„Capital Smart“: sėkmės receptas nekilnojamojo turto brokeriui

Trečiadienis, 27 kovo 2024

Autorius: Realu.lt

Nekilnojamojo turto (NT) rinka yra itin aktyvi ir dinamiška. Nuolat kintantis kainų lygis, platus objektų pasirinkimas ir sudėtingos teisinės procedūros gali kelti nemažai iššūkių nepatyrusiems žmonėms, norintiems parduoti, įsigyti ar išnuomoti būstą ar kitą nekilnojamąjį turtą. Būtent tokioje situacijoje nepakeičiamas tampa profesionalus nekilnojamojo turto brokeris.

„Brokerio darbas yra verslas“

NT brokerio profesija reikalauja įvairiapusiškumo ir daug vidinės energijos. Ne kiekvienam ši profesija yra įkandama ir tinkama.

Vieno sėkmingiausių nekilnojamojo turto paslaugų tinklo „Capital“ biurų „Capital Smart“ vadovė Greta Bakūnienė teigia, kad NT brokeris turi būti užsispyręs ir ambicingas. Apskritai NT brokerio veikla yra nuolat kintanti, čia darbo rezultatų reikia išlaukti ir tik ambicijos, užsispyrimas ir užsibrėžtas tikslas padeda nepamesti fokuso ir pasiekti rezultatų.

„Brokerio darbas – verslas, todėl jei nebus nuolatinės disciplinos ir ambicijų, reikšmingų rezultatų nepavyks pasiekti“, - apie nekilnojamojo turto brokeriui būtinas savybes pasakoja G. Bakūnienė. Ji pabrėžia, kad brokeris privalo būti charizmatiškas, pozityvus, empatiškas, gebantis bendrauti su žmonėmis, kurti ryšį ir apskritai mokantis rasti būdą „išgliaudyti“ klientą ir suprasti, ko jam iš tikrųjų reikia.

G. Bakūnienės manymu, sėkmingas NT brokeris bus tas, kuris gebės įsigilinti į kliento situaciją, išsiaiškinti jo poreikį. „Komandoje siekiame, jog brokeris nuo pirmų darbo dienų įprastų gilintis į kiekvieno kliento poreikius ir siūlytų jam individualiai pritaikytą paslaugą. Klientai ir objektai yra skirtingi, kiekvienas su savo individualia istorija ir, jei vienam tiko viena paslauga, tikrai nereiškia, kad tas pat tiks ir kitam“, - dalijasi „Capital Smart“ vadovė. Ji pasakoja, jog biuro brokeriai dirba tiek su antrinės, tiek su pirminės rinkos pardavėjais. Dirbantieji su vystytojais daug dėmesio ir laiko turi skirti vystytojų ir rinkos analizėms, papildomoms užduotims atlikti, nes tik taip jie gebės pasiūlyti sprendimus, kurie tuo metu reikalingi vystytojams.

Vienas iš „Capital Smart“ biuro darbo principų – padėti klientui. Pagrindinis NT brokerio tikslas turi būti ne finansinis, o reali pagalba klientui. Todėl biuras didelį dėmesį skiria brokerių mokymui, kaip atpažinti kliento tikrąjį poreikį, kaip jį patenkinti ir kaip žengti dar vieną, papildomą, žingsnį atstovaujant klientų interesus.

Atskaitomybė prieš klientą, prieš save ir prieš komandą – daug lemiantys veiksniai, siekiant pelnyti klientų ir komandos narių pasitikėjimą, o kartu teikiant aukštos kokybės paslaugas klientams.

Vienas lauke – ne karys

„Capital Smart“ biuras yra viena, didelė komanda. Dirbdamas vienas aukštumų nepasieksi. Šioje veikloje svarbu mokėti bendradarbiauti, padėti, pamokyti ir mokytis. Biure yra įdiegta mentorystės programa, kurios metu naujai prisijungę komandos nariai yra mokomi brokeriavimo paslapčių ir kartu su mentoriumi pereina per visą procesą. Dalyvaudami mentorystės programoje brokeriai pradeda semtis pirmosios patirties ir su nekilnojamojo turto pardavimu susipažįsta praktiškai.

„Pas mus gali ateiti žmonės ir iš visai kitos srities. Komanda ir pati „Capital“ kompanija turi paruošusios stiprius įvadinius mokymus, motyvacinę ir brokerių palaikymo programas, tačiau visus žingsnius brokeris turi daryti pats“, - teigia „Capital Smart“ biuro vadovė.

Pasiektų rezultatų įvertinimas metiniame renginyje

„Capital Smart“ biuras turi tradiciją –kiekvienų metų pradžioje surengti metinį biuro renginį. Renginys skirtas praėjusių metų aptarimui, pasidalijimui pasiektais rezultatais bei labiausiai nusipelniusių komandos narių apdovanojimui. Biuro vadovės nuomone, labai svarbu mokėti švęsti ir pasidžiaugti tiek savo, tiek kolegų pasiektais rezultatais. Net jei metai galbūt ir nebuvo patys sėkmingiausi, tačiau kažkokią asmeninę pergalę pasiekia kiekvienas ir tai svarbu užfiksuoti.

„Capital Smart“ komandaKita reikšminga ir brokeriams rezultatų siekti padedanti biuro tradicija – tikslų išsikėlimas. Metų pradžioje biuro brokeriai ir kiti komandos nariai užsibrėžia metinius tikslus, ir metų eigoje, kas ketvirtį, visa komanda susirinkimo metu peržvelgia savo jau įveiktus laiptelius galutinio tikslo link, jei reikia, užduotis persiplanuoja. Metinis biuro renginys – šios tradicijos galutinis taškas, apibendrinimas. „Tikslų užsibrėžimas ir jų vykdymo sekimas yra labai svarbi mūsų biuro veiklos detalė ir net vidinė darbo kultūra, kurią puoselėjame“, - sako G. Bakūnienė.

„Mūsų komandoje žmonės yra apdovanojami ne tik už finansinius pasiekimus, bet ir už indėlį į komandos augimą, iniciatyvą, pagalbą komandos nariams. Šiais metais iš viso turėjome 22 nominacijas, tad galėjome apdovanoti daugelį komandos narių už pasiekimus įvairiausiose srityse“, - pasakoja biuro vadovė.

Šių metų „Capital Smart“ tikslas – kelti paslaugų kokybę ir gerinti pačios komandos darbo kokybę. Pirmąjį tikslą pasiekti padės brokerių mokymai ir edukacijos. Tam, kad pasiektų antrąjį tikslą, biurui reikia naujų komandos narių, kurie būtų motyvuoti, ambicingi, pozityvūs, ateinantys kurti verslo. „Tik dirbdami panašių žmonių komandoje galime vieni kitiems padėti, kartu augti ir motyvuoti vienas kitą“, - sako G. Bakūnienė. Ji taip pat pabrėžia, jog biuro darbo rezultatyvumui svarbiausia yra ne komandos narių skaičius, o jų darbo kokybė ir požiūris į brokerio teikiamą paslaugą klientui. Biuro vadovė tikisi ir toliau į komandą pritraukti pozityvius ir motyvuotus žmones, kurie padės augti visai komandai.

Anot G. Bakūnienės, 2023-ieji metai atskleidė, koks stiprus „Capital Smart“ biuras yra. Net ir aprimusioje rinkoje pavyko pasiekti gerą finansinį rezultatą, viršijusį 2022-ųjų. „Komandos susitelkimas, nuolatinis žinių atnaujinimas, nusiteikimas, ambicijos leidžia judėti į priekį nepaisant to, kokia rinka yra“, - sako biuro vadovė.

Paprašyta įvardinti tris pagrindinius „Capital Smart“ darbo principus, G. Bakūnienė pirmuoju numeriu pamini pagarbą klientui ir komandos nariams. Vienas kertinių sėkmingos NT brokerių veiklos principų – nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas. Nuolat kintančioje rinkoje svarbu sekti pokyčius tiek įvairiuose NT segmentuose, tiek teisiniame reguliavime, tiek ekonomikoje, nes viskas turi įtakos nekilnojamajam turtui. Trečiasis dalykas, kurį biuro vadovė įvardino kaip „biuro varikliuką“ – bendrystė ir kartu leidžiamas laikas ne darbe. „Bendros veiklos, pramogos, kelionės labai suartina komandos narius ir ši bendrystė vėliau itin teigiamai paveikia brokerių bendradarbiavimą ir įvairių darbinių klausimų sprendimą“, - paaiškina G. Bakūnienė.

„Capital Smart“ biuras yra atviras naujiems nariams,

nebijantiems iššūkių ir turintiems aiškius tikslus, ambicijų ir ryžto jiems pasiekti.