Alytuje planuojama abi Nemuno pakrantės puses sujungti dviračių ir pėsčiųjų taku

Sekmadienis, 09 sausio 2022

Alytuje planuojama abi Nemuno pakrantės puses nuo Baltosios rožės iki Tūkstantmečio tiltų sujungti dviračių ir pėsčiųjų taku.

„Jungsime dviračių takus, turėsime galbūt gražiausią dviračių taką Lietuvoje – sujungsime abi Nemuno pakrantes“, – BNS šią savaitę sakė miesto meras Nerijus Cesiulis.

Alytuje planuojama abi Nemuno pakrantės puses sujungti dviračių ir pėsčiųjų taku 1
Alytuje planuojama abi Nemuno pakrantės puses sujungti dviračių ir pėsčiųjų taku 1

„Nuo Dainų slėnio iki Tūkstantmečio tilto abiem pusėmis bus galima apvažiuoti“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, jau paruoštas dviračių tako projektas nuo Antano Juozapavičiaus tilto iki Tūkstantmečio tilto, viešuosius pirkimus ketinama pradėti kovo pabaigoje.

Kitoms atkarpoms projektus ketinama ruošti artimiausiu metu, neparuoštas yra serpantino projektas prie Baltosios rožės tilto iš piliakalnio pusės.

„Pirmiausia, turėtų būti nemažai pritarimų, nes tikėtina, kad tai daugiausia bus europinės arba darnaus judumo programos lėšos. Vieną projektą jau turime, o serpantino dar neturime“, – teigė Alytaus vadovas.

Anot jo, abi Nemuno pakrantes dviračių taku norima sujungti per dvejus metus, viskas turėtų atsieiti apie 2,5 mln. eurų.

„Takas jungtų ir visus tiltus, ir istorines vietas. Žmogus, apvažiavęs tokį ratuką, grįžęs namo tikrai jaustų, kad jis važiavo“, – kalbėjo N. Cesiulis.

Toks maršrutas abiejomis Nemuno pakrantėmis būtų maždaug 11 km ilgio. Šiuo metu Alytuje yra apie 40 km dviračių takų.

 

Šaltinis: BNS

Temos: Statyba