Prabangaus NT bumas Milane: čia kraustosi bankininkai iš Londono

Antradienis, 24 sausio 2023

Prabangių butų rinka Milane klesti, nes bankininkai, fondų valdytojai ir privatūs investuotojai plūsta į Italijos finansų centrą.

Prabangaus NT bumas Milane: čia kraustosi bankininkai iš Londono 1
Prabangaus NT bumas Milane: čia kraustosi bankininkai iš Londono 1

2017 m. Italijos vyriausybė, siekdama pritraukti kuo daugiau naujų gyventojų, pradėjo taikyti dosnias mokesčių lengvatas. Tai padėjo Milano nekilnojamojo turto rinką pakreipti link aukščiausios klasės segmento. Miestas tapo populiaria finansų darbuotojų, išvykstančių iš Londono po „Brexit“, persikėlimo vieta.

Šiaurės Italijos miestas pastaraisiais metais išgyveno savotišką renesansą, kai buvo baigti keli dideli miesto infrastruktūros regeneravimo projektai. Laukdami 2015 m. pasaulinės parodos Milane, miestas ir nekilnojamojo turto agentūros pavertė apgriuvusią Porta Nuova ir senąją Milano parodų aikštę elegantiškais ir moderniais traukos objektais ir paskatino naujų prabangių gyvenamųjų, komercinių ir verslo rajonų plėtrą.

Milano geografinė padėti taip pat prisidėjo prie miesto populiarumo. Milanas yra valandos skrydžio nuo Frankfurto finansų centro ir mažiau nei dvi nuo Londono. Taip pat dvi valandos kelio nuo Viduržemio jūros pakrantės ir maždaug pusantros valandos kelio automobiliu nuo Alpių slidinėjimo kurortų.

„Milanas yra puiki vieta persikelti“, – sako Giovanni Raffa, „Credit Suisse Group AG“ privatus bankininkas, 2021 m. pabaigoje persikėlęs į Lombardo sostinę po 16 metų, praleistų Londone. „Tai – šalies finansinis centras, geras susisiekimas su pagrindiniais žemyninės Europos transporto mazgais ir kokybiškas gyvenimo būdas“, – priduria bankininkas.

Nekilnojamojo turto svetainės immobiliare.it duomenimis, prabangaus nekilnojamojo turto Milane vertė per šešis mėnesius, pasibaigusius 2022 m. lapkričio mėn., išaugo 25 proc. Tai reikšmingas padidėjimas, palyginti su 2019–2021 m. laikotarpiu, kai vidutinės prabangaus nekilnojamojo turto kainos visoje Italijoje pakilo vos 2 proc. Aukštos klasės būstų pardavimo laikas taip pat trumpėja – šiuo metu jie rinkoje išlieka vidutiniškai šiek tiek daugiau nei du mėnesius – trumpiau nei prieš pandemiją.

JK pasitraukus iš ES, kai kurie didžiausi pasaulio bankai buvo priversti perkelti savo padalinius iš JK į žemyninę Europą. Italijos bankai, tokie kaip UniCredit SpA ir Mediobanca SpA, pirmieji grąžino darbuotojus į Milaną ir dabar pavyzdžiu seka kiti tarptautiniai bankai.

Remiantis nauja Europos bankininkystės institucijos ataskaita, 2021 m. Italijoje gerai apmokamų asmenų, apibrėžiamų kaip „darbuotojai, uždirbantys daugiau nei milijoną eurų per metus“, skaičius išaugo iki 351 2021 m., t.y. 88 proc. daugiau nei prieš metus.

Pagrindinė nauda ir paskata turtingiems žmonėms, svarstantiems persikelti į Italiją, yra mokesčių lengvatos, suteikiančios galimybę mokėti vienodo dydžio tarifą nuo užsienyje uždirbtų pajamų arba neapmokestinti sumos, kurios siekia 70 proc. jų pajamų penkerius metus.

 

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai