Realu.lt

Alytuje kyla modernus apartamentų ir verslo paskirties patalpų pastatas DG9

Alytuje kyla modernus apartamentų ir verslo paskirties patalpų pastatas DG9

Augančiame ir gražėjančiame Alytuje įsibėgėjo DG9 naujų apartamentų ir komercinės paskirties patalpų statybų projektas. S.Dariaus ir S.Girėno g. gatvėje, visai šalia žaliuojančio miesto parko, iškilęs 5 aukštų multifunkcinis pastatas patrauklus ir tiems, kurie trokšta gyventi jaukiuose būstuose su erdviomis 6,57–145 m2 terasomis, ir tiems, kurie čia nori vystyti verslą.

Dėmesys gyventojų ir svečių patogumui

DG9 – vienintelis, Alytuje analogų neturintis, pastatas, atitinkantis A+ energetinio efektyvumo klasę. „Baltic Architects Group“ pastatų projektavimo studijoje sukurto projekto autoriai pasirūpino, kad jaukiame senamiestyje įsikūrusiems gyventojams ir verslo atstovams būtų patogu gyventi ir dirbti. Išskirtinę statinio ir jo aplinkos aurą pajus ir į komercines patalpas atvykę alytiškiai bei miesto svečiai.

Žmonių patogumui bus įkurtos automobilių stovėjimo aikštelės: požeminė bei lauko. Bus įruošta lauko gimnastikos įrenginių vieta aktyviam sportui, suoliukai, pėsčiųjų takai, įrengtas apšvietimas. Mažieji laiką galės leisti vaikų žaidimo aikštelėje su specialia danga ir įranga. Maloni, apželdinta aplinka sukurs dar jaukesnę atmosferą.

Statinio dalis, kurioje įsikurs gyventojai, baigta bus iki šių metų spalio. Iš viso siūlomi 23 apartamentai.

Meras pabrėžė naujų statinių stygių

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis tikino, jog Dzūkijos sostinė pastaruoju metu smarkiai plečiasi.

Mieste, kuriame šiuo metu gyvena apie 53 tūkst. žmonių, naujų būstų, kaip ir komercinių patalpų, paklausa auga.

„Pirmą kartą per trisdešimt metų gyventojų ne mažėja, o daugėja. Miestas vėl tampa patrauklus buvusiems emigrantams, kurių vis daugiau sugrįžta iš užsienio.

Be to, į Alytų ateina naujos investicijos. Viena po kitos kuriasi naujos įmonės. Šiuo metu esame pasirašę 7 sutartis su naujomis gamyklomis, kurios bus pastatytos mūsų mieste.

Planuojama artimiausiu metu pastatyti dar bent 3 gamyklas. Tai reiškia, kad Alytuje bus sukurta per 1 tūkst. naujų darbo vietų“, – kalbėjo Alytaus miesto meras ir pabrėžė, jog darbo turės ne tik dabartiniai miesto gyventojai – neabejotinai atsiras ir naujakurių.

Vadovams, kitiems darbuotojams reikės gyvenamųjų būstų. Didės komercinių patalpų poreikis.

N.Cesiulio teigimu, naujų gyvenamųjų namų statybų Alytuje ilgą laiką nebuvo. Daugiabutis namas, kuriame įsikurs ir paslaugų paskirties patalpos, mieste iškilo po maždaug 15 metų.

„Naujų objektų reikėtų kuo daugiau. Dėl naujų būstų stygiaus, nes senų statybų butų kainos Alytuje kyla kaip ant mielių ir jau vejasi Vilnių. Tikiuosi, jog statybos mieste plėsis“, – sakė miesto vadovas.

Sudomino ne vien alytiškius

Kalbėdamas apie būsto rinką Alytuje nekilnojamojo turto „Capital“agentūros brokeris Alytuje Mantas Navickas tikino, jog naujų butų Dzūkijos sostinėje dairosi ir alytiškiai, ir žmonės iš kitų miestų.

Alytus tampa vis patrauklesnis gyventi, dirbti, mokytis.  Jis taip pat pastebėjo, jog didelio būstų pasirinkimo mieste nėra. Dėl mažos būsto pasiūlos ir didėjančio poreikio ėmė kilti senų butų kainos.

„ Alytuje naujų statybų atgavus Lietuvos Nepriklausomybę būta labai mažai. Paskutinis daugiabutis namas mieste buvo pastatytas prieš keliolika metų. Vyrauja senos statybos, kurios anksčiau ar vėliau pareikalauja rekonstrukcijos. Tai reiškia papildomų rūpesčių ir investicijų.

Todėl suprantama, kad pačiame miesto centre šiuo metu baigiamas statyti naujas apartamentų ir komercinių patalpų pastatas DG9 patraukė gyventojų ir miesto svečių dėmesį“, - kalbėjo M.Navickas.

Naujame name butų ieško ir naujakuriai, ir tie, kurie pinigus nori investuoti į nuomai skirtą būstą.

Planuoja įsikurti jau rudenį

Apartamentus šiame name įsigijęs alytiškis Eugenijus Vichrovas džiaugėsi, kad pagaliau jo gimtajame mieste atsirado galimybė apsigyventi naujų šiuolaikiškų statybų būste. Vyras planuoja įsikurti jau šį rudenį.

„Namas stovi pačioje Alytaus širdyje – centre. Naujasis mano 3 kambarių butas įrengtas itin moderniai ir patogiai, o iš erdvios terasos galėsiu mėgautis nuostabiu vaizdu. Net vakare bus galima stebėti tamsoje šviečiantį miestą“, – kalbėjo būsimasis namo gyventojas.

Statinio privalumais įvardijo ir tai, kad po juo įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir tai, kad nereikės toli eiti prireikus apsipirkti arba norint pasinaudoti įvairiomis paslaugomis.

E.Vichrovas tikino, jog butas šiame name patrauklus pasirodė dėl to, kad jis šalia miesto parko, po kurį vyras labai mėgsta vaikščioti ir važinėti dviračiu.

Komercinės patalpos – per tris aukštus

Vystytojo atstovė Julija Griškonienė tikino, kad DG9 projektas ypatingas tuo, kad jis skirtas ne tik gyventi, bet ir dirbti.

Čia įsikurs kelios dešimtys verslo atstovų.

„Numatyta, kad komercinės patalpos bus įrengtos pasate per tris aukštus. Pirmajame įsikurs maisto, pramonės prekių parduotuvės, kavinės. Antrajame veiks grožio ir sveikatos paslaugų centrai, o trečiajame bus įruošti šiuolaikiški biurai“, – teigė J.Griškonienė.

Atstovė pabrėžė, jog komercinės patalpos naujakurių lauks nuo kitų metų pradžios.

Pasidalink naujiena