Realu.lt

Buvęs „Walmart“ generalinis direktorius už 400 mlrd. dolerių statys futuristinį miestą

Buvęs „Walmart“ generalinis direktorius už 400 mlrd. dolerių statys futuristinį miestą

Buvęs „Walmart“ generalinis direktorius, milijardierius Marcas Lore'as pristatė planus pastatyti 400 milijardų dolerių vertės ekologiškai švarų miestą Telosą.

Remiantis oficialia projekto svetaine, vietos naujajam miestui dairomasi Nevadoje, Jutoje, Aidahe, Arizonoje, Teksase bei Apalačių regione.

60 700 hektarų ploto miestas apims „žaliąją” architektūrą ir alternatyvią energiją, taip pat sausrai atsparią vandens tiekimo sistemą. Prie projekto paskelbimo pridedami skaitmeniniai vaizdai, kuriuose matyti žalumos puošti dangoraižiai, taip pat gatvėmis važiuojančios autonominės transporto priemonės (iškastiniu kuru varomi automobiliai bus uždrausti).

Miesto pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio „telos”, reiškiančio „aukščiausias tikslas”.

Pagal planą, per 40 metų Telose turėtų apsigyventi 5 milijonai gyventojų. Pradiniame 25 milijonų dolerių vertės statybos etape čia įsikurs 50 000 gyventojų. Projekto autoriai šiuo metu ieško 600 ha žemės ploto, kurį laikui bėgant išplės iki numatyto ploto teritorijos.

Marcas Lore’as jau pareiškė, kad miestas taps „naujos visuomenės modeliu“ ir pažadėjo, kad jis taps „atviriausiu, teisingiausiu ir įtraukiausiu pasaulyje“.

„Telosas bus toks pat gyvas ir įvairus kaip Niujorkas. Jis bus efektyvus, saugus ir švarus kaip Tokijus bei turės socialines paslaugas, tvarias paslaugas ir miesto valdymą kaip Stokholmas“, - pridūrė jis.

Planuojamą miestą galite pamatyti čia: https://cityoftelosa.com/

Šaltinis: https://prian.ru/news/byvshiy-glava-walmart-postroit-v-ssha-futuristicheskiy-gorod-stoimostyu-400-mlrd.html

 

Pasidalink naujiena