Realu.lt

„Baltic Horizon Fund“ gavo leidimą sujungti „Postimaja“ ir „Coca-Cola Plaza“ pastatus Taline

„Baltic Horizon Fund“ gavo leidimą sujungti „Postimaja“ ir „Coca-Cola Plaza“ pastatus Taline

Remdamasi projektų biurų „Innopolis Insenerid“ ir „HG Arhitektuur“ sprendimu, Talino miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą sujungti miesto centre esančius „Postimaja“ ir „Coca-Cola Plaza“ pastatus. Jų savininkas „Baltic Horizon Fund“, Baltijos šalių sostinėje iš viso valdantis 15 NT objektų, skaičiuoja, kad toks dviejų pastatų sujungimas ir plėtra kainuos iki 20 milijonų eurų. Plėtros projektą valdo „Paasik OÜ“.

Būdamas „Coca Cola Plaza“ ir „Postimaja“ savininku, „Baltic Horizon Fund“ jau kurį laiką ieškojo sprendimo, kaip geriau atverti Talino spūsčių zoną ir intensyvesnio eismo sankryžą į Rotermano kvartalą. Pagal patvirtintą projektą, jungiant pastatus bus įrengti nauji, šiuolaikiški, pėstiesiems pritaikyti įėjimai į Rotermano kvartalą tiek iš senamiesčio, tiek miesto centro pusės. Be to, sujungtuose pastatuose taip pat atsiras naujos komercinės ir biurų patalpos.

„Džiaugiamės matydami, kad pastatų plėtra vyksta pagal numatytą planą, ir pamažu ima ryškėti konceptualus naujo, modernaus, hibridinio centro sprendimas, kas mažmeninės prekybos sektoriuje yra ypač svarbu. Be abejonės, šis projektas – vienas įdomiausių, su kuriais esame dirbę, nes vienu metu apima daugybę niuansų – ne tik šių pastatų istoriją ir funkcionalumą, bet ir eilę suinteresuotų šalių, ateities technologijų ir tendencijų“, – sako „Baltic Horizon Fund“ vadovas Tarmo Karotam.

Vadovo teigimu, vienas didžiausių prioritetų įgyvendinant projektą – pasiekti sinergiją tarp pastatų interjerų ir išorinės aplinkos: „Sukursime organiškai į supančią aplinką įsiliesiančius įėjimus bei atversime naujas, vidines gatves Hobujaama-senamiesčio ir Narvos kelio-Rotermano kvartalo kryptimis, taip pat prisidėsime prie Hobujaama aikštės tvarkymo. Rezultate, naujasis hibridinis centras lankytojus pasitiks siūlydamas ne tik įkvėpiančią aplinką ir galimybę trumpam pabėgti nuo greito gyvenimo ritmo, bet ir eilę patrauklių prekybos ir paslaugų vietų.“

„Baltic Horizon Fund“ yra registruotas sutartinis viešasis uždaras nekilnojamojo turto fondas, kurį valdo alternatyvaus valdymo bendrovė „Northern Horizon Capital AS“. Fondas yra įtrauktas į „Nasdaq Tallinn“ ir „Nasdaq Stockholm“ vertybinių popierių biržas. 2020 m. trečiąjį ketvirtį bendra Fondo turto vertė sudarė 358,4 mln. eurų, per tą patį ketvirtį Fondas uždirbo 2,6 mln. eurų grynųjų nuomos pajamų.

„Innopolis Insenerid OÜ“ yra 2007 m. įkurtas projektų biuras, besispecializuojantis pilno aptarnavimo (full-service) pastatų projektavimo sprendimuose Estijoje ir Šiaurės šalyse. Per keliolika veiklos metų įmonė išaugo į vieną didžiausių projektų biurų Estijoje ir tapo vertingu partneriu energiškai efektyvių ir tvarių pastatų statyboje.

Šaltinis: fabula.lt

Pasidalink naujiena