Realu.lt

Brokerė R. Žvalionytė: „Iššūkiai man patinka!“

Brokerė R. Žvalionytė: „Iššūkiai man patinka!“

Šiauliuose gyvenanti 27-erių ROBERTA ŽVALIONYTĖ – nekilnojamojo turto brokerė – savo pavyzdžiu rodo, kad geresnį gyvenimą galima susikurti ne tik svetur: iš Norvegijos sugrįžusi jauna moteris nekilnojamojo turto rinkoje jaučiasi it žuvis vandenyje. „Svarbiausia – atrasti tai, kas patinka. Man brokerio darbas – iššūkis kiekvieną dieną, nes tik nuo tavęs priklauso galutinis rezultatas“, – sako R. Žvalionytė.

 

Jauna moteris augina mažą dukrytę, todėl svarstydama, kokios veiklos imsis grįžusi į Lietuvą, prioritetą teikė galimybei derinti darbą ir atžalos auginimą. „Brokerio darbas man – idealus pasirinkimas: pati planuoju savo laiką, organizuoju susitikimus, kitus rutininius darbus, be to, galiu dirbti ir namuose“, – sako R. Žvalionytė. Pasak jos, tai labai dinamiškas darbas, todėl reikia nuolat stebėti rinką, mokytis, tobulėti, o kiekviena diena – vis kitokia. „Žinoma, visko būna, tačiau aš visada stengiuosi minusus paversti pliusais. Net jei, pavyzdžiui, klientas dingsta paskutinę minutę ir tuo metu tikrai nedžiūgauju, į tai žiūriu kaip į patirtį“, – dalijasi patirtimi brokerė.

 

Atsisakė komforto zonos

Palikti darbą Norvegijoje jauną moterį paskatino noras save realizuoti, tobulėti. Ji, kaip ir daugelis atvykstančiųjų, svečioje šalyje pradėjo nuo paprastų darbų, kurie nereikalauja daug žinių ir įgūdžių. Tačiau ilgainiui tenka apsispręsti: pasilikti vadinamojoje komforto zonoje ar eiti pirmyn. R. Žvalionytė pasirinko pastarąjį variantą ir nė akimirką nesigailėjo.

Apie brokerio darbą ji ėmė galvoti dar būdama Norvegijoje: „Ten susipažinau su banko darbuotoja, kurios specializacija buvo nekilnojamasis turtas. Tada supratau, koks tai darbas ir kad jis teikia džiaugsmą abiem sandorio pusėms – ir tam, kuris perka, ir tam, kuris parduoda.“

Grįžusi į Lietuvą ir pasakiusi, kokios veiklos ketina imtis, iš aplinkinių ji girdėjo daugiau šio darbo minusų nei pliusų, tačiau jos tai neišgąsdino, o už pagalbą įsiliejant į brokerių gretas ji dėkinga „Capital“ Šiaulių biuro vadovui Vidmantui Gužauskui.

 

Tai darbas, kuris teikia džiaugsmą abiem sandorio pusėms – ir tam, kuris perka, ir tam, kuris parduoda.“

 

Svarbiausia – suprasti kliento poreikius

Brokerio darbas nėra sėdėjimas biure nuo 8 iki 17 val., todėl sumaniusieji suktis nekilnojamojo turto versle turi būti pasiruošę susitikti su klientais, apžiūrėti objektus ir po darbo, ir savaitgaliais. Geras brokeris savo laiko neskaičiuoja, jam svarbiausia – suprasti savo klientą ir rasti tai, kas geriausiai atitinka jo poreikius. „Šiame darbe labai svarbus noras augti ir nuolat tobulėti. Brokeris kasdien susiduria su įvairiomis situacijomis, bendrauja su daugybe žmonių, daug visko sužino iš specialistų ir turi tai perteikti savo klientams. Bendravimas, žinios ir tobulėjimas yra tai, kas mane „veža“ šiame darbe“, – pasakoja R. Žvalionytė ir prasitaria, kad brokeris turi mokėti pažinti žmones, gebėti bendrauti, todėl ji dalyvauja įvairiuose specializuotuose mokymuose.

 

Bendravimas, žinios ir tobulėjimas yra tai, kas mane „veža“ šiame darbe.“

 

Nuoširdumas visada atsiperka

Sakoma, geras brokeris parduoda ne kvadratinius metrus, o emocijas. Kaip to išmokti? Brokerė R. Žvalionytė turi vieną vienintelį atsakymą – nuoširdumas. „Su kiekvienu klientu bendrauju labai nuoširdžiai, manau, tai visais atvejais pasiteisina. Jeigu matau, kad klientas dvejoja, visada paklausiu, kodėl, ir niekada nebandau perkalbėti, bandydama įrodyti, jog tai, kas klientui atrodo trūkumas, iš tikrųjų yra privalumas“, – darbo niuansus vardija R. Žvalionytė. Ir dar, pasak brokerės, būtina išsiaiškinti, ar nekilnojamasis turtas planuojamas įsigyti kaip investicija, ar klientas ieško namų sau, nes kiekvienu atveju bus puoselėjami skirtingi lūkesčiai. Jeigu juos pateisins, brokeris visuomet sulauks gerų atsiliepimų ir teigiamų rekomendacijų.

 

Su kiekvienu klientu bendrauju labai nuoširdžiai, manau, tai visais atvejais pasiteisina.“

 

TRUMPAI APIE SAVE:

Išsilavinimas – aukštasis neuniversitetinis.

Miestas, kuriame gyvena ir dirba – Šiauliai.

3 savybės, būtinos brokeriui – nuoširdumas, komunikabilumas, kantrybė.

Mėgstamiausias posakis bendraujant su klientais – „Džiaugiuosi, kad kreipėtės į mane, nes galiu sutaupyti brangiausią dalyką – Jūsų laiką.“

 

NT brokerė Roberta Žvalionytė

+370 605 13 315

roberta.zvalionyte@capitalrealty.com

 

TEKSTAS – Aistės Jasinskaitės

Pasidalink naujiena