NT Europoje: tarp Baltijos jūros ir Viduržemio jūros – kur geriausia grąža?

Sekmadienis, 26 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Nekilnojamasis turtas išlieka populiaria investicine priemone, viliojančia investuotojus stabiliomis grąžomis ir ilgalaikio turto vertės augimo potencialu. Vis dėlto, skirtingose Europos šalyse ir miestuose situacija gerokai skiriasi. Šiame straipsnyje apžvelgsime 2024 m. I ketvirčio duomenis ir išryškinsime pelningiausias bei mažiausiai patrauklias vietas investicijoms į nuomojamąjį turtą.

Didžiausią nuomos pajamingumą siūlo Baltijos šalys ir Pietų Europa

Remiantis „Global Property Guide“ tyrimu, Latvija, Airija ir Italija yra lyderės tarp Europos šalių pagal vidutinę metinę nuomos grąžą. Latvijoje ji siekia kiek daugiau nei 8%, o investicijos atsiperka per maždaug 12 metų. Airijoje šie rodikliai atitinkamai yra 7,85% ir 13 metų, o Italijoje – 7,38% ir 14 metų.

Rytų Europos regione taip pat randame patrauklių investicinių galimybių. Rumunijoje vidutinė metinė nuomos grąža siekia 6,63%, o investicijos atsiperka per 15 metų, o Lietuvoje šie rodikliai atitinkamai yra 6,44% ir 16 metų.

Vakarų Europoje nuomos pajamingumas žemesnis

Vakarų Europos šalyse nuomos pajamingumas apskritai yra žemesnis. Liuksemburge jis siekia vos 2,7% per metus. Čia vidutinė dviejų kambarių buto kaina siekia 1,2 mln. eurų, o mėnesio nuoma – 2 800 eurų. Dėl to investicijos į nekilnojamąjį turtą šiame regione atsiperka tik per 37 metus (geriausiu atveju).

Žemą nuomos pajamingumą taip pat demonstruoja Šveicarija (3,05%), Austrija (3,59%), Malta (3,66%) ir Vokietija (3,74%).

Miestai su didžiausia nuomos grąža

Tarp miestų didžiausią nuomos grąžą Europoje siūlo Airijos sostinė Dublinas, kur metinis nuomos pajamingumas siekia 7,33%. Toliau rikiuojasi:

Stambulas, Turkija – 6,63%

Ryga, Latvija – 6,46%

Bukareštas, Rumunija – 6,36%

Podgorica, Juodkalnija – 5,7%

Mažiausią nuomos grąžą demonstruoja Norvegijos sostinė Oslas – vos 2,46% per metus. Kiti miestai, kuriuose investicijos į nuomojamąjį turtą yra mažiausiai patrauklios:

Liuksemburgas, Liuksemburgas – 2,71%

Ciurichas, Šveicarija – 2,79%

Viena, Austrija – 3,64%

Valeta, Malta – 3,67%

Prieš investuojant būtina atlikti tyrimą

Nors pateikti duomenys leidžia susidaryti bendrą vaizdą apie nekilnojamojo turto rinką Europoje, prieš investuojant svarbu atlikti išsamią analizę. Reikėtų atsižvelgti į individualius poreikius, rizikos toleranciją ir ilgalaikius tikslus. Vertėtų įvertinti ne tik nuomos pajamingumą, bet ir kitus veiksnius, tokius kaip vietos ekonomikos stabilumas, nekilnojamojo turto rinkos pokyčiai, mokesčių sistema ir teisinis reglamentavimas.

Temos: Pasaulis