Realu.lt

Ar atspėsite, kokia spalva netrukus karaliaus interjere?

Ar atspėsite, kokia spalva netrukus karaliaus interjere?

Kiekvienais metais panašiu metu daugybė dažų gamintojų ir dizaino kompanijų, atsižvelgdami į ateinančių sezonų madas ir namų dekoro tendencijas, įvardina savo kitų metų spalvą. Kalbant apie 2022 m., nutiko keistas dalykas - visi nurodo tą pačią spalvą. Ar atspėsite, kokią? Visose spalvų paletėse karaliauja žalia.

Kodėl žalia? Viskas dėl gamtos, kaip rašo realtor.com. Žalia yra dalis „biofilinės tendencijos, kuri lauką įtraukia į vidų”, - sako Karen Gray-Plaisted iš Design Solutions KGP. „Žalia spalva yra tiesioginis šio judėjimo įsikūnijimas, o dėl pastarųjų izoliacijų tapome jai ypač jautrūs”, - priduria Debra Kling, turinti savo vardo spalvų dizaino konsultacinę kompaniją.  

Kodėl žalia yra idealus dizaino pasirinkimas? Skaitykite žemiau!

Žalia nesensta

Ne tik troškimas būti gamtoje skatina naudoti kuo daugiau žalių atspalvių. Žalia populiari ir todėl, kad tai yra sveikintinas pokytis nuo šaltų mėlynų ir pilkų tonų, namų dekore vyravusių daugiau nei dešimtmetį. „O šiuo metu visiems reikia šiek tiek daugiau jaukumo ir komforto”, - sako Kling. 

Jei kambariuose norite sukurti švelnią ir jaukią atmosferą, ieškokite žalios spalvos su šiltais atspalviais. Paprastai tinka spalvos pavadinimai, kuriuose yra tokie žodžiai kaip „alyvuogė” ir „chaki”. 

Žalia puikiai dera su kitomis spalvomis…

Nesvarbu, kokią žalią mėgstate - ar prislopintą šalavijų, ar ryškią mėtų spalvą, - „ji puikiai dera beveik su bet kokiu kitu atspalviu”, - sako Kling.

Tai lemia tai, jog esame įpratę gamtoje matyti daugybę žalios ir įvairiausių kitų spalvų derinių.

Pavyzdžiui, rožinė ir žalia yra klasikinis derinys, o mėlynos ir žalios spalvos kombinacija yra harmoninga ir sukuria dvilypį žvilgsnį į gamtą.

...išskyrus raudoną

Reikia pripažinti, kad žalia dera vis tik ne su visomis spalvomis. „Venkite miško žalumą derinti su ugniagesių automobilio raudona spalva, išskyrus Kalėdas”, - sako Kling.

Net ir šventinio laikotarpiu metu rekomenduojama sušvelninti šį derinį arba išmėginti žalios ir kitos spalvos kombinacijas. Labai populiarios yra metalų spalvos - aukso, vario, sidabro, žalvario, o šventiniu metu jos gali suteikti ypatingų akcentų, ypatingai tarpušventyje. Žalia ir dramblio kaulo spalva sukuria tikrą žiemos atmosferą (tik įsivaizduokite: traškus baltas sniegas ar žalių eglių).

Žalią derinkite su žemės tonais

Kai kurie blyškesni melsvai žali atspalviai puikiai dera su sepijos tonais, oranžiniais ar žemiškais rudais atspalviais. „Pastarieji yra natūralūs daugelio medienos rūšių tonai, kurie yra gana protingas būdas į erdvę įnešti daugiau tekstūros ir organiškumo”, - sako spalvų žinovė Kling.

Žalia yra žaisminga

Vaikai rožinę ir žydrą spalvas su laiku išauga, o neutrali žalia spalva tinkama bet kokio amžiaus vaiko kambariui. Ji išskaido šviesą kambaryje, suteikia kambariui smagumo ir žaismingumo. Jaunesnio amžiaus vaiko kambaryje žalią galite derinti su grietinėlės, švelnia geltona ar pilka spalva, o vyresniam vaikui gali patikti ir violetiniai akcentai ant sienų.

Žalia - karališka spalva

Jei norite, kad jūsų valgomasis, namų biuras ar biblioteka atrodytų išties įspūdingai, rinkitės brangakmenių žalius atspalvius. Įsigykite žalią aksominę sofą ir sustiprinkite karališką įspūdį pridėdami juodų akcentų.

Jei mėgstate šviesesnius tonus, miegamajame ar vonios kambaryje išbandykite šaltą mėtą. Šis ramus žalios atspalvis sukurs SPA atmosferą ir padės atsipalaiduoti. Erdvę papildykite baltais medžio dirbiniais, minkštais mėlynais rankšluosčiais ir vonios kilimėliais.

 

Šaltinis: realtor.com

 

 

Pasidalink naujiena