Solistė Judita Leitaitė būsimus namus įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Meilė iš pirmo žvilgsnio. Taip būtų galima pavadinti žinomos dainininkės JUDITOS LEITAITĖS naujų namų paieškos istoriją. Internete pamačiusi skelbimą apie centre parduodamą erdvų butą dainininkė nė akimirką nedvejojo – čia bus jos namai. Solistė įsitikinusi, kad lemiamą sprendimą renkantis būstą diktuoja vieta, o visa kita galima pakeisti pagal savo norus ir poreikius.

Būstas perkamas vieną ar kelis kartus gyvenime, todėl tokiam žingsniui žmonės ruošiasi itin atsakingai ir dažniausiai apsilanko daugybėje statomų ar jau pastatytų būstų, kol suranda tą vienintelį. Tačiau dainininkės J. Leitaitės standartine pirkėja tikrai nepavadinsi: žinoma moteris nesidairė naujo būsto ištisus mėnesius ir specialiai jo neieškojo, tačiau, kai dėmesį patraukė internete pamatytas skelbimas, sprendimą priėmė nedvejodama.

 

Svarbiausias kriterijus – vieta

Dainininkė nevairuoja automobilio ir mėgsta vaikščioti pėsčiomis, todėl centre surastas butas buvo idealus pasirinkimas: iki darbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos galima keliauti pėstute, nereikalingas joks transportas.

Dainininkė nevairuoja automobilio ir mėgsta vaikščioti pėsčiomis, todėl sostinės centre surastas butas buvo idealus pasirinkimas.

„Man svarbiausias kriterijus, renkantis naujus namus, buvo vieta. Kaip patarė vienas garbaus amžiaus žydų tautybės pažįstamas, renkantis būstą reikia vadovautis taisykle, kad svarbiausia yra vieta, vieta ir dar kartą vieta“, – patirtimi dalijasi J. Leitaitė.

Šiuo metu J. Leitaitė dar šeimininkauja savo sename bute Antakalnyje, kuriame gyvena daugiau nei 11 metų. Dainininkė sako įpratusi čia gyventi, nes prabėgo tikrai nemažai laiko, tačiau ypatingų sentimentų tikrai nejaučia.

„Šis butas buvo pirktas dėl dukros Paulinos, kuri mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Nenorėjome, kad jai kasryt tektų ilgai važiuoti viešuoju transportu. Jaučiuosi savo misiją atlikusi – dukra užaugo, ji mokosi Kaune, todėl poreikis keisti gyvenamąją vietą atsirado labai natūraliai“, – pasakoja J. Leitaitė.

Reikalingas kapitalinis remontas

Namas, kuriame dainininkė įsigijo 70 kv. m butą, pastatytas 1954 m. Pastatas nebuvo rekonstruotas, todėl reikalingas kapitalinis remontas: pradedant įvairių sistemų atnaujinimu ir baigiant buto vidaus apdaila bei įrengimu.

„Kai pirkau šį butą, iš karto buvo akivaizdu, kad taip nenorėčiau ir negalėčiau gyventi. Viskas sena, nugyventa, todėl žinojau, kad teks viską atnaujinti iš pagrindų“, – sako dainininkė ir prasitaria buvusi visiškai rami, nes butą rinkosi su architektės išsilavinimą turinčia drauge Rūta, taip pat visais klausimais konsultavo „Capital Andinvest“ NT ekspertas Paulius Žilvitis.

Pasak J. Leitaitės, jos draugė turi tą Dievo dovaną iš karto pamatyti, kas ir kaip gali būti. Kai ji pasakė: „Pirk, Judita, o mes jau padarysime, kad būtų gražu“, dainininkė nė akimirką nesuabejojo, kad viskas pavyks.

Vis dėlto, kaip ji pati juokauja, jeigu atsiųstų nuotraukas, kaip dabar atrodo tvarkomas jos butas, vaizdelis tikrai būtų ne koks.

Toną duoda senovinis pianinas

Naujuose namuose sostinės centre dainininkė ketina įsikurti balandžio mėnesį. Tiesa, suplanuoti erdvaus buto interjerą nebuvo lengva. Pirmiausia dėl to, kad dainininkės profesija jau pati savaime įpareigoja turėti tam tikrų daiktų.

„Man labai patinka minimalistinis stilius, bet žinau, kad tai – ne man. Aš turiu baltą senovinį pianiną „Steinway“, kuris atkeliaus ir į naujus namus. Toks daiktas reikalauja tam tikro interjero, kambario apstatymo, juk negali pianino pastatyti mažoje erdvėje ir uždaryti duris. Taip pat turiu daug gaidų, jas reikia kažkur sudėti. Ir dar, sutikite, dainininkei reikia tam tikros aplinkos, kad galėtų jaustis gerai, ruoštis koncertams“, – kasdienybės skraistę praskleidžia J. Leitaitė.

„Aš turiu baltą senovinį pianiną „Steinway“, kuris atkeliaus ir į naujus namus. Toks daiktas reikalauja tam tikro interjero, kambario apstatymo.“

Visais interjero klausimais solistė besąlygiškai pasitiki savo drauge: ji ne tik gerai žino dainininkės poreikius, įpročius, bet per daugelį pažinties metų gali iš pusės žodžio nuspėti, ko nori dainininkė, arba priešingai – kokiam sprendimui ji niekada nepritartų.

Daiktai, kurie šildo

Kraustymasis visada yra puiki galimybė persvarstyti, kiek užgyventa nereikalingo turto.

„Tikra tiesa, jau dabar matau, kad iš tiesų turiu labai daug daiktų, tarp jų ir tokių, kurių man visai nereikia“, – atvirauja dainininkė ir prisipažįsta esanti sentimentali, todėl jai reikėtų pasikviesti į pagalbą kitą žmogų, kuriam tie daiktai nėra brangūs, ir taip su jais atsisveikinti.

Kraustymasis visada yra puiki galimybė persvarstyti, kiek užgyventa nereikalingo turto.

Didelį galvos skausmą kelia ir nuotraukos, kurių dainininkė turi išties labai daug. Ji sako, kad jų išmesti negalima, geriau sudeginti.

„Turiu draugę, kuri namuose turi pečių. Sakau, reikia tas nuotraukas nuvežti jai ir sudeginti. Ji nepažįsta nuotraukose esančių žmonių, todėl bus paprasta tai padaryti, nes nėra jokių sentimentų“, – atvirauja J. Leitaitė ir prasitaria, kad reikia atsisakyti ir įvairių laidotuvių nuotraukų, nes paprastai jos kelia tik skausmą ir blogus prisiminimus, o juk mes atmintyje esame išsaugoję tik gražius prisiminimus.

Dainininkė prasitarė neseniai skaičiusi knygą, kaip pagal japonus reikėtų tvarkyti namus, ir pasižadėjo naujuose namuose vadovautis būtent jų išmintimi, t. y. pasilikti tik tuos daiktus, kurie šildo ir yra ypač brangūs, ir nelaikyti tų, kurie tik užima vietą.

PAULIUS ŽILVITIS, „Capital Andinvest“ brokeris:

„Tariantis dėl buto apžiūros pirmiausia man paskambino p. Juditos Leitaitės draugė – architektė Rūta, kuri klientei padeda įsirengti butą ir turi puikią kompetenciją įvertinti techninę būsto būklę. Su dainininke susipažinome jau apžiūros metu, kur aš atstovavau dominančio objekto savininkams. Beje, prisipažinsiu, kad ne iškart supratau, kuo užsiima p. Judita, ji man atrodė matyta, tačiau tuo momentu niekaip negalėjau prisiminti, kur... Pamenu, nustebino tai, kad klientė susitikimo metu domėjosi garso izoliacija ir tam, kad tai patikrintų, ji net uždainavo! O to per 5 metus dirbant nekilnojamojo turto brokeriu neteko patirti, tad šią apžiūrą tikrai prisiminsiu ilgam (juokiasi).

Negaliu tiksliai pasakyti, iš kiek variantų dainininkė rinkosi naujuosius namus, tačiau dažniausiai klientai svarsto penkis galimus variantus, žinoma, pasitaiko ir išskirtinių atvejų. Dainininkei apsispręsti prireikė dviejų susitikimų: pirmasis vyko vakare, kitas – dieną. Pastebiu, kad žmonės itin dažnai nori įvertinti objektą įvairiu paros metu, kad susidarytų kuo išsamesnę nuomonę apie potencialų pirkinį.

Visas būsto pirkimo procesas iš tiesų praėjo labai sklandžiai. Po preliminariosios pirkimo ir pardavimo sutarties pasirašymo, tada, kai p. Judita sumokėjo avansinį mokestį, notarinę pirkimo ir pardavimo sutartį pasirašėme per 10 dienų. Kai abi šalys, pardavėjai ir pirkėjai suinteresuoti, be to, turi kompetencijos operatyviai organizuoti sandorius, niekada neužtrunki. 

Labai tikiuosi, kad įsikūrusi naujuose namuose p. Judita liks patenkinta ir džiaugsis priėmusi sprendimą pirkti būtent mano parduodamą nekilnojamąjį turtą. Man tai buvo maloni pažintis. Viliuosi, kad p. Judita – dar vienas laimingas žmogus, įsigijęs savo svajonių būstą.“

TEKSTAS – Aistės Jasinskaitės.