Realu.lt

Čekijoje gali būti baudžiami tuščių butų savininkai

Čekijoje gali būti baudžiami tuščių butų savininkai

Čekijos vidaus reikalų ministras ir socialdemokratų partijos vadovas Janas Hamacekas pasiūlė įvesti baudas spekuliantams, laikantiems tuščius butus. Jo nuomone, baudos dydis gali svyruoti nuo 3000 iki 5000 kronų (nuo 120 iki 200 eurų) per mėnesį. Tai politikas sakė per rinkimų debatus CNN „Prima News“.

Socialdemokratų partija savo rinkimų programoje tvirtina, kad baudų įvedimas spekuliantams, turintiems tuščių butų, padės išspręsti būsto problemą.

„Bauda bus tokia, kad spekuliantams būtų nepelninga spekuliuoti. Kaip ir Miunchene, Berlyne ir Kopenhagoje, mes norime priversti spekuliantus nuomoti butus“, - priduria Hamacekas. Jo skaičiavimais, vien Prahoje yra maždaug 70 000 laisvų butų.

Būsto kainos Čekijoje nepaliaujamai kyla. Per metus butai sostinėje pabrango 12%. Augimas taip pat buvo fiksuotas ir Brno apylinkėse, kur kvadratinio metro kaina viršijo 1760 eurų, o tai sudaro 18% augimą per metus. Dar didesni augimo tempai (+19%) užfiksuoti Centrinėje Bohemijos regione (2 540 eurų už kv. m).

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena