, kurie turėjo būti kitokie nei įprasti. „Šitie Silva namai turėjo būti tokie, kur žmogus ateina ne laukti pabaigos, o priešingai – įgauti sveikatos“, - dalijasi Aušra.

Norėdama būsimiems klientams suteikti kuo aukštesnės kokybės paslaugas, moteris pradėjo gilintis į terapiją. Studijuodama sąmoningumo, streso valdymo programą, Aušra suprato, kad jei nori padėti kitiems, pirmiausia susitvarkyk su savimi. „Kaip gi padėsi kitiems įveikti stresą, jei pats gyveni nuolatinėje stresinėje būsenoje?“ – šypsodamasi klausia Aušra. Ji pripažįsta, kad mokydamasi streso valdymo, sąmoningumo, meditacijos paslapčių ji sužinojo daug apie save pačią ir išmoko valdyti savo mintis, mąstymą, ėmė keisti įsisenėjusius įpročius. Ilgainiui Aušra pastebėjo, jog jos sveikata ėmė gerėti, nebeliko ilgai kamavusių negalavimų. „Didžioji dalis lėtinių ligų kyla iš laiku nesuvaldyto streso ir gyvenimo autopilotu. Tam svarbu keisti savo įpročius, išmokti pastebėti ir perkeisti mintis, sąmoningai patirti kiekvieną akimirką, daug dėmesio skirti holistinei mitybai“, - dalijasi Aušra.

Sveikatai ir gerai savijautai labai didelį vaidmenį vaidina ir buvimas gamtoje. Senelių namų idėją papildė kita idėja- natūralios gamtos apsuptyje įkurti senjorų kaimą. Taip buvo pradėta kurti Alksniškių Ainių gyvenvietė. Gyvenvietės mintis – suburti panašiais principais gyvenančius ir gamtą mylinčius žmones į bendruomenę. Aušra stebisi, jog kol kas daugiau ne senjorai, o jauni žmonės domisi galimybe įsikurti miškų apsuptyje. Tai pagimdė dar vieną idėją – įkurti miško darželį-mokyklą. 

Miško sanatorija – naujoko proto vystymas ir gyvensenos medicinos taikymas

Miško sanatorija – įpročių ir elgesio keitimo programa bei viena idėja, gimusi iš jau pradėtų veiklų. Programa skirta sąmoningam buvimui gamtoje, gilesniam savęs pažinimui, dvasinėms ir kūrybinėms praktikoms ir kokybiškam poilsiui miško apsuptyje. Poilsį Aušros kartu su vyru kuriamuose gamtos ir kūrybos namuose jau atrado ir pamėgo ne tik senjorai, bet ir įmonės, kurių darbuotojai įprastus vakarėlius mielai iškeičia į buvimą gamtoje. Miško sanatoriją kaip modernumo ir natūralios gamtos vienovę pasirinko ir jogos ir meditacijų stovyklų organizatoriai iš Londono. Čia jau apsilankė įvairiausių profesijų atstovai – veterinarai, brokeriai, architektai, statybos ir inžinerijos įmonių kolektyvai. Visų jų tikslas - ypatingoje aplinkoje praleisti „darbostogas“ – dirbti ir kartu prasmingai ilsėtis.

Pasivaikščiojimas po brandų mišką, stebėjimas kaip manyje rezonuoja spalvos, kvapai ir garsai -nuramina protą, padeda pamiršti rūpesčius bei kitaip pažvelgti į juos. Į miško sanatorijos programą yra įtraukti kvėpavimo pratimai, mindfulness mankšta, sąmoningas valgymas, miško terapija -Shinrin yoku. Aušra Birvydaitė pasakoja, jog į terapinius užsiėmimus atvyksta įvairūs žmonės. Vieni jų gerokai pažengę dvasingumo kelyje, kitiems Aušros vedamos praktikos būna pati pradžia. „Stengiuosi suburti panašaus lygio grupę, kad užsiėmimai visiems būtų naudingi ir prasmingi. Nesinori dirbti bet kaip. Kūno atpalaidavimui turime ypatingą infraraudonųjų spindulių - magnio pirtį, vyksta gydomieji masažai su antistresinėmis bangomis. Atvykę pas mus galite pasimėgauti fitoncidų apsuptyje įrengtu hidromasažiniu kubilu pušyne. Siekiame paslaugų kokybės ir klientų gerovės“, - sako Aušra, kurios didžiąją laiko dalį užima nebe tarpininkavimas parduodant nekilnojamąjį turtą, o dvasinės praktikos, jų vedimas ir naujų sričių studijavimas.

Į klausimą, ar ateityje ketina atsisakyti veiklos nekilnojamojo turto srityje, Aušra šypsodamasi atsako: „Ne, nekilnojamojo turto atsisakyti tikrai neketinu. Ši veikla ir toliau bus mano gyvenime, tik kitame lygmenyje ir kitokiems tikslams pasiekti“.

Norite patys patirti miško sanatorijos naudą ar reikia daugiau informacijos apie „darbostogas“ gamtos apsuptyje?
Susisiekite su Aušra


Užsakomasis turinys