Realu.lt

Būsto išlaidos sudaro 26 proc. ES namų ūkių išlaidų, lietuviai tam skiria mažiausią dalį

Būsto išlaidos sudaro 26 proc. ES namų ūkių išlaidų, lietuviai tam skiria mažiausią dalį

Oficialioji Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnyba Eurostatas paskelbė, jog 2020 m. išlaidos už būstą, vandenį, elektrą, dujas ir kitus energijos šaltinius sudarė daugiau nei ketvirtadalį (25,7 proc.) ES namų ūkių išlaidų, t.y. 2,2 proc. punkto daugiau nei 2019 m.

Maistui ir nealkoholiniams gėrimams teko 14,8 proc., o baldams ir buitinei įrangai - 6,0 proc. visų išlaidų. Ant trečiojo laiptelio rikiuojasi išlaidos transportui - 11,6 proc., kitoms prekėms ir paslaugoms - 11,5 proc.

Iš išskirtų sričių mažiausiai lėšų europiečiai skiria švietimui. Jam tenka 0,9 proc. namų ūkio išlaidų.

Didžiausia namų ūkio išlaidų dalis, skiriama būsto išlaikymui, yra Slovakijoje. Čia išlaidos būstui sudaro net 30,7 proc. visų namų ūkio išlaidų. Nedaug atsilieka ir Suomija, kur būstui išlaikyti tenka skirti 30,5 proc. visų išlaidų. Trečioje vietoje - Danija, su 28,9 proc. išlaidų.

Remiantis Eurostato duomenimis, Lietuvoje didžioji namų ūkio išlaidų dalis tenka maistui ir nealkoholiniams gėrimams (21,7 proc.). Būsto išlaikymui, elektrai, vandeniui ir dujoms lietuviai skiria 15,5 proc. visų savo išlaidų ir tai yra mažiausias rodiklis visoje ES.

Mūsų kaimynai latviai būsto išlaikymui skiria 23,3 proc. visų išlaidų, estai - 19,3 proc., lenkai - 20,9 proc.

 

Duomenų šaltinis: Eurostat

Pasidalink naujiena