Realu.lt

Birželį didmiesčiuose didėjo butų pardavimai, kainos keitėsi simboliškai – apžvalga

Birželį didmiesčiuose didėjo butų pardavimai, kainos keitėsi simboliškai – apžvalga

Vilnius, liepos 13 d. (BNS). Per mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje augo tiek bendri, tiek pirminės rinkos butų pardavimai. Jų kainos kito simboliškai, o lūkesčiai dėl kainų menko, rodo Registrų centro, skelbimų portalų bei analitikų duomenys.

Registrų centro duomenimis, birželį Lietuvoje parduotų butų skaičius daugiabučiuose augo 14,5 proc. ir siekė 2135, o per metus sumenko 26,8 procento.

Vilniuje birželį parduoti 722 butai – 6,2 proc. daugiau nei gegužę ir 26,3 proc. mažiau nei 2019 metų birželį. Kaune parduoti 293 butai (atitinkamai 6,5 proc. daugiau ir 37 proc. mažiau), Klaipėdoje parduoti 158 butai (atitinkamai 3 butais daugiau ir 30,7 proc. mažiau).

Parduodamų butų kainos birželį augo Vilniuje ir Klaipėdoje, o Kaune nesikeitė rodo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenys.

Vilniuje birželį kainos vidutiniškai siekė 1645 eurus už kv. m ir buvo 0,3 proc. didesnės nei gegužę bei 5,9 proc. didesnės nei 2019-ųjų birželį. Kaune vidutinės butų kainos siekė 1167 eurus už kv. m ir per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 5,5 procento. Klaipėdoje per mėnesį kainos augo 0,2 proc. ir siekė 1141 eurą už kv. m, o metinis augimas čia siekė 3,9 procento.

„Ober-Haus“ atkreipia dėmesį, kad nors butų kainos didėja, jų augimas sulėtėjo.

„Karantinas sudavė tikrai stiprų smūgį visai nekilnojamojo turto rinkai, tačiau su jo pabaiga gyventojų lūkesčiai dėl ekonomikos ir rinkos raidos pradėjo augti. Taip pat visai rinkai papildomo optimizmo suteikia ir rinkos aktyvumo atšokimas nuo balandį–gegužę pasiektų dešimtmečio žemumų. Neišsipildžius niūriausioms prognozėms dėl pandemijos ir šalies ūkio raidos, tikimybė artimiausiu metu fiksuoti neigiamus butų pardavimo kainų pokyčius didmiesčiuose taip pat mažėja“, – pranešime teigė „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis. 

Skelbimuose prašoma butų pardavimo kaina birželį mažėjo Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau visuose miestuose fiksuotas metinis kainų augimas, skelbia portalas Aruodas.lt.

Birželį Vilniuje vidutinė skelbimuose prašoma butų kaina siekė apie 2100 eurų už kv. m – 0,4 proc. mažiau nei gegužę, bet 2,2 proc. daugiau nei 2019-ųjų birželį. Kaune atitinkamai vidutinė skelbimuose prašoma butų kaina sudarė 1252 eurus už kv. m ir per mėnesį mažėjo 0,4 proc., o per metus augo 4,8 procento. Klaipėdoje per mėnesį skelbimuose prašoma butų kaina mažėjo 0,4 proc., o per metus augo 6,5 proc. iki 1248 eurų už kv. metrą.

Birželį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje plėtotojai susitarė dėl 357 naujų butų pardavimo – 2,9 karto daugiau nei gegužę, dar 29 anksčiau sudaryti susitarimai buvo nutraukti – perpus mažiau nei gegužę, skaičiuoja nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Inreal“.

Vilniuje susitarta dėl 290 butų, o nutraukti 28 susitarimai, Kaune susitarta dėl 49 butų ir nenutrauktas nė vienas sandoris, tuo tarpu Klaipėdoje susitarta dėl 18 naujų butų ir nutrauktas vienas sandoris.

Vilniuje birželį ekonominės klasės butų kaina siekė 1558 eurus už kv. m ir per mėnesį augo 0,6 proc., o per metus – 4,9 procento. Vidutinės klasės butų kaina siekė 2033 eurus už kv. m ir per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 3,4 procento. Prestižinės klasės butų vidutinė kaina pirminėje sostinės rinkoje siekė 3156 eurus už kv. m ir per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 5,3 procento.

Kaune birželį ekonominės klasės butų kaina siekė 1191 eurą už kv. m ir per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 4,9 procento. Vidutinės klasės butų kaina mieste siekė 1753 eurus už kv. m ir per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 9 procentais. Prestižinės klasės butų vidutinė kaina pirminėje Kauno rinkoje siekė 2439 eurus už kv. m ir per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 12 procentų.

Klaipėdoje birželį ekonominės klasės butų kaina siekė 1184 eurus už kv. m ir per mėnesį augo 0,6 proc., o per metus – 2,9 proc., vidutinės klasės butų kainos per mėnesį nesikeitė, o per metus augo 1,5 proc. iki 1475 eurų už kv. m, prestižinės klasės per mėnesį nekito, o per metus mažėjo 6,6 proc. iki 2152 eurų už kv. metrą.

Šaltinis:BNS

Pasidalink naujiena