Realu.lt

7 naudingi patarimų, kaip veidrodžiu pagyvinti savo namus

7 naudingi patarimų, kaip veidrodžiu pagyvinti savo namus

Interjero dizaineriai ne veltui juokauja, kad veidrodis yra slaptas namų dekoravimo ginklas. Veidrodis gali būti ne tik praktiškas daiktas, kuris kasdien naudojamas įvertinti savo išvaizdą prieš išeinant iš namų. Jis taip pat gali padėti išspręsti ne vieną interjero rebusą – sumažinti šviesos trūkumą, vizualiai pakeisti patalpos matmenis ar netgi koreguoti per langą matomą vaizdą. Kviečiame skirti dėmesio mūsų trumpiems patarimams, kurie galbūt padės į veidrodžio panaudojimą pažvelgti naujai. Kartu atraskime jam vietą už vonios kambario, drabužinės ar prieškambario ribų.

Padidinti erdvę

Viena dažniausių veidrodžio panaudojimo paskirčių – erdvės didinimas. Juo galima sukurti aukštesnių lubų efektą, vizualiai praplėsti patalpą. Siauri, vertikalūs veidrodžiai suteiks aukščio, o horizontalūs – pločio. Nepamirškite, kad juos galima tvirtinti ne tik ant sienų, bet ir lubų.

Pašviesinti kambarį

Jei norite, kad kambarys taptų šviesesnis, veidrodį kabinkite prieš langą. Taip padidinsite į kambarį patenkantį natūralios šviesos kiekį dvigubai, net nesvarbu, koks apniukęs dangus lauke. Kuo didesnis veidrodis, tuo šviesesnė erdvė. Erdvę pastebimai šviesina ir dirbtinės šviesos šaltinius, pavyzdžiui, toršerus, atspindintys veidrodžiai.

Nukreipti dėmesį

Veidrodžiai yra gudrus būdas apgauti akis. Jie gali būti panaudoti tam, kad kažką padidintų arba nukreiptų dėmesį nuo tam tikro objekto. Neįprastos erdvės, kuriose netelpa baldai, irgi gali būti pagyvinti veidrodžiu.

Sukurti lango iliuziją

Kambariuose be langų veidrodis gali sukurti jų buvimo iliuziją, todėl tokioje patalpoje jausitės gerokai jaukiau. Jei šis patarimas jums aktualus, norėdami sukurti tokią iliuziją, rinkitės veidrodžius, turinčius tradicinių langų rėmo dalių, pavyzdžiui, atskirtų veidrodžių stiklų arba langinių.

Apšviesti tamsius kampus

Taip pat erdvę namuose mažina ir neapšviesti kambarių kampai – tokių jaukiuose namuose turi likti kuo mažiau. Išdėstykite veidrodinius baldus ir veidrodžius taip, kad atspindėtų visus įmanomus šviesos šaltinius (tiek natūralius, tiek dirbtinius) ir nukreiptu jų šviesą į tamsius kampus.

Dekoruoti sieną grupuojant veidrodžius

Patalpai jaukumo ir naujumo suteiks ant vienos sienos pakabinta veidrodžių ekspozicija. Visi jie gali būti vienodos formos, skirtingos formos, bet turėti vienos spalvos rėmus, arba būti skoningas eklektikos rinkinys. Tokia kompozicija suteiks erdvei žaismingumo, interjerui – individualumo.

Dekoruoti erdves už lauko durų

Veidrodžiai neprivalo kabėti tik namuose. Ji gali būti puikiai pritaikomi šiaurinėje pusėje esančioje namų terasoje ar balkone, panaudoti nuolatiniame šešėlyje skendinčiame sode. Jei turite mažą sodelį, veidrodžio pagalbą jį irgi įmanoma vizualiai padidinti dvigubai. Jei netenkina matomas vaizdas per langą, tinkamas veidrodžių atspindžių išdėstymas kieme jums gali netgi padėti susikurti malonesnį akiai peizažą.

Pasidalink naujiena