SPA ir pirčių sektorius: perspektyvos ir patalpų paklausa

Pirmadienis, 26 vasario 2024

Autorius: Realu.lt

Lietuvoje vis labiau populiarėja įvairios SPA paslaugos ir pirtys. Natūralu, jog šioms veikloms yra reikalingos išskirtinės patalpos. Ar turi galimybę SPA ir pirčių paslaugas teikiantys verslai pasirinkti jiems tinkančias patalpas? Ar jų Lietuvoje yra pakankamai? Savo įžvalgomis dalinasi Arnas Repečka, „Ivanas muša gongą“ pirčių bendrakūrėjas.

Mobilios ir nuolatinės pirtys

SPA ir pirčių sektorius yra labai priklausomas nuo oro sąlygų. Šaltuoju metų sezonų pirtys sulaukia gerokai daugiau lankytojų nei vasarą. Bendra ekonominė situacija taip pat veikia šio sektoriaus verslus, nes žmonės jų paslaugas linkę traktuoti kaip ne būtinąsias, o prabangos prekes, kurių, reikalui esant, galima gana lengvai atsisakyti.

Šiandieninė situacija lemia tai, kad „Ivanas muša gongą“ pirtys plečiasi. Tai rodo, kad panašios paslaugos yra reikalingos šiandieninėje rinkoje. Rasti tokiai veiklai tinkamas patalpas, kaip pripažįsta A. Repečka, nėra paprasta. Kai kur pirtys įkuriamos jau esančiuose pastatuose, bet kai kur yra įrengiamos mobilios pirtys. Viena tokia pirtis dabar veikia buvusiame Lukiškių kalėjime. Šiltuoju metų sezonu ši pirtis bus perkelta ant specialaus pontono Neries upėje.

Pirtys – nišinis, tačiau pelningas verslas

„Žinoma, tai nišinis verslas. Tačiau mes dirbame pelningai, planuojame atidaryti 5 naujas pirtis. Gautą pelną reinvestuojame. Šita veikla reikalauja švaros, tvarkos, preciziškumo. Visa tai susiję su higiena“, - pasakoja A. Repečka. Jis pripažįsta, kad potencialo augti tikrai yra ir pirčių ateitis yra šviesi.

Yra įvairių pirčių tipų: tradicinės – su vantomis, modernios, SPA tipo ir kt. Siekdami pritraukti daugiau lankytojų, pirčių puoselėtojai neapsiriboja vien tik pačia pirtimi. Greta siūlo įvairių edukacijų tiek apie pačią pirtį, jos ritualus ir principus, tiek su pirtimi nesusijusias, tačiau puikiai viena kitą papildančias. Tai gali būti joga, gongų maudynės, meditacijų vakarai, žygiai ir pan.

„Ypatingai populiarios yra teminės pirtys, kuriose dalyvauja profesionalus pirtininkas, pravedantis edukacijas“, - pasakoja A. Repečka. Jis pasidžiaugia, jog mūsų šalyje keičiasi požiūris į pačią pirtį. Jei anksčiau pirtis asocijuodavosi su šventimu ir gausiu alkoholio vartojimu, tai šiandien pirtys yra edukacijos, meditacijos ir kokybiško atsipalaidavimo erdvė.


Daugiau apie SPA ir pirčių sektorių ir jiems tinkamas patalpas laidoje

„Spa ir pirčių patalpos“


Temos: Komercinis NT