Buto remontas be rūpesčių: 3 esminiai žingsniai

Penktadienis, 07 birželio 2024

Autorius: Realu.lt

Ar svajojate apie atnaujintą ir jaukesnį savo būstą? Prieš griaudami sienas ar keisdami plyteles, nepamirškite šių esminių dalykų!

1. Ar siena laikančioji?

Prieš griaudami sienas daugiabutyje, būtinai pasitikslinkite, ar ji nėra laikančioji konstrukcija. Tai galite padaryti kreipdamiesi į namo techninį prižiūrėtoją, projektuotojus ar ekspertus. Neatsakingai nugriauta laikančioji siena gali kelti pavojų ne tik jūsų, bet ir kaimynų būstams.

2. Kada reikia statybą leidžiančio dokumento (SLD)?

SLD paprastai nereikalingas atliekant paprastuosius remonto darbus buto viduje, nebent pastatas yra kultūros paveldo objektas. Visgi, yra išimčių. Pavyzdžiui, SLD gali prireikti, jei remonto metu planuojate keisti buto išvaizdą ir gyvenate mieste, turinčiame ypatingąją ar kompleksinę saugomą teritoriją.

Abejojate, ar jūsų planuojamam remontui reikalingas leidimas? Atsakymą greitai ir paprastai gausite užpildę automatinį klausimyną: https://apklausos.vtpsi.lt/index.php/459838?lang=lt.

3. Paprastojo remonto užbaigimo procedūra

  • Deklaracija: net jei SLD nereikalingas, po paprastojo remonto darbų pabaigos būtina užpildyti deklaraciją apie statybos užbaigimą. Ją galite pateikti elektroniniu būdu per statybos elektroninių vartų informacinę sistemą www.planuojustatau.lt.
  • Registracija: užpildžius ir pasirašius deklaraciją, ji bus užregistruota Nekilnojamojo turto registre.
  • Nekilnojamojo turto duomenų keitimas: esant poreikiui, galite kreiptis į Registrų centrą ir paprašyti pakeisti nekilnojamojo daikto kadastro ir registro duomenis.

Naudingi patarimai:

  • Prieš pradėdami darbus, informuokite kaimynus apie galimus triukšmus ir nepatogumus.
  • Pasirūpinkite tinkamu statybinių atliekų išvežimu.
  • Įsitikinkite, kad turite visus reikiamus įrankius ir medžiagas.
  • Jei nesate tikri dėl savo jėgų, samdykite patyrusį statybininką.