Realu.lt

Būstų pirkimas antrąjį ketvirtį smuko, kainos keitėsi nedaug – Registrų centras

Būstų pirkimas antrąjį ketvirtį smuko, kainos keitėsi nedaug – Registrų centras

Vilnius, rugpjūčio 19 d. (BNS). Tris mėnesius galiojęs karantinas pakoregavo būsto rinką – šalyje antrąjį ketvirtį nupirkta mažiau butų ar namų, tam išleista penktadaliu mažiau pinigų. Vis dėlto, nepaisant ekonominių sunkumų, būsto kainos drastiškai nekrito.

Pasak laikinojo Registrų centro duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo Pauliaus Rudzkio, antrąjį ketvirtį būstui įsigyti Lietuvoje išleista apie 423 mln. eurų – penktadaliu mažiau nei pirmąjį ketvirtį ir nei pernai tuo pat laiku.

„Šis mažėjimas labiau sietinas ne su drastišku būsto kainų mažėjimu, o su mažesniu įsigytų objektų skaičiumi. Antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pat metu pernai, įregistruotų gyvenamųjų namų sandorių sumažėjo 15 proc., o butų – net 34 proc.“, – pranešime sakė P. Rudzkis.

Pasak pranešimo, antrąjį ketvirtį Vilniuje už senesnės statybos butus vidutiniškai mokėta po 1516 euro už kv. metrą – 4 proc. daugiau nei pernai, bet 3 proc. mažiau nei šių metų pradžioje. Kituose didmiesčiuose tokie butai kainavo vidutiniškai po 954 eurus – 10 proc. daugiau nei pernai, o palyginti su šių metų pradžia, kaina liko iš esmės nepakitusi.

Vidutinė naujos statybos buto Vilniuje kaina siekė 1889 eurus ir buvo 19 proc. didesnė nei pernai, kituose didmiesčiuose kaina augo 6 proc. iki 1274 eurų.

Naujos statybos ir dažniausiai neįrengti namai Vilniuje vidutiniškai kainavo 1060 eurų – atitinkamai 4 proc. daugiau ir 4,5 proc. mažiau, kituose didmiesčiuose – beveik 770 eurų – atitinkamai 7 proc. daugiau ir 1 proc. mažiau.

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena