„CityNow": kaip nepasiklysti tarp naujų projektų gausos?

Penktadienis, 12 lapkričio 2021

Šiandien būti nekilnojamojo turto pirkėju - nepavydėtina. Rinkoje atsiranda vis naujų gyvenamųjų namų projektų, kuriuos palyginti ir išsirinkti sau tinkamiausią, yra rimtas iššūkis. Sudėtingiausia - rasti ir susidėlioti informaciją apie dominančius objektus ir nepražiopsoti naujai atsiradusių. Ieškantiems būsto į pagalbą atskubėjo „CityNow” kūrėjai. „CityNow” yra žemėlapis, kur vienoje vietoje pateikiami dar tik planuojami ar jau pradėti vystyti gyvenamieji projektai. Kaip gimė idėja sukurti tokią platformą ir apskritai apie veiklą kalbame su „CityNow” įkūrėju Viliumi Visocku.

Kaip atrodė pirmasis platformos „CityNow“ mėnuo? Nuo ko viskas prasidėjo?

„CityNow
„CityNow

Projekto pradžia galima laikyti 2018-ųjų metų rudenį. Pirmosios kodo eilutės buvo parašytos keliaujant po Naująją Zelandiją. Tai buvo savotiškas būdas pailsėti ir prasiblaškyti nuo prieš tai buvusio įtempto laikotarpio, praleisto JAV, dirbant Silicio Slėnyje, ir išbandyti kažką naujo.

Ieškant projekto užuomazgų reikėtų grįžti beveik 10 metų atgal, kai dirbau vienoje didžiausių Lietuvos NT plėtojimo įmonių analitiku. Viena iš priežasčių, kodėl tuomet nusprendžiau keisti veiklą, buvo supratimas, jog didžiąją laiko dalį analitikams užima duomenų rinkimas ir normalizavimas, o ne kūrybiniai darbai.

Jau tuo metu nujaučiau, kad į NT sritį dar teks sugrįžti bei pabandyti įnešti pokyčių.

 

Darbas JAV, technologijų kompanijoje  „Facebook“, asm. archyvo nuotr.

Kas lėmė, jog susidomėjote naujos statybos projektais?

Aš esu naujos statybos fanas. Naujos statybos būstas, mano nuomone, turi daug privalumų: jis draugiškesnis ir tvaresnis aplinkai, patogiau suplanuotas ir pritaikytas besikeičiančiam gyvenimo būdui ir technologijoms (liftas, kondicionierius, moderni vėdinimo sistema tampa standartu).

Mūsų siūlomo produkto unikalumas yra tai, kad būsto pirkėjai gali rinktis tiek iš šiuo metu jau parduodamų, tiek iš dar tik planuojamų projektų. Tai sukuria itin didelę pridėtinę vertę, nes gerokai praplečia galimybę rinktis. Šiuolaikinės technologijos kaip virtuali realybė leidžia gana kokybiškai pajusti būsimą projektą neišeinant iš namų.

Teisingai suplanavus ir pasirinkus, kelerius metus trunkantis laukimas ne tik neprailgsta, bet gali tapti net džiugesio kupinu laikotarpiu, kai galima planuoti interjerą, rinktis specialistus būsto įrengimo darbams atlikti. Pats savo būstą pirkau planų stadijoje ir itin džiaugiuosi savo pasirinkimu - būstu su terasa ir darbo erdve dar prieš atsirandant koronavirusui.

Džiaugiuosi, kad technologijų dėka sugebėjome demokratizuoti pirkimo procesą ir visi turi galimybę sužinoti apie projektus pirmi, kitaip tariant nebeliko „nereklamuojamų projektų“.

Kam skirtas „CityNow” portalas ir kas jį dažniausiai naudoja?

Šiandieni Lietuvoje turime apie 20,000 aktyvių lankytojų per mėnesį, ateinančių organiškai per paieškas bei rekomendacijas.

Žinome, kad absoliučiai didžioji lankytojų dalis yra būsto pirkėjai, apie trečdalis žmonių yra 25 - 35 m. Nustebino tai, jog nepaisant to, kad pateikiame daug analitinio turinio bei racionalių įžvalgų, kurios istoriškai labiau traukia vyrus, pasiekiame ir moterų auditoriją. Pastaroji lankytojų dalis šiuo metu sudaro net 60%. Esu tikras, kad papirkome savo lankytojas ypatingai gražia violetine temine spalva!

Įdomu paminėti, kad didžiausias aktyvumas dienos metu yra apie 10 valandą ryto. Džiugu, kad dauguma žmonių savo rytą pradeda gurkšnodami kavą ir mūsų platformoje susipažindami su naujais projektais.

„CityNow” žemėlapis

Pagal ką siūlytumėte rinktis naują būstą gyvenimui?

Svarbiausia - būti atviram sau įvertinant savo gyvenimo būdą (pamąstymai „jeigu persikelsiu prie parko, pradėsiu sportuoti”, deja, realybe nevirsta), įvertinti savo gyvenimo prioritetus ir būdą artimiausiems keleriems metams ir pagal tai išsigryninti 3 - 5 svarbiausius būsto paieškos kriterijus. Suderinus savo poreikius su finansinėmis galimybės, tikėtina, variantų sumažės ir išsirinkti bus lengviau.

Aš pats esu vertės investuotojas, tad patarčiau vengti spekuliuoti nekilnojamuoju turtu, t.y. nesukuriant vertės tikėtis vertės prieaugio, arba pirkti būstą madingame rajone tikintis rajono išsiplėtojimo. Tikiu, kad yra efektyvesnių būdų investuoti (pvz. akcijos), tad geriau pirkti būstą ten, kur jums bus smagu ir jauku gyventi šią dieną.

Ar investuojate į nekilnojamąjį turtą?

Taip, žinoma. Investavau tiek į nuosavą būstą centrinėje miesto dalyje, tiek investuoju per tarpusavio skolinimosi platformas projektų vystymui. Kadangi platformoje kaupiame įžvalgas, taip pat turiu įžvalgų apie rinkos dalyvius, tai man suteikia konkurencinį pranašumą kaip individualiam investuotojui. Pats aktyviai naudoju mūsų kuriamą įrankį konsultuojant draugus.

Investicija galima pavadinti ir savo paties būsto sąlygų pagerinimą. Tiesa, tokios investicijos retai atsiperka finansiškai, nes čia esame linkę išleisti neskaičiuodami atsiperkamumo.

Kokiai sričiai priskirtumėte „CityNow“ veiklą?

Mūsų paslauga yra verslas-verslui. Žemėlapį ir kitus būsto paieškos įrankius siūlome nemokamai, o verslams teikiame unikalias įžvalgas apie NT rinką, taip palengvindami NT analitikų, marketingistų kasdienį darbą ir sutaupydami jiems laiko.

Viena iš pagrindinių sukuriamų verčių profesionalams yra tai, kad mūsų įrankiai padeda nustatyti optimalią parduodamų projektų pardavimų kainą. Jeigu kaina per didelė, pardavimai vyksta per lėtai, jei per maža - negaunamas maksimalus pelnas. Rinkos monitoringas ir objektyvus situacijos įvertinimas profesionalams tapo itin aktualus aktyvaus kainų kilimo laikotarpiu.

Tikiu, kad pirminėje rinkoje tikslus automatinis kainos nustatymas bus pasiektas gerokai greičiau nei antrinėje rinkoje, nes čia nėra sunkiau įvertinamų kriterijų, tokių kaip būsto nusidėvėjimas ar apdailos lygis.

Kaip matote šį projektą dar po 3 metų?

Produkto vizija yra padėti pirkėjams surasti savo svajonių būstą, o projektų plėtotojams - suteikti žinių, kokio būsto nori pirkėjai ir surinkti duomenų atitinkamiems sprendimams priimti.

Siekiame, kad NT rinkas analizuojantiems ekspertams jų darbas būtų smagus, kūrybingas ir įdomus, o ateityje nebereikėtų atlikti monotoniškų užduočių.

Kalbant apie būsto pirkėjus, norėčiau, kad ateityje jie jaustųsi saugūs ir užtikrinti dėl savo pasirinkimo. Tai pasieksime surinkę visą įmanomą informaciją apie esamus ir planuojamus projektus bei suteikę galimybę kokybiškai juos palyginti, įvertinti vertės prieaugį ir likvidumą.

Temos: Interviu