Rusai parduoda nekilnojamąjį turtą Bulgarijoje

Pirmadienis, 25 sausio 2021

Parduodami ištisi Juodosios jūros pakrantės rajonai.

Kas atsitiko?

Burgaso brokeriai praneša apie masinį pajūrio butų ir komercinių patalpų išpardavimą. Dauguma pardavėjų – rusai, prieš daug metų nusipirkę namus Juodosios jūros pakrantėje, praneša „Novinite.com“.

Išsamiau

Komerciniame sektoriuje siūlomos pirkti ir prekyvietės, ir visuomeninio maitinimo objektai. Brokerių gildijos ekspertai tikisi, kad netrukus dėl bankroto bus parduodami viešbučiai ir net Saulėto kranto kurorte esanti privati klinika. Vis dėlto, remiantis specialistų turimais duomenimis, šie objektai pirkėjų nesulaukia. Rusai, įsigiję nekilnojamojo turto Juodosios jūros pakrantėje, dabar masiškai parduoda savo namus. Tai ne tiek susiję su koronaviruso pandemija, kiek su ekonominėmis priežastimis, sako brokeriai.

Kodėl gyventojai išsikelia?

„Kai kurie iš šių žmonių buvo paėmę paskolą namui čia nusipirkti. O perskaičiavus paskolos vertę pagal rublio ir euro santykį, ji tampa nepalanki. Tačiau rusai iš dalies klysta manydami, kad parduodami šiuos butus gaus pelno“, – sako Pomorijės gyventoja Petia Simeonova.

Beveik 90 proc. butų šiuo metu užrakinti ir parduodami, o galima nuosmukio priežastis neįskaitant suvaržymų – Rusijos rublio vertės kritimas.

Ar skaitėte? Mūsų pašnekovė, penkerius metus turinti butą Saulėtame krante, Nesebere, nusprendė jį parduoti. Nuotoliniu būdu. Štai kaip viskas vyko 2020 metais, kai tiek suvaržymų.

Paklausa yra

„Daugiau kaip 5000 butų įsigijo Rusijos piliečiai, bet šiuo metu akivaizdus krytis, nes Rusijos piliečiai jau skelbia apie savo butų pardavimą. Tačiau daug svarbiau, kad šiais būstais susidomėjo bulgarai, norintys pirkti nekilnojamojo turto Pomorijėje, nes mieste, be jūros, saulės ir smėlėtų paplūdimių, yra dar šio to, ko kitur nerasi – tai gydomasis purvas“, – sako Pomorijės meras Ivanas Aleksijevas.

Taigi rusams traukiantis iš rinkos, taupūs bulgarai drąsiai investuoja į nekilnojamąjį turtą. Specialistai mato didelį susidomėjimą parduodamu erdviu būstu mieste, o dar labiau – sklypais prie jūros netoli miesto.

Priežastys

Dėl laukiamo Bulgarijos prisijungimo prie euro zonos daugelis bulgarų ryžtasi investuoti į nekilnojamąjį turtą ir, nors 80 proc. pirkimų naudojama hipoteka, susidomėjimas vis tiek didžiulis. Daugelis bulgarų ypač susirūpinę savo pinigų devalvacija, todėl skuba investuoti santaupas į nekilnojamąjį turtą. „Kai kas perka, kad ateityje galėtų naują nuosavybę nuomoti. Todėl, kad nekilnojamasis turtas – niekada nenuvertėjanti prekė, kaip ir auksas“, – aiškina ekspertai.

Pakrantė

Specialistai tvirtina, kad Burgasas lieka viena populiariausių vietų: čia būstą perka ir bulgarai, ir užsieniečiai. Ir ne tik pačiame mieste. „Didžiausia nekilnojamojo turto paklausa buvo Sozopolyje, tačiau nedera pamiršti sandorių Pomorijėje ir Nesebere“, – sako jie. Nekilnojamojo turto agentai taip pat pastebėjo, kad tarp pirkėjų nėra britų, kurie įprastai pirkdavo kaimiškąjį nekilnojamąjį turtą Strandžoje. Per pastaruosius kelis mėnesius tik vienas Vokietijos pilietis įsigijo namą Sozopolyje. Tačiau specialistai pastebėjo ir ypatingą pirkėjų iš Turkijos norą įsigyti nekilnojamojo turto Europoje, daugiausia susijusį su verslu.


Temos: Pasaulis