Atgimsta Graikijos ambicingas planas apleistą oro uostą paversti „išmaniuoju miestu“

Trečiadienis, 15 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Vos 20 minučių nuo Atėnų įsikūręs Ellinikon, kadaise buvęs judrus oro uostas, šiandien ruošiasi atgimti stulbinama forma. Graikijos vyriausybė įgyvendina ambicingą planą paversti šią 620 hektarų teritoriją didžiausiu „išmaniuoju miestu“ Europoje. Šis milijardų dolerių vertės mega-projektas žada tapti ekonomikos augimo katalizatoriumi, pritraukti turistus iš viso pasaulio ir sukurti pažangią visuomenę, gyvuojančią harmonijoje su aplinka.

Prabangus gyvenimas ir pažangios technologijos vienoje vietoje

Ellinikon pasiūlys savo gyventojams ir svečiams platų patogumų spektrą. Nuo prabangių gyvenamųjų kvartalų, vilų ir apartamentų prie jūros, kurių kainos siekia iki 15 000 eurų už kvadratinį metrą, iki integruoto kazino kurorto ir Mandarin Oriental viešbučio. Miesto širdyje bus įkurtas didžiausias Europoje pakrantės parkas, o du dideli prekybos centrai patenkins visus apsipirkimo poreikius. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams bus įrengtas sporto kompleksas su baseinais, futbolo aikštėmis ir teniso kortais.

Svarbiausias Ellinikon bruožas – pažangios „išmaniosios“ technologijos, optimizuosiančios atliekų, vandens ir energijos valdymą.  Pavyzdžiui, bus naudojami jutikliai, reguliuojantys apšvietimą ir oro kondicionavimą, atsižvelgiant į realų poreikį. Vietiniai gyventojai galės pasiekti mokyklas, parkus, biurus, parduotuves ir paplūdimį per mažiau nei 15 minučių, taip užtikrinant aukštą gyvenimo kokybę ir efektyvų laiko panaudojimą.

Taip pat bus integruotos išmaniosios mobilumo galimybės ir infrastruktūra su intelektualiomis eismo ir transporto valdymo sistemomis bei išmaniomis energijos išteklių valdymo sistemomis, kurios užtikrins tvarų energijos vartojimą. Galiausiai, išmaniosios atliekų tvarkymo sistemos optimizuos atliekų surinkimo ir rūšiavimo efektyvumą, ypatingą dėmesį skiriant perdirbimui ir medžiagų pakartotiniam naudojimui.

Ekonomikos variklis ir tvarumo pavyzdys

Statybos jau prasidėjo – statomas Marina Tower, pirmasis dangoraižis šalyje. Pirmieji gyvenamieji namai bus baigti 2026 m. Kalėdų proga. Visas projektas turėtų būti baigtas 2037 m. Tikimasi, kad Ellinikon į valstybės biudžetą atneš 10,7 mlrd. JAV dolerių mokesčių pajamų ir sukurs 80 000 naujų darbo vietų.

Megapolis kasmet turėtų pritraukti apie milijoną turistų, skatindamas regiono ekonomiką. Ellinikon taps tvarumo pavyzdžiu, derindamas prabangą, pažangias technologijas ir rūpestį aplinka. 

Jau dabar Ellinikon daro teigiamą poveikį Graikijos ekonomikai. Nekilnojamojo turto pardavimas projekto rėmuose atnešė 690 mln. JAV dolerių, o smunkantis statybų sektorius gavo naują impulsą vystytis.

Ellinikon istorija – tai ne tik apleistos teritorijos atgimimas, bet ir ambicinga vizija ateičiai. Šis „išmanusis miestas“ taps pavyzdžiu kitiems, demonstruodamas, kaip tvarumas, pažangios technologijos ir prabangus gyvenimo būdas gali sėkmingai derėti vienoje vietoje.

Projekto kūrėjų vizualizacijos