Realu.lt

Apžvalga: metinė Lietuvos banko nekilnojamojo turto konferencija 2021

Apžvalga: metinė Lietuvos banko nekilnojamojo turto konferencija 2021

Sužinokite svarbiausias ir įdomiausias mintis iš Lietuvos Banko organizuotos nekilnojamojo turto konferencijos. Kviečiame perskaityti trumpą NT apžvalgą:
Šiai dienai savo „žvaigždžių valandą“ išgyvena 2 NT segmentai:  INDUSTRINIS (labiausiai sandėliai) ir  investicinio BŪSTO segmentas (ypač tinkantis net ir fondams).
Net 70 % gyventojų tikisi, kad būsto kainos augs (Lietuvos banko apklausa).

Net 56 % gyventojų rinktųsi NT kaip patraukliausią investiciją. Susidomėjimas būsto pirkimu išlieka aukštumose. Jaučiamas FOMO (ang. fear of missing out) efektas.

Vidutinė paskolos suma yra apie 74 tūkst. Eur.

Vilniuje nuomai perkama 20 % būstų. Investicijų į būstą Vilniuje pajamingumas siekia 5%.
Į būsto nuomos segmentą rimtai (!) žvalgosi ir jau investuoja fondai, instituciniai investuotojai. Ką tai reiškia? Tikėtina, jog ši sritis skaidrės bei didės konkurencija dėl geresnių nuomininkų.
Panašios būsto kainų augimo tendencijos stebimos ir kitose Europos šalyse. Labiausiai dėl pajamų augimo ir finansavimo prieinamumo.
Pinigai ‘plėšo’ gyventojams kišenes (sąskaitas) - tą rodo indėlių kiekis, kuris sąlygoja norą saugiai investuoti į NT.
Rinkose formuojasi spartesnio palūkanų kilimo lūkestis.
Burbulai formuojasi kai būna daromi neracionalūs veiksmai, apie to yra užuomazgas buvo paminėta (ypač pajūrio NT segmente).
NT aukcionai jau tapo įprasti tarp pirkėjų!
Vieno ekonomisto pastebėjimas: žmogus bėgantis nuo lietaus (turėta omenyje infliacija), slepiasi degančiame name (turima omenyje - kylančias NT kainas).
Buvo kalbėta apie NT apmokestinimą ir valstybinės žemės sklypų nuomą, pristatyti svarstomi pakeitimai (bet dėl jų priėmimo dar diskuojama).
Apibendrinant niekas iš pranešėjų net neužsiminė apie galimus kainų kritimus, tad kol kas tikėtina matysime NT kainų kilimą ir 2022 metais!


Plačiau visą konferenciją su įdomiomis įžvalgomis galite paklausyti (trukmė ~6 val.): www.lb.lt

Daugiau naudingų patarimų ir įžvalgų rasite vienos sėkmingiausių, ilgametę patirtį turinčios Capital tinklo brokerės Justinos Zabarauskienės profilyje: nt.brokere.Justina

Pasidalink naujiena