Balkonas: stiklinti ar ne? Štai kur klausimas!

Trečiadienis, 22 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Sprendimas stiklinti ar nestiklinti balkoną – dilema, su kuria susiduria daugelis butų savininkų. Iš vienos pusės, vilioja mintis sukurti papildomą erdvę poilsiui, jaukią oazę nuo miesto šurmulio ir blogo oro. Kita vertus, kyla abejonių dėl natūralios šviesos praradimo, estetinio vaizdo pokyčių ir galimų techninių iššūkių. Šiame straipsnyje apžvelgsime įvairius aspektus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš priimant šį svarbų sprendimą.

Argumentai už balkono stiklinimą

1. Papildoma erdvė

Stiklinimas leidžia sukurti papildomą erdvę, kurią galima įrengti pagal savo poreikius ir fantaziją. Įstiklintas balkonas gali įgauti papildomų funkcijų:

  • Jauki poilsio zona: apstatykite balkoną patogiais baldais, įrenkite apšvietimą, pasirūpinkite kilimėliu ir augalais, ir balkonas taps jūsų asmenine oaze, kur galėsite atsipalaiduoti skaitydami knygą, gurkšnodami kavą ar tiesiog mėgaudamiesi ramybe.
  • Mini sodas: stiklinimas sukuria palankias sąlygas balkone auginti gėles, žoleles ir netgi daržoves. Tai puikus būdas priartėti prie gamtos ir sukurti jaukią atmosferą balkone.
  • Darbo kambarys: jei dirbate iš namų, balkonas gali tapti puikia vieta susikaupti ir atlikti darbus. Stiklinimas užtikrins tylą ir ramybę, o natūrali šviesa leis produktyviai dirbti.
  • Sporto salė: aktyviems žmonėms balkonas gali tapti nedidele sporto sale. Įrenkite kelis treniruoklius, patieskite jogos kilimėlį ar pastatykite elipsinį treniruoklį ar bėgimo takelį ir galėsite palaikyti gerą fizinę formą išsaugodami nepaliestą vidinę namų erdvę.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad stiklinimas leidžia naudoti balkoną ištisus metus, nepaisant oro sąlygų. Tai ypač aktualu Lietuvos klimatui, kur vasaros karštos ir saulėtos, o žiemos šaltos ir snieguotos.

2. Šiluma ir komfortas

Stiklinimas žymiai pagerina balkono šilumos izoliaciją. Tai reiškia, kad:

  • Žiemą balkonas tampa jaukesnis ir komfortiškesnis. Galite sėdėti balkone net ir esant šaltam orui, nes stiklas sulaikys šilumą patalpoje.
  • Sumažėja šildymo išlaidos. Geresnė balkono šilumos izoliacija leidžia taupyti energiją ir mažinti šildymo sąskaitas.
  • Apsaugo nuo kondensato susidarymo. Stiklinimas padeda išvengti drėgmės kaupimosi ant sienų ir langų, o tai sumažina pelėsių ir grybelio atsiradimo riziką.

3. Apsauga nuo triukšmo ir taršos

Stiklinimas veikia kaip garso izoliatorius, sumažindamas gatvės triukšmo lygį. Įstiklinus balkoną galėsite mėgautis ramesne aplinka. Be to, įstiklintas balkonas apsaugos nuo dulkių ir kitų teršalų. Ypač aktualu gyvenantiems judriose vietose ar šalia pramoninių zonų. Vasarą įstiklintas balkonas apsaugos ir nuo nepageidaujamų vabzdžių.

4. Saugumas

Stiklinimas padidina balkono saugumą, apsunkindamas įsilaužėliams patekimą į vidų. Tai ypač aktualu pirmame aukšte gyvenantiems žmonėms. Galima rinktis specialius stiklus, atsparius smūgiams ir vandalizmui, taip dar labiau padidinant saugumą.

5. Estetinis vaizdas

Šiuolaikinės balkonų stiklinimo sistemos pasižymi įvairiu dizainu ir plačia spalvų palete, todėl galima lengvai pritaikyti balkoną prie namo fasado ir bendro interjero stiliaus. Stiklinimas gali suteikti balkonui modernumo ir elegancijos. Be to, galima rinktis įvairius stiklo tipus, pavyzdžiui, tonuotą, matinį ar raštuotą, taip sukuriant individualų efektą.

Nors stiklinimas tam tikra prasme uždaro erdvę, jis taip pat gali vizualiai ją praplėsti. Dėl skaidraus stiklo balkonas atrodo tarsi sujungtas su kambariu, sukuriant didesnės erdvės pojūtį.

Argumentai prieš balkono stiklinimą

1. Natūralios šviesos praradimas

Stiklinimas gali šiek tiek sumažinti natūralios šviesos kiekį patalpoje, ypač jei balkonas yra šiaurinėje pusėje. Tai gali būti aktualu, jei bute ir taip trūksta saulės šviesos.

2. Estetiniai sumetimai

Kai kuriems žmonėms balkonas labiau patinka atviras, nes suteikia erdvės pojūtį ir ryšį su gamta. Stiklinimas gali susiaurinti erdvę ir pakeisti estetinį vaizdą. Ypač tai aktualu senesnės architektūros pastatuose, kur balkonai yra atviri ir sudaro fasado dalį.

3. Montavimo išlaidos

Balkonų stiklinimo montavimas gali kainuoti nemažai, ypač jei pasirenkamas aukštos kokybės stiklas ir sudėtingos konstrukcijos. Prieš priimant sprendimą, verta įvertinti visas išlaidas ir palyginti jas su gaunama nauda.

Be to, kai kuriuose balkonuose gali kilti techninių iššūkių, susijusių su stiklinimo konstrukcijų montavimu. Balkono konstrukcijos gali būti per silpnos ar per sudėtingos, kad joms būtų galima pritaikyti stiklinimui reikalingi papildomi elementai. Prieš pradedant darbus, būtina atlikti tyrimą ir įsitikinti, kad stiklinimas yra techniškai įmanomas.

4. Teisiniai aspektai

Prieš pradedant balkono stiklinimo darbus, būtina pasidomėti taikomais teisės aktais ir gauti reikiamus leidimus. Dažnai naujos statybos kvartalai yra siejami bendros architektūrinės vizijos ir savarankiškas balkonų stiklinimas neleidžiamas, nes tai pakeistų namo fasado vaizdą.

Tad ką daryti - stiklinti balkoną ar ne?

Jei norite sukurti papildomą erdvę, pagerinti šilumos izoliaciją ir apsaugoti balkoną nuo triukšmo ir taršos, stiklinimas yra geras pasirinkimas.

Jei jums svarbi natūrali šviesa, estetinis vaizdas ir nenorite investuoti į montavimo darbus, galbūt geriau rinktis atvirą balkoną.

Prieš priimdami galutinį sprendimą, pasitarkite su specialistais, kurie įvertins jūsų balkono konstrukciją ir pasiūlys geriausią variantą.

Temos: Realu pataria