Atgaivinkite savo terasą ir balkoną: praktiniai patarimai ir įkvėpimo idėjos

Pirmadienis, 01 balandžio 2024

Autorius: Realu.lt

Pavasario saulė kviečia atverti langus ir duris į gamtą, o kartu – pasirūpinti savo terasos ir balkono erdve. Atėjus šiltajam metų sezonui, terasos ir balkonai tampa tarsi antraisiais namais, kur galime atsipalaiduoti, mėgautis grynu oru ir leisti laiką su šeima bei draugais. Prieš prasidedant aktyviam poilsiui lauke, reikia šias erdves atnaujinti ir paversti jas jaukia bei stilinga poilsio oaze.

1 žingsnis: Įvertinkite esamą būklę

Prieš pradėdami darbus, skirkite laiko įvertinti terasos ar balkono konstrukcijos būklę. Apžiūrėkite grindų dangą, turėklus, sienų apdailą, baldus ir augalus. Atkreipkite dėmesį į įtrūkimus, nusidėvėjimą, puvinio ar rūdžių pėdsakus. Jei pastebite pažeidimų, atlikite reikiamus remonto darbus.

2 žingsnis: Kruopščiai išvalykite

Žiemos metu terasos ir balkonai dažnai tampa nešvarūs, apdulkėję, o kartais netgi apkerpėję. Todėl pirmiausia reikia atlikti kruopštų valymą. Tam galite naudoti specialias valymo priemones, skirtas terasoms ir balkonams, arba pasigaminti natūralų valiklį iš acto ir vandens. Nuplaukite grindis, sienas, turėklus ir baldus, pašalinkite visas dulkes ir nešvarumus.

Patarimas: Jei terasos danga yra medinė, ją reikia nuplauti specialiu medžio valikliu. Betonines ar plytelėmis išklotas terasas galima valyti aukšto slėgio srove.

3 žingsnis: Atnaujinkite grindų dangą

Grindys yra terasos ar balkono pagrindas, tad jų atnaujinimas gali ženkliai pakeisti visos erdvės vaizdą. Pasirinkimo galimybės įvairios: nuo klasikinių medinių lentų iki modernaus akmens ar keramikos plytelių. Renkantis dangą, atsižvelkite į savo skonį, biudžetą, terasos ar balkono konstrukcijos ypatumus ir aplinkos sąlygas.

Patarimas: jei norite sukurti jaukią ir natūralią atmosferą, rinkitės medines grindų lentas. Šiuo metu populiarios termiškai apdorotos medienos lentos, pasižyminčios ilgaamžiškumu ir atsparumu aplinkos poveikiui.

Jei jūsų terasa yra medinė, ją galite nudažyti nauja spalva arba apdoroti specialia alyva, kuri apsaugos medieną nuo drėgmės ir saulės spindulių.

4 žingsnis: Pasirūpinkite baldais ir aksesuarais

Jei jūsų terasos ar balkono baldai yra seni ir susidėvėję, pats laikas juos atnaujinti. Galite perdažyti baldus lauko dažais, pakeisti pagalvėles ir apmušalus. Jei jūsų terasos ar balkono baldai yra metaliniai, galite juos atnaujinti perdažydami purškiamais dažais. Tai yra greitas ir paprastas būdas atnaujinti senus baldus ir suteikti jiems naują išvaizdą. O galbūt atėjo metas įsigyti visiškai naujus baldus?

Renkantis baldus, atkreipkite dėmesį į jų praktiškumą ir patvarumą. Taip pat svarbu, kad baldai derėtų prie jūsų terasos ar balkono stiliaus. Patogūs baldai ir stilingi aksesuarai padės sukurti komfortišką ir jaukią atmosferą terasoje ar balkone. Rinkitės baldus, kurie atitiktų jūsų poreikius ir erdvės dydį. Jei turite mažą balkoną, rinkitės kompaktiškus sulankstomus baldus. Jei terasa erdvi, galite pastatyti didesnį stalą, kėdes ar net sofą. Nepamirškite ir aksesuarų, tokių kaip kilimai, pagalvėlės, pledai, žibintai ar vazonai su augalais.

Patarimas: Jei mėgstate vakaroti lauke, įsigykite patogų hamaką arba pakabinamą kėdę. Tai puikus būdas atsipalaiduoti ir mėgautis grynu oru.

Taupydami vietą galite įrengti sieninius staliukus ir lentynas.

Jei jūsų terasos ar balkono baldai yra metaliniai, galite juos atnaujinti perdažydami purškiamais dažais. Tai yra greitas ir paprastas būdas atnaujinti senus baldus ir suteikti jiems naują išvaizdą.

5 žingsnis: Sukurkite žalumos oazę

Augalai – neatsiejama terasos ar balkono dekoro dalis. Jie ne tik suteikia gyvybingumo ir spalvų, bet ir padeda sukurti jaukią atmosferą bei pagerinti oro kokybę. Rinkitės augalus, atsižvelgdami į terasos ar balkono apšvietimo sąlygas. Jei jūsų terasa ar balkonas yra saulėtoje vietoje, rinkitės tiesioginę saulės šviesą mėgstančius augalus. Jei vieta yra pavėsinga, rinkitės pavėsį mėgstančius augalus

Patarimas: Jei jūsų balkonas yra saulėtoje vietoje, rinkitės petunijas, pelargonijas ar begonijas. Šie augalai žydi gausiai ir ilgai, nereikalaudami ypatingos priežiūros.

6 žingsnis: Pasirūpinkite apšvietimu

Tinkamas apšvietimas leis komfortiškai leisti laiką terasoje ar balkone net ir vėlesniu paros metu. Rinkitės įvairius šviesos šaltinius, tokius kaip girliandos, žibintai, žvakės ar prožektoriai. Galite sukurti romantišką atmosferą naudodami žvakes ar LED žibintus, o praktiškesniam vakariniam skaitymui puikiai tiks sieniniai šviestuvai arba stalinės lemputės. Nepamirškite ir saugumo – rinkitės lauko sąlygoms pritaikytus elektros prietaisus.

7 žingsnis: Apsvarstykite papildomus patogumus

Jei norite maksimaliai išnaudoti terasą ar balkoną, galite pagalvoti apie papildomus patogumus. Pavyzdžiui, galite įsirengti ištraukiamą markizę, kuri apsaugos nuo saulės spindulių. Taip pat galite įrengti lauko virtuvėlę su mini šaldytuvu ir griliu, kad galėtumėte patogiai gaminti maistą ir mėgautis valgiu gryname ore.

Jei jūsų terasa ar balkonas yra atviroje vietoje, galite pasirūpinti privatumo sprendimais. Rinkitės tankias augalų kompozicijas, specialius balkonų uždangalus ar pertvaras. Tokiu būdu galėsite sukurti jaukią ir nuo pašalių akių paslėptą poilsio erdvę.

Patarimas: Pertvaros gali būti pagamintos iš medžio, metalo ar plastiko, o augalai gali būti sodinami vazonuose arba pakabinami krepšeliuose.

Dekoro elementai padeda sukurti jaukią ir stilingą atmosferą. Galite naudoti įvairius dekoro elementus, tokius kaip vazonai su gėlėmis, žibintai, pledai, pagalvėlės ir kt. Svarbiausia, kad dekoro elementai derėtų tarpusavyje ir su jūsų terasos ar balkono stiliumi.

Pasinaudokite profesionalų pagalba

Jei neturite laiko ar noro patys pasirūpinti terasos ar balkono atnaujinimu, galite kreiptis į profesionalų pagalbą. Interjero dizaineriai ar kraštovaizdžio architektai padės sukurti funkcionalią ir stilingą erdvę, atitinkančią jūsų poreikius ir skonį.

Pasinaudoję šiais patarimais, galite lengvai paruošti savo terasą ar balkoną šiltajam sezonui. Pritaikykite praktiškus sprendimus, nepamirškite jaukumo ir stilingų detalių, ir jūsų lauko erdvė taps mėgstamiausia vieta poilsiui bei laisvalaikiui.


Temos: Realu pataria