Būsto poreikis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams – kritinis

Penktadienis, 17 birželio 2022

Baigėsi trijų mėnesių laikotarpis, per kurį nuo karo siaubo pabėgę ukrainiečiai galėjo apsistoti lietuvių pasiūlytuose būstuose. Iniciatyva „Stiprūs kartu“ atkreipia dėmesį, kad pasibaigus šiam etapui, savarankiškai rasti būstą karo pabėgėliams tampa beveik neįmanoma ir ragina dar kartą susitelkti visuomenę.

„Didžioji dalis ukrainiečių dirba, tačiau stipriai sumažėjus būsto pasiūlai ir šoktelėjus nuomos kainoms, savarankiškai rasti gyvenamą vietą tampa didžiuliu iššūkiu. Deja, mūsų turėti rezervai taip pat išseko. Turime visi dar kartą susitelkti ir padėti ukrainiečiams“, - sako Edmundas Jakilaitis, vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių.

Būsto poreikis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams – kritinis 1
Būsto poreikis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams – kritinis 1

Anot E. Jakilaičio, vienas iš būdų verslui, norinčiam prisidėti ir paremti Ukrainos piliečius, gali būti būsto ar kelių jų išnuomojimas ilgesniam laikotarpiui ir perdavimas organizacijai „Stiprūs kartu“, kuri padeda spręsti karo pabėgėlių apgyvendinimo problemą.

Žmonėms ar verslo atstovams, nusprendusiems suteikti būstą, teisiniais formalumais rūpintis nereikės – „Stiprūs kartu“ parengs rekomenduojamą būsto panaudos sutartį bei suteiks informaciją dėl papildomo civilinės atsakomybės draudimo nuo galimų žalų.

Primenama, kad anksčiau taikyta trijų mėnesių kompensacija už suteiktą būstą ukrainiečiams, pratęsta dar trims mėnesiams, netaikant jokių apribojimų pastatui – svarbiausia, kad būtų tinkamos sąlygos gyvenimui.

Šiuo metu Lietuvoje yra virš 52 tūkst. karo pabėgėlių, su „Stiprūs kartu“ savanorių pagalba apgyvendinta daugiau nei 32,7 tūkst. žmonių. Dalis ukrainiečių jau grįžta į tėvynę – iniciatyva „Stiprūs kartu“ kartu su partneriais padeda organizuoti saugų grįžimą į Ukrainą.

Nacionalinio savanorių koordinavimo centro iniciatyvą „Stiprūs kartu“ įgyvendina Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir partneriais.

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai