Realu.lt

5 interjero klaidos, mažinančios kambario erdvę

5 interjero klaidos, mažinančios kambario erdvę

Mažos erdvės gali būti jaukios ir žavios, tačiau taip pat lengvai jos gali virsti niūriomis ir erzinančiomis. Laikui bėgant kaupiami daiktai mažą erdvę gali paversti netvarkinga, slegiančia ir nepatogia vieta gyventi.

Žinoma, pažaboti netvarką - vienas iš būdų, kurių galima imtis, kad namai atrodytų erdvesni. Tačiau tinkamas kambario išplanavimas ir dekoras gali gerokai išplėsti erdvę. Nesvarbu, kokį kambarį įrenginėsite - svetainę ar miegamąjį, venkite šių dažnai pasitaikančių klaidų, vizualiai mažinančių kambario erdvę.

1. Tamsi sienų spalva

Tamsios spalvos koncentruoja dėmesį į vidų, todėl erdvė atrodo ribota. Apgaukite akis kambarių sienas nudažydami neutraliais, šviesiais ar žemiškais tonais, kad jie lengvai pereitų vienas į kitą ir praplėstų erdvę.

2. Dideli baldai

Dideli baldai mažoje erdvėje ją dar labiau sumažins. Per daug baldų mažame kambaryje taip pat nėra gerai. Mažos erdvės paprastai turi atlikti keletą funkcijų, pavyzdžiui, miegoti, ilsėtis, dirbti ir pavalgyti, tačiau jei kiekvienai šiai funkcijai bus skirtas atskiras baldas, kambarys taps užgriozdintas ir mažesnis nei yra iš tikrųjų.

Svarbu tarp baldų palikti pakankamai vietos, kad jūs ir jūsų svečiai galėtų patogiai judėti kambaryje.

3. Apkrautos sienos

Visi esame buvę namuose, kurie yra tarsi muziejus. Nors paveikslų, nuotraukų ar menų dirbinių ant sienų gali atrodyti elegantiškai, ji labiau tinka didesnėje erdvėje. Jei kambario lubos žemos, per daug daiktų ant sienų gali kambarį padaryti pernelyg ankštą.

Didelė knygų lentyna nuo grindų iki pat lubų padarys kambarį erdvesnį ir suteiks papildomos vietos mėgstamiems leidiniams ar nuotraukoms susidėti.

4. Per daug spalvų ir raštų

Nuspalvinus gyvenamąją erdvę įvariomis spalvomis, namai taps jaukesni ir laimingesni, tačiau nepersistenkite. Daug įvairių ryškių spalvų ar raštų gali vizualiai sumažinti erdvę. Žinoma, nereikia apsiriboti tik smėlio spalva, tačiau, jei norite, kad kambarys atrodytų erdvesnis, įvairias akį traukiančias spalvas, raštus ir tekstūras naudokite saikingai.

5. Ryškūs kilimai

Kilimas yra esminis dizaino elementas bet kurioje patalpoje, tačiau jį reikia pasirinkti labai apgalvotai. Ryškiais raštais marginti kilimai gali mažus kambarius padaryti dar mažesniais, o neutralių raštų ir spalvų kilimai gali sukurti kambaryje vizualų erdvės pojūtį. Jei vis tik kambaryje norite ryškaus, raštuoto kilimo, kitus kambario elementus - baldus, meno kūrinius - rinkitės paprastesnius ir neutralesnius.

Taip pat venkite viename kambaryje tiesti kelis skirtingų dydžių kilimus ar kilimėlius.

 

https://unsplash.com/photos/gREquCUXQLI

 

Pasidalink naujiena