Augantys Prienai - rimtas konkurentas šalies kurortams

Antradienis, 16 lapkričio 2021

Lietuva yra gražus ir žalias kraštas, tačiau šiuo metu šalyje yra tik keturi kurortiniai miestai ir tik penkios kurortinės teritorijos, aktyviai lankomos vietinių ir užsienio turistų. Tačiau dar viena tokia teritorija sieks tapti gražios gamtos ir Nemuno kilpų apsuptas žaliasis Prienų regionas. „Mes turime galimybę siekti kurortinės teritorijos statuso, – teigia Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. – Su savo komanda jau pradėjome diskusiją šiuo klausimu, planuojame užsisakyti galimybių studiją, kuri parodytų, ką dar turime atlikti, kad toliau sėkmingai galėtume judėti šio tikslo link.

Augantys Prienai - rimtas konkurentas šalies kurortams 1
Augantys Prienai - rimtas konkurentas šalies kurortams 1

Šaltinis, Prienų mero soc.paskyra

Savivaldos darbai

Pastaruosius keletą metų Prienų veidas ėmė sparčiai keistis. Miestas auga ir gražėja, tai lemia glaudus savivaldos, privataus verslo ir gyventojų bendradarbiavimas. Savivaldybė įgyvendina nemažai projektų – remontuojami keliai ir gatvės, atnaujinami ir įrenginėjami nauji, pėstiesiems bei dviratininkams skirti takai. Visame rajone modernizuotas gatvių apšvietimo tinklas, tvarkomos viešosios erdvės ir parkai, plečiama naujų turizmo, taip pat sveikatai, laisvalaikiui ir sportui skirtų objektų infrastruktūra. Puikus pavyzdys yra šiemet atidarytas naujasis Prienų baseinas.

Miestą puošia vis daugiau modernizuotų daugiabučių, suformuoti nauji gėlynai, mažosios architektūros elementai. Meras Alvydas Vaicekauskas pažymi, jog palanki aplinkybė yra tai, kad Prienuose nėra didelių, taršių ir tvariai aplinkai nedraugiškų įmonių. Pastaraisiais metais intensyviai vykdomi atsinaujinančių energijos šaltinių įdiegimo projektai viešuosiuose pastatuose. Mieste įrengta nemažai saulės jėgainių, šilumos tinklų įmonė įdiegė naujas technologijas ir jau keletą metų šildo pastatus biokuru.

Projektai

Meras Alvydas Vaicekauskas džiaugiasi projektais, kuriančiais kurortinį rajono potencialą. Artimiausiu metu numatyta sutvarkyti dar vieną viešąją Prienų erdvę prie Nemuno, pratęsti pakrantės pėsčiųjų taką nuo valčių laikymo vietos iki sporto centro, sujungti Beržyno parko viešąją erdvę su Kęstučio paminklo erdve, nuo apžvalgos aikštelės vedantį pėsčiųjų taką pratęsti iki Revuonos parko bei įrengti suoliukus, o prie Nemuno pasodinti sakurų parką. Jau pradėtas trijų savivaldybių įgyvendinamas projektas pėsčiųjų ir dviračių takais sujungti Prienų rajono, Birštono ir Alytaus rajono savivaldybes, taip pat tikimasi, kad artimiausiu metu bus atgaivinta laivyba Nemunu. Vidaus vandenų kelių direkcija jau yra suplanavusi lėšas Nemuno vagos pagilinimui, o Prienų rajono savivaldybė – prieplaukų įrengimą. Pirmoji prieplauka numatyta prie Greimų tilto esančios apžvalgos aikštelės, taip pat laukiama verslo iniciatyvų organizuoti turistų ir vietos gyventojų perkėlimą į kitą Nemuno pusę, kur yra gražios vietos poilsiui: vasaros estrada, atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai, Žvėrinčiaus miškas.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas

Projektas „Nemuno parkas“. Šaltinis, Prienų mero soc. paskyra

Verslo investicijos

Vienas iš nedaugelio trūkumų yra tai, kad Prienai neturi viešbučio ir negali pasiūlyti miesto svečiams praleisti čia ne dieną, o keletą ar visą savaitgalį. Paklaustas apie bendradarbiavimą keičiant ir modernizuojant Prienų miesto veidą, meras vardina verslo iniciatyvas nekilnojamojo turto (NT) vystymo bei paslaugų teikimo sektoriuose. Sparčiai vystomas NEMUNO PARKO projektas, kuriame jau pastatytas kompleksas su 75 naujais butais ir penthouse tipo apartamentais žaliojoje miesto zonoje, šalia parko ir naujojo baseino, o antrajame etape iškils SPA centro, grožio paslaugų, kavinių ir biurų kompleksas bei kotedžų kvartalas. Taip pat jau sutarta dėl didelės traukos objekto, kuriame verslininkai ruošiasi atkurti buvusį Revuonos viešbutį. Tačiau vieno viešbučio būtų mažoka, todėl turizmo paslaugų sektoriuje nišą gali rasti ir vietos verslininkai ar investuojantys į NT, pavyzdžiui, siūlyti ilgalaikės ar trumpalaikės nuomos paslaugas individualiuose būstuose, plėsti kavinių, kitų poilsio ir turizmo sektoriaus paslaugų pasiūlą.

Savivalda visada pasiruošusi ištiesti bendradarbiavimo ranką kiekvienai įstaigai, bendruomenei, gyventojams ir verslininkams bei kartu dirbti, kad Prienai klestėtų ir gražėtų. „Keletą gražių pavyzdžių jau turime, – sako Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. – Tai Revuonos ir Beržyno parke įsikūrusios kavinės, kurios atsirado sutvarkius šias viešąsias erdves.“

„Iš vietos gyventojų sulaukiame tik pasidžiaugimo ir palaikymo žodžių dėl darbų, kuriuos vykdome plėsdami turizmo ir poilsio paslaugų sektorių, siekiant gauti Prienų rajonui oficialų kurortinės teritorijos statusą,“ – apibendrina nuveiktus darbus A. Vaicekauskas.

Šaltinis, www.nemunoparkas.lt

Situacija rinkoje

Ryškiausia tendencija kurią pastebi ekspertai yra akivaizdus naujos statybos būstų nuomos poreikis regionuose. Aukštesnės kokybės būstuose norėtų apsistoti ne tik grįžtantys emigrantai, tačiau ir aukštesnes pajamas gaunantys, kituose miestuose gyvenantys darbuotojai. Pastebima, kad norėdami taupyti brangų laiką ir tuo pačiu suderinti profesinę veiklą su gyvenimu kurortui prilygstančioje aplinkoje, dauguma aukštos kvalifikacijos sveikatos, grožio, sporto bei poilsio paslaugų sektoriaus specialistų renkasi gyvenimą šalia darboviečių. Deja, tenka pripažinti faktą, kad dėl anksčiau menkai plėtotų investicijų regionuose šiuo metu nuomai skirto naujos statybos būsto pasiūla vis dar išlieka ganėtinai skurdi. NT vystytojai ir rinkos ekspertai vieningai sutaria, kad tai sritis, šiuo metu turinti neįtikėtinai didelį potencialą ir puikias sąlygas tvariai investicijai.

Prienų potencialas

„Capital Kaunas“ projektų vadovas P. Kukenys pabrėžia, kad, statistikos duomenimis, viena mėgstamiausių investavimo formų Lietuvoje yra investicijos į nekilnojamąjį turtą. Vienokio ar kitokio pobūdžio investiciją į NT renkasi apie penktadalis šalies gyventojų. Todėl norintieji investuoti dairosi palankiausios vietos investicijoms bei geriausios galimos grąžos.

Kaip vienas tokio investavimo pavyzdžių galėtų būti Prienų mieste kylantis projektas – NEMUNO PARKAS. Pasak pašnekovo, renkantis, kur investuoti, vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į esamą situaciją rinkoje, bet ir į regiono potencialą.

Pavyzdžiui NEMUNO PARKO projektas šiuo metu gali pasiūlyti žymiai mažesnes kainas, nei Birštone esantys projektai, todėl investicijų atsiperkamumas gali būti kur kas didesnis. Matome didelį potencialą regionui augti, todėl skatiname nelaukti, kol kainos priartės prie Birštono ar didžiųjų Lietuvos miestų. Taip pat džiaugiamės, kad miesto patrauklumas ir investicijos auga: Prienuose jau atidarytas baseinas su pirčių ir sūkurinių vonių kompleksu, pristatytas naujai įsteigtas Turizmo ir informacijos centras, tvarkoma infrastruktūra, suplanuotas kelio atkarpos Kaunas–Prienai modernizavimas.

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai