Realu.lt

7 interjero dizainerio patarimai, kaip susikurti nepriekaištingą miegamąjį

7 interjero dizainerio patarimai, kaip susikurti nepriekaištingą miegamąjį

Ryte džiaugiamės nauja diena, o vakare pailsę merkiame akis – taip, miegamasis yra vienintelis toks kambarys namuose, kuriame pradedame ir pabaigiame savo dieną, teigia lovų, miegamojo aksesuarų ir čiužinių gamintojas LONAS.

Kaip nesuklysti ir į ką atkreipti dėmesį kuriant miegamojo oazę, dalinamės ilgametę patirtį sukaupusios interjero dizainerės Beatos Senkevič (Interdio) patarimais.

1. Lova
Lova – neabejotinai pats svarbiausias miegamojo elementas, padedantis sukurti nepakartojamą poilsio oazę. Prieš pradedant projektuoti šį kambarį būtina apsispręsti dėl lovos dydžio, kurį dažniausiai nulemia miegamojo patalpos matmenys, išdėstymas. Optimalus ir ypač populiarus dvigulės lovos dydis – 160x200 cm, jis ypač dažnai sutinkamas kompaktiškuose namuose ir butuose. Erdviuose būstuose galima pagalvoti ir apie vadinamąją King size dydžio lovą, kurios matmenys prasideda nuo 180x200 cm. Ne mažiau nei optimalus lovos dydis svarbu tinkamai pasirinkti kokybišką čiužinį, kuris garantuos gerą miegą ir poilsį.

2. Baldai
Pagrindinė taisyklė – „mažiau yra daugiau“. Miegamasis turėtų būti lengvas, neperkrautas tekstūromis ar spalvų gausa. Kambario centre dominuojanti, kambario stilių atskleidžianti lova neturėtų būti apkraunama sunkiais korpusiniais baldais, foteliais ar lentynomis. Šalia lovos būtini naktiniai staliukai, kuriuos daugeliu atvejų gali pakeisti ir lengvos kėdutės ar spintelės plonomis kojomis. Prisėdimui puikiai tiks skaidri ar šviesių tonų lengva kėdė. Daiktų saugojimui reiktų rinktis išnykstančias, paslėptas spintų sistemas arba idealiu atveju – tam paskirti tamsų kambariuką.

Mažiau yra daugiau. Nuotrauka iš LONAS archyvo

3. Spalvos
Ilgaamžiškiausias yra tas interjeras, kurį galima paprastai atnaujinti smulkiomis dekoro priemonėmis. Siekiant nepadaryti klaidų žaidžiant ryškiomis spalvomis, visada pasiteisina pastelinių, žemės pustonių bazė, šviesios sienos, medžio detalės. Tai leidžia žaisti spalvingomis smulkmenomis, pagalvėlėmis, netgi užuolaidomis, lengvai pabrėžti norimą spalvą, kuriai atsibodus, ją pakeisti kita. Taip pat reiktų atsižvelgti į spalvų poveikį žmogaus organizmui ir rinktis raminančius atspalvius, pvz. levandų, pelenų rožės, alyvuogių, žaliosios arbatos ir pan.

Interjero autorė Beata Senkevič. Nuotrauka iš LONAS archyvo

4. Grindys
Tinkamiausios grindys miegamojo kambariui – natūralus parketas, kiliminė danga arba idealiu atveju – šildomos grindys. Tokiame kambaryje daug maloniau atsibusti, vaikščioti basomis kojomis. Nesant galimybės įsirengti išskirtines, jaukesnes grindis būtent šiam kambariui, visada gelbsti švelnus kilimėlis, papuošiantis ir kambario interjerą.

Interjero autorius Petras Sakalauskas. Nuotrauka iš LONAS archyvo

6. Daugiau atspindžių

Neretai namus kuriantys žmonės miegamajame baiminasi kabinti veidrodžius. Veidrodiniuose paviršiuose gimsta nepakartojamas šviesos žaismas, jie praplečia erdvę, pastačius teisingose vietose, gali atspindėti norimas pabrėžti dekoro detales. Vienintelė taisyklė – jokių storų rėmų, kurie apsunkina ir apkrauna interjerą.

7. Kokybiška patalynė
Tai ne mažiau svarbi miegamojo detalė nei užuolaidos, kilimėliai ar kitos dekoro priemonės. Patalynės dizainas ir spalva turėtų darniai įsilieti į kuriamą interjerą, jo stilistiką. Kokybiška patalynė praturtina poilsį bei papuošia kambarį net nespėjus ryte tvarkingai pakloti lovos.
Miegamojo akcentas – patalynė. Nuotrauka iš LONAS archyvo
Daugiau miegamojo interjerų ieškokite lonas.lt/lonasdesign
 
Šaltinis: statybunaujienos.lt

Pasidalink naujiena