Realu.lt

Biurai Manhete paklausesni nei prieš pandemiją

Biurai Manhete paklausesni nei prieš pandemiją

Remiantis naujais CBRE duomenimis, 2021 m. lapkritį Manhetenas užėmė trečią vietą pagal biurų segmento atsigavimą tarp 12 didžiausių biuro centrų šalyje. Biurų paklausa ir toliau sparčiai auga, nes įmonės aktyviai ieško naujų erdvių ir tokiu būdu mažina rinkoje esamą pasiūlą.

Tuo tarpu JAV apskritai ženkliai išaugo investuotojų dėmesys komerciniam nekilnojamajam turtui, o Manheteno prabangaus nekilnojamojo turto rinka parodė geriausią rezultatą per pastaruosius 15 metų.

„Atsižvelgiant į biurų poreikio lygį, siekiantį 99 proc. priešpandeminio lygio, ir pasirašytas nuomos sutartis, viršijančias priešpandeminį lygį, galima daryti išvadą: kompanijos 2021 m. lapkritį demonstravo aiškų pasitikėjimą Manheteno biurų rinka”, kalbėjo Nicole LaRusso, CBRE vyresnioji tyrimų ir analizės direktorė. „Lėtas, bet nuolatinis subnuomos mažėjimas taip pat rodo, kad situacija Manheteno biurų patalpų rinkoje ir toliau gerėja”.

Siekdama įvertinti atsigavimo tempus, CBRE biuro patalpų rinkoje stebi tris pagrindinius veiklos rodiklius: nuomininkų skaičių (TIM), kuris kiekybiškai įvertina paklausos ir pasiūlos apimtis; išperkamosios nuomos pagrindu sudarytų nuomos sutarčių skaičių; galimybę subnuomoti patalpas.

Kiekvieno rodiklio 100 reikšmė atitinka 2018 ir 2019 m. priešpandeminius lygius.

2021 m. lapkritį nuomininkų skaičiaus indeksas Manhetene buvo 99 proc. Tai yra 1 proc. daugiau nei praėjusį mėnesį ir 14 proc. daugiau nei JAV vidurkis (85 proc.). Pagal šį rodiklį centrinė Niujorko dalis užima trečią vietą tarp didžiausių šalies centrų.

Išperkamosios nuomos sutarčių indeksas lapkritį siekė 102 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį per visą pandemiją. Pagal šį rodiklį Manhetenas yra ketvirtoje vietoje tarp dvylikos tirtų miestų.

Subnuomos indeksas lapkritį nukrito iki 186 proc. Šis rodiklis mažėja jau šeštą mėnesį iš eilės, nors laisvų biurų buvo 86 proc. daugiau nei prieš pandemiją.

 

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena