Realu.lt

Atradimas pirkėjams – ekologiškas namas Zapyškyje

Atradimas pirkėjams – ekologiškas namas Zapyškyje

Ekologija jau senokai tapo vienu iš svarbiausių raktažodžių modernaus žmogaus gyvenime. Tai pastebime maisto, drabužių, daugybės kitų gaminių pramonėje, vis dažniau ši idėja skverbiasi ir į architektūrą bei statybą. Bėda ta, kad daugelio žmonių galvoje, išgirdus žodžius „ekologiškas namas“, pirmiausia iškyla namelio medyje ar senovinės trobos vaizdinys... Atėjo metas sugriauti šiuos pasenusius mitus – ir tai puikiai įrodo parduodamas modernus, naujausias technologijas įkūnijantis, unikalus šiaudinis namas Kauno rajone.

Ekologijos ir modernumo sintezė

„Privažiavus prie pastato, nelieka jokių abejonių, kad namas ypatingas. Tai išduoda nendrinis stogas. Pats statinys džiugina akį, gražiai sutvarkyta jo aplinka, akmenimis grįsta aikštelė. Nusimesdamas batus prieškambaryje statai koją ant rudojo molio aslos“, – pirmus įspūdžius žengiant į tokį namą apibūdina Kauno biuro „Capital Brokers“ NT brokeris Rolandas Sinkevičius.

Įžengus į erdvią gyvenamąją zoną, akį iškart gaudo ir molinė duonkepė (argi nenorėtumėte ryte prabusti nuo šviežiai kepamos duonos kvapo?), ir puikus vaizdas pro didžiulius vitrininius langus, taip pat – masyvūs uosio laiptai, baltojo molio tinku glaistytos sienos.

„Dėmesį kaipmat prikausto dailininko Eduardo Kaltano dekoruota siena. Didžiulis „jūros dugno“ pano sekundei atima žadą, o tada išsiveržia nevalingas Oho! Pirma mintis, šmėstelėjusi galvoje, – juk čia pavaizduotas Baltijos jūros dugnas ramią vasaros dieną, ir nevalingai pradedi ieškoti gintaro“, – pasakoja R. Sinkevičius.

 

Dėmesį prikausto dailininko E. Kaltano dekoruota siena – didžiulis „jūros dugno“ pano.

 

Namo vidaus apdaila visiškai ekologiška – tik molis ir medis. Namas ekologiškas ne tik savo statyba, bet ir energiniais sprendimais. Geoterminis šildymas, vanduo iš nuosavo artezinio 120 m gręžinio, vietinė, Traidenio tipo nuotekų šalinimo sistema, ir tik elektros energija sieja šį namą su išoriniu pasauliu.

 

Namo vidaus apdaila visiškai ekologiška – tik molis ir medis. Namas ekologiškas ne tik savo statyba, bet ir energiniais sprendimais.

 

„Namo interjero vientisumas – molis ir medis – ir toliau glosto akį. Už vienų iš durų antrajame aukšte – vonios kambarys. Ar galite įsivaizduoti vonios kambarį be plytelių? Iš karto nė nesuvoki, kad tai – taip pat molis“, – kalba R. Sinkevičius. Iš rudojo molio išlietos ir grindys ir sienos iki lubų, be to, net vonia yra rudojo molio įdėkle.

 

Ar galite įsivaizduoti vonios kambarį be plytelių? Iš karto nė nesuvoki, kad tai – taip pat molis.

 

Kam (pa)tiktų gyventi

Ekologija ir ekologiškas gyvenimo būdas veiksmingiausi tuomet, kai tampa gerai apgalvotu bei kuo daugiau gyvenimo sričių apimančiu sprendimu. Įsikurti ekologiškame šiaudiniame name, be abejo, būtų idealus žingsnis keičiant savo ir savo šeimos gyvenimą. „Šis namas tiks žmonėms, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir svajoja užauginti vaikus ekologiškoje terpėje. Taip pat tiems, kurie nori gyventi kitaip, būti išskirtiniais. Tiems, kas pavargę norėtų pabėgti nuo miesto šurmulio ir beprotiško gyvenimo ritmo. Galbūt visą gyvenimą sunkiai dirbote ir norėtumėte išeiti poilsio? Šis namas tam puikiai tiks. Taip pat tiktų ir įmonei kaip reprezentaciniai svečių namai partneriams ar klientams priimti, be to, galėtų būti pritaikytas smulkiajam verslui, pavyzdžiui, privačiam vaikų darželiui ar viešbučiui įkurti“, – unikalaus namo panaudojimo galimybes vardija R. Sinkevičius.

 

Šis namas tiks žmonėms, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir svajoja užauginti vaikus ekologiškoje terpėje.

 

Vertina skandinavai

Pasak Šiaudinių namų statytojų asociacijos vadovo Domanto Surkio, Lietuvoje yra pastatyta apie 50 tokio tipo namų. Pažymėtina, kad 2013 m. Vilniaus pakraštyje, Grigaičių kaime, išdygo naujas Tarptautinio darželio-mokyklos „Saulės gojus“ korpusas. Lietuviai, deja, dar nepatikliai žiūri į ekologinės statybos alternatyvą, ko nepasakysi apie Vakarų Europą bei Skandinavijos šalis. Jos ir tampa pagrindinės Lietuvos įmonių, statančių šiuo būdu, užsakovės.

A klasės energinio namo 1 kv. m kaina su visa apdaila svyruoja nuo 725 iki 1 015 eurų už 1 kv. m. Palyginti su lietuvių pamėgta mūrine statyba – tai tikrai nėra brangu. Brangstant ir mažėjant gamtos ištekliams, ekologinė statyba tampa vis aktualesnė. Vis daugiau žmonių supranta, kad ekologinė statyba neša ir didžiulę ekonominę naudą eksploatuojant tokius namus.

 

Brangstant ir mažėjant gamtos ištekliams, ekologinė statyba tampa vis aktualesnė.

 

Taigi, Zapyškyje parduodamas šiaudinis namas – išties atradimas pirkėjams. Galbūt būtent šis būstas galėtų išpildyti jūsų svajones? Atvykite apžiūrėti – abejingi neliksite!

 

NAMO PRIVALUMAI

* Pastatytas iš sertifikuotų natūralių ir ilgaamžių ekologiškų medžiagų. 

* Grindys – molio asla, sauganti šilumą.

* Uosiniai laiptai. 

* Geoterminis šildymas. 

* Židinys / duonkepė. 

* Vandens kalkių šalinimo ir minkštinimo filtrai. 

* Vitrininiai svetainės langai.

* Medinės vidaus durys. 

* Mediniai, dviejų stiklo paketų langai. 

* Asfaltuotas privažiavimas prie namo. 

* Kiemas, grįstas akmenimis. 

* Lietaus surinkimo sistema. 

* Priešgaisrinė ir apsaugos signalizacija.

* Garažas su automatiškai pakeliamais vartais. 

* Garažas dviem automobiliams. 

* Rami vieta, toliau nuo pagrindinės gatvės. 

* Gera ir patikima kaimynystė. 

* Šiltas ir „sveikas“ namas.

 

NAMO DOSJĖ

* Adresas – Dievogalos g. 67, Zapyškis, Kauno r.

* Pastato tipas – karkasinis, presuotų šiaudų.

* Statybos metai – 2010 m.

* Aukštai – 2.

* Kambarių skaičius – 7.

* Bendras plotas – 316,51 kv. m. 

* Šildymas – geoterminis, horizontalusis, dvivalentis (14 KW).

* Vandentiekis – vietinis, artezinis gręžinys (120 m).

* Nuotekos – vietinės „Traidenio“ tipo.

* Kaina – 319 000 €. 

 

Dėl namo apžiūros kreipkitės į

„Capital Brokers“ NT brokerį

ROLANDĄ SINKEVIČIŲ

+370 683 43 633

rolandas.sinkevicius@capital.lt

 

TEKSTAS – Godos Šleinytės-M.

Pasidalink naujiena