Realu.lt

8 būdai, kaip neleisti svečiams jūsų namų paversti pigiu viešbučiu

8 būdai, kaip neleisti svečiams jūsų namų paversti pigiu viešbučiu

Jei būsto savininkus pagal jų požiūrį į svečius sudėliotume į vieną eilę, viename jos gale atsidurtų šeimininkai, dievinantys svečius. Jie ypatingai džiaugiasi, jei svečiai lieka nakvoti: paruošia jiems miegamąjį su tik svečiams skirtais patalynės užvalkalais, kvepiančiomis žvakėmis. Kitame eilės gale būtų tie žmonės, kurie, kaip rašo realtor.com, mieliau susidoros su skėrių invazija, nei į savo asmeninę erdvę įsileis svečius. Jei esate labiau antrojo tipo namų šeimininkas, štai jums keletas patarimų, kaip neleisti svečiams pasilikti nakvoti, jų neįžeidžiant.

1. Nepirkite didžiulio būsto

Jei jums nemalonu net pagalvoti apie tai, jog jūsų namuose gali nakčiai ar galbūt ilgesniam laikui apsistoti svečių, pirkite nedidelį namą ar butą. Svarbiausia, kad jūsų namuose būtų pakankamai vietos namų gyventojams. O jei svečiai paprašytų leisti pernakvoti, turėtumėte labai paprastą priežastį jiems atsakyti - nėra vietos!

2. Išnaudokite laisvą kambarį

Jei namuose turite laisvą kambarį, kuris labai lengvai tampa svečių kambariu, paverskite jį biuru, dirbtuvėmis, biblioteka ar treniruočių sale ir atitinkamai jį įrenkite. Svarbiausia, šiame kambaryje neturi būti lovos, o jei vis tik sofa reikalinga, pasirūpinkite, kad ji nebūtų patogi miegoti.

3. Nepersistenkite

Jei jau taip nutiko, jog „netikėtai” kuriam laikui jūsų namuose apsistojo svečių, nepersistenkite rūpindamiesi jų patogumu. Priešingai! Jiems turėtų būti itin nepatogu. Pavyzdžiui, paruoškite jiems miegojimo vietas vaikų žaidimo zonoje, kur vaikai anksti rytą bėga žaisti. Jūsų svečiai greitai ims mąstyti, ar tik nesikeičia jų planai ir ar neteks trumpinti viešnagės jūsų namuose. Šiam tikslui pasiekti padės ir nelabai patogi lova, skirta svečiams miegoti.

4. Pasiūlykite alternatyvų

Jei žinote, kad turi atvykti svečių, kuriems reikės kažkur apsistoti, pasiūlykite jiems apgyvendinimo vietų. Galbūt netoliese yra nebrangus viešbutis ar nuomojami apartamentai. Artimiems šeimos nariams ir draugams netgi galite pasisiūlyti bent dalinai apmokėti jų viešnagę.

5. Nekvieskite apsistoti jūsų namuose

Galbūt ir nelabai gražu, tačiau kitą kartą prikąskite liežuvį, kai jau norėsite ištarti „Jei kada būsite netoliese, turime užtektinai vietos…”

Galbūt tikitės, kad šio jūsų kvietimo jie niekada nepriims, tačiau net nepastebėsite, kaip atidarę namų duris pamatysite savo svečius su lagaminais, atvykusius kurį laiką pas jus pasisvečiuoti. Jei to nenorite, nekvieskite!

6. Tiesiog pasakykite „ne”

O jei jie prašo? Būkite tvirti ir nepasiduokite: „Brangioji, mes mielai susitiksime su jumis prie ežero ir tikrai galėsime kartu pavakarieniauti, tačiau mūsų namuose nėra pakankamai vietos. Netoliese yra puikūs nuomojami apartamentai, kuriuose galėtumėte apsistoti”.

7. Nesiteisinkite

Niekada neįvardinkite konkrečios priežasties, kodėl svečiai negali apsistoti jūsų namuose. Pateikę priežastį, pradedate derybas. Pavyzdžiui, į jūsų „deja, negalite pas mus apsistoti, nes kaip tik remontuojame kambarį”, svečiai atsakys „nieko baisaus, mums patinka dažų ir medžio kvapas, o ir dėl lovų nesijaudinkite - atsivešime savo miegmaišius”. Tiesiog pasakykite, kad negalite jų priimti ir pasiūlykite apsistoti viešbutyje ar nuomojamuose apartamentuose.

8. Būkite sąžiningi

Kalbant apie artimiausius draugus ir šeimos narius, sąžiningumas ir atvirumas gali būti geriausias ir paprasčiausias būdas šiai jūsų bėdai spręsti. „Brangioji, labai norėčiau, kad apsistotum pas mus, tačiau abi žinome, kad esi pelėda ir ilgai naktinėji, o aš esu ryto žmogus ir anksti tave prižadinu. Abi būname neišsimiegojusios. Būtų geriau, jei apsistotum netoliese nuomojamuose apartamentuose. Kai tik atsibusi, iš karto ateik - aš tavęs lauksiu su paruošta arbata”. 

Jei vis dėl to jūsų namuose apsistoja svečiai, nustatykite griežtas ribas, kiek laiko jie gali pas jus pasilikti, kada yra laikas, kai niekas neturėtų jūsų trukdyti, galbūt yra darbų, kuriuos svečiai galėtų padėti atlikti, ir turite aiškiai pasakyti, kad ne visada galėsite (o gal ir norėsite) kartu su jais pramogauti ar kažkur nuvežti ir pan.

Atminkite, jog tai, kad nelaukiate svečių išskėstomis rankomis, nereiškia, jog esate blogas namų šeimininkas. Galite juos pasikviesti vakarienei ar pietums, kitaip leisti laiką kartu, tačiau pasibaigus dienai turite turėti galimybę grįžti į savo asmeninę erdvę ir pasikrauti energijos.

Galiausiai, nebendrauti su žmonėmis, kai jums tai nepatinka, gali būti tinkamiausias gerų santykių receptas.

Pagal realtor.com paruošė Agnė Tamulionytė

Pasidalink naujiena