Ar antresolė laikoma pastato aukštu? Atsako Statybos inspekcija

Penktadienis, 09 vasario 2024

Autorius: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija

Sumanius tinkamiau panaudoti erdvę ir gyvenamojo namo viduje įrengti antresolę, gali kilti abejonių, ar antresolė bus laikoma pastato aukštu?

Antstato, antresolės ir aukšto sąvokos yra apibrėžtos statybos techniniame reglamente STR 2.02.01:2004 „Gyvenamieji pastatai“.

Antstatas yra patalpa (patalpos), įrengta (įrengtos) virš pastato viršutinio aukšto, turinti (turinčios) atskirą stogą ir kurios (kurių) plotas, matuojamas pagal jos (jų) sienų išorės matmenis, yra mažesnis nei pusė pastato viršutinio aukšto ploto. Kai antstato plotas yra didesnis nei pusė pastato viršutinio aukšto ploto, jis laikomas pastato aukštu.

Pastato aukštas yra pastato erdvė nuo patalpų grindų paviršiaus iki virš jų esančių patalpų grindų paviršiaus (viršutinis aukštas – iki pastogės perdangos šilumos izoliacijos arba sutapdinto denginio viršaus).

O antresolė – tai viršutinėje pastato aukšto (patalpos) dalyje įrengtas uždaras arba pusiau uždaras (atitvertas iš vienos ar kelių pusių) pusaukštis, kuriame yra pastato (patalpos) naudojimo paskirtį atitinkanti patalpa ar patalpos. Antresolės aukštis turi būti ne mažesnis kaip 1,60 m, o plotas – mažesnis nei pusė aukšto, kuriame ji įrengta, ploto. Kai antresolės plotas yra didesnis nei pusė aukšto, kuriame ji įrengta, ploto, ji laikoma pastato aukštu.

Taigi, antresolė laikoma aukštu, kai joje esančių patalpų plotas yra didesnis nei pusė aukšto, kuriame ji įrengta, ploto. Antstatas laikomas aukštu, kai jo patalpos(-ų) plotas yra didesnis nei pusė pastato viršutinio aukšto ploto.

Temos: Statyba