Realu.lt

9 taisyklės, kurias nuomininkai laužo dažniausiai

9 taisyklės, kurias nuomininkai laužo dažniausiai

Nuomotojai, pasiruoškite, nes jūsų nuomininkai tikriausiai nesilaikys visų jūsų taisyklių. Laimei, dažniausiai pasitaikantys pažeidimai yra susiję su namų dekoru ir nėra labai rimti.

Koks pažeidimas pasitaiko dažniausiai? Vienas iš keturių nuomininkų sienose padaro skylių (dažniausiai nuo įkaltų vinių). Anot naujos „iProperty Management“ atliktos JAV nuomininkus apimančios apklausos, šis pažeidimas dažniausiai pastebimas tarp 25-34 metų nuomininkų.

19% apklaustų nuominkų prisipažino visiškai pakeitę būsto apdailą be savininko leidimo.

Kalbant apie kitokio pobūdžio pažeidimus, nuomininkai neretai nuomojamame būste laiko naminius gyvūnus apie tai nežinant būsto savininkui. Apklausa atskleidžia, kad vyrai nuomininkai yra dažniausiai linkę apie tai meluoti. 16% vyrų nuomininkų pripažino laikantys naminius gyvūnus be nuomotojo žinios, o tokių moterų buvo tik 10%.

Apklausoje paaiškėjo, kad nuomininkai, užuot kreipęsi į nuomotojus būsto priežiūros klausimais, patys imasi iniciatyvos ir tai gali kainuoti brangiai. Nuomininkai Amerikoje teigia, kad vidutiniškai yra išleidę 480 dolerių nuomojamo būsto priežiūrai ir pagerinimui, nors šios išlaidos paprastai būna padengiamos nuomotojo. Vyrai linkę išleisti daugiau, vidutiniškai 528 dolerius ir tai yra 100 dolerių daugiau nei moterys. Jei kalbėsime apie nuomininkų amžių, nuomininkai nuo 35 iki 44 metų į būsto išlaikymą ir pagerinimą investavo daugiau nei kitos amžiaus grupės – vidutiniškai 586 dolerius.

Nuomininkai teigia iš savo lėšų keičiantys seną įrangą, 61% nuomininkų finansuoja vidaus apdailos atnaujinimą. 52% nuomininkų skiria pinigų ir sodo priežiūrai.

Apskritai paėmus, 28% nuomininkų mano, kad būsto šeimininkai taiko jiems per daug taisyklių. 16% galvoja, kad taisyklės yra per griežtos. Taip pat, 33% nuomininkų pastebi, kad dėl taisyklių nuomojamame būste jie nesijaučia kaip namuose.

Dažniausiai nuomininkų laužomos taisyklės pagal „iProperty Management“ apklausą:

1. Skylės sienose: 25%
2. Apdailos keitimas, remontas: 19%
3. Sugadintos įrangos, daiktų keitimas be nuomotojo žinios: 13%
4. Naminių gyvūnų laikymas: 12%
5. Vėluojantys nuomos mokėjimai: 10%
6. Rūkymas viduje: 7%
7. Spynų pakeitimas: 6%
8. Kambario ar viso būsto pernuomojimas (trumpam ar ilgam laikotarpui): 5%
9. Priešgaisrinių signalizacijos sistemų pašalinimas ar išjungimas: 4%

Šaltinis: The Secret Lives of Tenants", iProperty Management (2020)

 

Pasidalink naujiena