Šalys, kur už NT galima sumokėti kriptovaliuta

Penktadienis, 18 kovo 2022

Per dvejus pandemijos metus nekilnojamojo turto (NT) pirkėjai priprato prie internetinių apžiūrų ar nuotolinių sandorių. Mokėjimai taip pat po truputį keliasi į skaitmeninę erdvę ir kai kurios valstybės jau leidžia NT pirkti už kriptovaliutas. Kokios tai šalys?

Vokietija

Vokietijoje operacijos kriptovaliuta yra įteisintos ir prilygintos operacijoms įprastomis valiutomis, todėl ir NT pirkimo procedūros nedaug kuo skiriasi nuo mokėjimų eurais. PIrkėjas reikalingą sumą valiutos iš savo skaitmeninės piniginės perveda į pardavėjo skaitmeninę piniginę. Gavęs patvirtinimą apie pinigų pervedimą, notaras registruoja nuosavybės teisę pirkėjui.

Turkija

Turkijoje atsiskaitymas už NT kriptovaliuta nėra galimas, tačiau kai kurios NT agentūros veikia kaip „kripto keityklos”: jos iš pirkėjo priima skaitmeninę valiutą, konvertuoja ją į Turkijos liras ir perveda į pardavėjo sąskaitą. Tiesa, už tokią paslauga pirkėjas turi susimokėti agentūrai komisinį mokestį.

Gruzija

Pagal Gruzijos įstatymus, kriptovaliuta yra turtas, o ne mokėjimo priemonė, todėl NT pirkimo-pardavimo sandoris yra įforminamas kaip mainai, t.y. formaliai pirkėjas keičia kriptovaliutą į nekilnojamąjį turtą.

JAE

Dubajus mokėjimus kriptovaliuta įteisino dar 2017 m. Šiandien daugelis vystytojų dirba su kriptovaliutomis. Už pasirinktą objektą atsiskaityti galima bitkoinais, tačiau pirkimo-pardavimo sutartyje jo kaina bus užfiksuota dirhamais.

JAV

Jei pardavėjas sutinka, pirkėjas gali su juo atsiskaityti už NT kriptovaliuta. Kitu atveju, pirkėjui teks ieškoti tarpininko, kuris konvertuotų skaitmeninius pinigus į JAV dolerius.

Tailandas

Tailande kriptovaliuta yra teisėta mokėjimo priemonė. Čia sumokėti už savo pirkinį galite bitkoinais, eteriais ar kita skaitmenine valiuta. Perkamo objekto kaina fiksuojama Tailando batais, o mokėjimo suma kriptoje nustatoma operacijos metu. Pirkėjas perveda reikalingą sumą į skaitmeninę pardavėjo piniginę, pardavėjas ją konvertuoja į nacionalinę valiutą ir užskaito kaip mokėjimą Tailando batais.

Kriptovaliutų rizika

Kriptovaliutos yra gana rizikingas turtas. Didžiausia jų bėda - nepastovumas. Atliekant mokėjimą kriptovaliuta lemiamą reikšmė turi jos kurso fiksavimo momentas. Rizika kyla ir iš reguliavimo institucijų, kurios gali pakeisti kriptovaliutų operacijų taisykles.

Lietuvos bankas kartu su Europos priežiūros institucijomis (EPI) įspėja, jog kriptovaliutos daugumai mažmeninių vartotojų nėra tinkamos nei kaip investavimo, nei kaip mokėjimo ar mainų priemonė. Anot EPI, vartotojai, įsigiję skaitmeninio turto, susiduria su labai realia galimybe prarasti visus investuotus pinigus. Vartotojai taip pat yra skatinami atsargiai vertinti reklamą, įskaitant skelbiamą socialiniuose tinkluose ir nuomonės formuotojų. Ypač atsargiai reikia vertinti pasiūlymą, jeigu žadama greita ar didelė grąža, ypač jei pasiūlymas atrodo per gerai, kad būtų tiesa.

 

Temos: Technologijos